Karadeniz Pet

Kızışma yumurtası mı?

iki veya ucuncu yumurtadan sonra yatmaya baslar, yatmaya basladiktan 5 gun sonra isikla doluluk testi yaparsiniz.

Aaa. Bende kızışma yumurtası diye düşündüm yatmayacaksa ve doluysa bozulmaz mi.

Korhan'ın da dediği gibi genelde 3. yumurtadan sonra yatmaya başlarlar. Yumurta bu sürede bozulmaz.
Gözün aydın.. İnşallah sen görmeden halvet olmuşlardır.
valla hiç yatmıyor. ama aşklarına bayılıyorum onların.diğer çiftim daha çok gir çık yapardı yuvalığa ama onlarda bir şey yok.ne kadar aşırı evcil olmasalarda onları ne kadar çok sevdiğimi hissediyorlar.bol bol öpüyorum hepsini salıp kafese koyarken.üstlerine kalın anne yeleği örtüyorum koytu loş ortam oluyor ve çok ses yapmasınlar diye biz iş için kalkmadan uyandırabiliyorlar.sonra gün içinde açıyorum havalansınlar diye bu kıs kendi evimde olacaklar.sobalı odada olmadalar battaniye ye sarsam olur mu acaba kafesleri üşümesinler diye?yeşil çiftimin dişisi çok ürküyor.dün salınca etrafa çarptı hep divan aralarına kaçıyor fare gibi diğerlerinin hiç biri öyle yapmıyor.allahtan bişey olmadı.

Gozunuz aydin masallah ikinci yumurta geldimi

valla hiç yatmıyor. ama aşklarına bayılıyorum onların.diğer çiftim daha çok gir çık yapardı yuvalığa ama onlarda bir şey yok.ne kadar aşırı evcil olmasalarda onları ne kadar çok sevdiğimi hissediyorlar.bol bol öpüyorum hepsini salıp kafese koyarken.üstlerine kalın anne yeleği örtüyorum koytu loş ortam oluyor ve çok ses yapmasınlar diye biz iş için kalkmadan uyandırabiliyorlar.sonra gün içinde açıyorum havalansınlar diye bu kıs kendi evimde olacaklar.sobalı odada olmadalar battaniye ye sarsam olur mu acaba kafesleri üşümesinler diye?yeşil çiftimin dişisi çok ürküyor.dün salınca etrafa çarptı hep divan aralarına kaçıyor fare gibi diğerlerinin hiç biri öyle yapmıyor.allahtan bişey olmadı.
Artık salmamak lazım bunları. Yumurtaya yatacak yakında. Havalar soğuyunca kafesin bir bölümü hava alacak şekilde battaniyeye sarabilirsin.

Gozunuz aydin masallah ikinci yumurta geldimi
yok vallaha 2. yumurta yok henüz. ben böyle sıkıntılı yerde hemen terlerim fenalık basar yavruluklar hala onlara öyle sıkıcı boğucu geliyor havanın nemli olmasından mı bilmem içinde biraz fazla kalsalar sıcaklayıp kanatlarını açıyor dişiler.

2 yada bazen 3 gun arayla yumurtlar cok sicak havalarda kulucka yapar ama mahvolur artik serinler havalar uc bes gune

Kızışma yumurtasi imiş. Çünkü 5 günün sonunda kirip bakmışlar icten küflenmiş

Geri