petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kızışma yumurtası mı?

Konusu 'Üyelerimizden Duyurular' forumundadır ve nihal_goksu tarafından 4 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. nihal_goksu

nihal_goksu Active Member

Beğenileri:
    53
  2. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    iki veya ucuncu yumurtadan sonra yatmaya baslar, yatmaya basladiktan 5 gun sonra isikla doluluk testi yaparsiniz.

3. nihal_goksu

Beğenileri:
    53
    Aaa. Bende kızışma yumurtası diye düşündüm yatmayacaksa ve doluysa bozulmaz mi.

4. nihal_goksu

Beğenileri:
    53
    hala dışardalar birbirlerini besliyorlar.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Korhan'ın da dediği gibi genelde 3. yumurtadan sonra yatmaya başlarlar. Yumurta bu sürede bozulmaz.
    Gözün aydın.. İnşallah sen görmeden halvet olmuşlardır.

6. nihal_goksu

Beğenileri:
    53
    valla hiç yatmıyor. ama aşklarına bayılıyorum onların.diğer çiftim daha çok gir çık yapardı yuvalığa ama onlarda bir şey yok.ne kadar aşırı evcil olmasalarda onları ne kadar çok sevdiğimi hissediyorlar.bol bol öpüyorum hepsini salıp kafese koyarken.üstlerine kalın anne yeleği örtüyorum koytu loş ortam oluyor ve çok ses yapmasınlar diye biz iş için kalkmadan uyandırabiliyorlar.sonra gün içinde açıyorum havalansınlar diye bu kıs kendi evimde olacaklar.sobalı odada olmadalar battaniye ye sarsam olur mu acaba kafesleri üşümesinler diye?yeşil çiftimin dişisi çok ürküyor.dün salınca etrafa çarptı hep divan aralarına kaçıyor fare gibi diğerlerinin hiç biri öyle yapmıyor.allahtan bişey olmadı.

7. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    209
    Gozunuz aydin masallah ikinci yumurta geldimi

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Artık salmamak lazım bunları. Yumurtaya yatacak yakında. Havalar soğuyunca kafesin bir bölümü hava alacak şekilde battaniyeye sarabilirsin.

9. nihal_goksu

Beğenileri:
    53
    yok vallaha 2. yumurta yok henüz. ben böyle sıkıntılı yerde hemen terlerim fenalık basar yavruluklar hala onlara öyle sıkıcı boğucu geliyor havanın nemli olmasından mı bilmem içinde biraz fazla kalsalar sıcaklayıp kanatlarını açıyor dişiler.

10. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    209
    2 yada bazen 3 gun arayla yumurtlar cok sicak havalarda kulucka yapar ama mahvolur artik serinler havalar uc bes gune

11. nihal_goksu

Beğenileri:
    53
    Kızışma yumurtasi imiş. Çünkü 5 günün sonunda kirip bakmışlar icten küflenmiş

Sayfayı Paylaş