Karadeniz Pet

Kızışma

• Konbuyu başlatan mahmut meşe
  • Başlangıç tarihi
M

mahmut meşe

Guest
Öncelikle merhaba herkese.Abim dişi kuşuna arkadaşından bir erkek eş almış yanına bakmadığı için bana bıraktı benimde 6-7 aylık bir erkek kuşum var bunlar ayrı kafesteler birbirlerini görmeleri sorun olurmu ayrı odalaramı koymam gerekir bizimki sabahları cıldırıyo onların sesini duyunca her yeri dağıtıyo birde dişiler kızışınca illa burunları siyahlaşıyomu eş tutup tutmadıklarını nereden anlayabilirim birbirleriyle öpüşüp koklaşıyolar ama pek bilmiyorum.Yavru alma ihtimalimiz varmıdır acaba :D Başlığa ne yazsam bilemedim.

Tek besledıgınız kusu ayrı odaya koyun. Kuşlarda birbirleriyle anlasabiliyorlarsa kızgınlıklarıda geldiyse olabilir tabikide. Ama erkegın ceresi koyu mavi dişininkide kahve yada siyahlastıysa tamamdır

erkeginki baya bi mavi o belli ama dişininki beyaz yuva takılı ama girdiklerini görmedim erkegi ellemeye calisinca dişi hemen gagalıyor :D vitamin koyuyorum sularına ekstradan nijer almak gerekirmi kesin bi kızışma sağlarmı ?

Fazla vermemek şartıyla alabilirsiniz nijeri.Çünkü şişmanlatıyor.

Dişi kuşunuz kızışmamış henüz isterseniz nijer verebilirsiniz tabiki ama bir yemliğe 1 çay kaşığı koyun fazlası zararlı.

Geri