petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kızışmadan yuvalığa girmeye başladı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Eren BAG tarafından 9 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Eren BAG

Eren BAG New Member

Beğenileri:
    0
    kuşlarım yuvalığa girmeye başladı yuvanın dibindeki samanı yuvarlak yerden dağıtmışla sürekli girişi kemiyolar bunlar üreme belrtileri biliyorum ama 1.5-2 hafta önce kızışmaya yeni başlamışken kızışma durmuştuşimdi ceresi beyaz . bu üremeye bi engel mi üremesi için illa kızışmayı mı beklemek gerekiyor?

2. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Eş tutmuş kuşlarda çere rengi pek önemli değil beyazda olsa çiftleşebilir, yumurtlayabilir.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bunlar iyiye işaret beyaz olsa da yumurtlar gagası kahverengi olması şart değil

4. Eren BAG

Eren BAG New Member

Beğenileri:
    0
    teşekürler peki ne zaman çiftleşirler ? (yuvaya girmeye başlayalı 3-4 gün oldu oldu)

#4 Eren BAG, 9 Ekim 2014
    Son düzenleme: 9 Ekim 2014
  5. KOCATURK

KOCATURK Guest

insalah yavru alırsın kardes

6. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    benimkisiler azcık kahve rengi oldugunda yumurtlar kızışmasına gerek yok

7. Eren BAG

Eren BAG New Member

Beğenileri:
    0
    inşallah :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

azcık kahverengi olmustu simdi beyaz altıda hafif mavi gibi ama yuvayla ilgililer

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:22 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

birde çok fazla ötüyorlar hiç susmuyorlar eskiden böyle ötmezlerdi

8. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    bendekile üremeden önce 1 ay önce öyle sabah 10 gibi bara bara ötüyorlar normak üreme dönemlerindeyseler foto yolasana

9. Eren BAG

Eren BAG New Member

Beğenileri:
    0
    özür dilerim mesajınızı görmemişim fotoğrafı hemen yolluyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:47 -->-> Daha önceki mesaj 13:40 --

işte bunlar

10. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    erkek hazıe dişide hazır yaş olarak burnu hahverengiye dönmeden de yumurtlarlar .... eger yuvayla cok ilgileniyorsa yani bir girdiginde 4 dk duruyorsa yumurtlarlar ...yerlerini ve yuvayla oynama

11. Eren BAG

Eren BAG New Member

Beğenileri:
    0
    tmm teşekkürler
    kuşlar giriodu 10 dakka falan duruodu ama sürekli kapıya gelip geri giriyordu şu son iki gün sadece kapıdan bakıyo girmiyor acaba yumurtlamaktan vazgeçti mi yada bişeyden mi korktu? ...

12. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    bilemme orasını zamnla girer ... havuç ver

13. Eren BAG

Eren BAG New Member

Beğenileri:
    0
    tmm teşekürler peki kuşların ırkları hakkında yorum yapabilir misiniz ? dişiyi çek diye aldım erkeği de yerli diye aldım daha önce sormuştum bir kişi ikiside yerli demişti emin olamadım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:56 -->-> Daha önceki mesaj 18:38 --

??????????????????

#13 Eren BAG, 13 Ekim 2014
    Son düzenleme: 13 Ekim 2014
  14. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    2 side yerli

15. mehmet fidann

arkadaşlar öncelikle merhaba bir çift muhabbetim var 9 aydır bendeler aldığımda yeni yeme düşmüşlerdi yani bi tahmini olarak 10 aylıklar yavrulugu 1 ay kadardır takılı son 1 haftadırda nijer tohumu veriyorum dişinin ceresi kahveye dönmeye başladı ve hiç yavrulugun yanına bile gitmeyen dişi son 2 gündür yavrulugun içine girip girip çıkıyor erkekle sürekli birbirleriyle öpüşüyolar demek istediğim arkadaşlar 10 aylık bi çift yumurtlar mı ?

16. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yumurtlar elbette

17. mehmet fidann

hocam bide ilk yumurtalar boş çıkıyo die duydum ben onada bi açıklık getirirsen sevinirim

18. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuşlar ilk kuluçkası acemilik olduğu için boş çıkıyor erkek iyi dölleyemiyor gittikçe tecrübe kazanıyor ama belkide ilk kuluçkada yavru alabilirsin kuşa bağlı o biraz :)

19. mehmet fidann

hocam ilk yumurlar boş çıkıyomuş die duydum dorumudur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 18:58 --

anladım hocam eyw. kuşları aldıgım yerde öle dedi yumurtladıgı zaman gel ben sana yumurta veriyim yumartaları değiştir dedi öle yaparım o zaman :)

Sayfayı Paylaş