Karadeniz Pet

kızışmadan yuvalığa girmeye başladı

Eren BAG

Meraklı Üye
kuşlarım yuvalığa girmeye başladı yuvanın dibindeki samanı yuvarlak yerden dağıtmışla sürekli girişi kemiyolar bunlar üreme belrtileri biliyorum ama 1.5-2 hafta önce kızışmaya yeni başlamışken kızışma durmuştuşimdi ceresi beyaz . bu üremeye bi engel mi üremesi için illa kızışmayı mı beklemek gerekiyor?

Eş tutmuş kuşlarda çere rengi pek önemli değil beyazda olsa çiftleşebilir, yumurtlayabilir.

Bunlar iyiye işaret beyaz olsa da yumurtlar gagası kahverengi olması şart değil

teşekürler peki ne zaman çiftleşirler ? (yuvaya girmeye başlayalı 3-4 gün oldu oldu)

Son düzenleme:
kuşlarım yuvalığa girmeye başladı yuvanın dibindeki samanı yuvarlak yerden dağıtmışla sürekli girişi kemiyolar bunlar üreme belrtileri biliyorum ama 1.5-2 hafta önce kızışmaya yeni başlamışken kızışma durmuştuşimdi ceresi beyaz . Bu üremeye bi engel mi üremesi için illa kızışmayı mı beklemek gerekiyor?
insalah yavru alırsın kardes

benimkisiler azcık kahve rengi oldugunda yumurtlar kızışmasına gerek yok

insalah yavru alırsın kardes

inşallah :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

benimkisiler azcık kahve rengi oldugunda yumurtlar kızışmasına gerek yok

azcık kahverengi olmustu simdi beyaz altıda hafif mavi gibi ama yuvayla ilgililer

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:22 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

birde çok fazla ötüyorlar hiç susmuyorlar eskiden böyle ötmezlerdi

bendekile üremeden önce 1 ay önce öyle sabah 10 gibi bara bara ötüyorlar normak üreme dönemlerindeyseler foto yolasana

bendekile üremeden önce 1 ay önce öyle sabah 10 gibi bara bara ötüyorlar normak üreme dönemlerindeyseler foto yolasana

özür dilerim mesajınızı görmemişim fotoğrafı hemen yolluyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:47 -->-> Daha önceki mesaj 13:40 --

jYgXYW.jpg

rd56mP.jpg

aBldjg.jpg

G1mPYN.jpg

işte bunlar

erkek hazıe dişide hazır yaş olarak burnu hahverengiye dönmeden de yumurtlarlar .... eger yuvayla cok ilgileniyorsa yani bir girdiginde 4 dk duruyorsa yumurtlarlar ...yerlerini ve yuvayla oynama

erkek hazıe dişide hazır yaş olarak burnu hahverengiye dönmeden de yumurtlarlar .... eger yuvayla cok ilgileniyorsa yani bir girdiginde 4 dk duruyorsa yumurtlarlar ...yerlerini ve yuvayla oynama

tmm teşekkürler
kuşlar giriodu 10 dakka falan duruodu ama sürekli kapıya gelip geri giriyordu şu son iki gün sadece kapıdan bakıyo girmiyor acaba yumurtlamaktan vazgeçti mi yada bişeyden mi korktu? ...

bilemme orasını zamnla girer ... havuç ver

bilemme orasını zamnla girer ... havuç ver

tmm teşekürler peki kuşların ırkları hakkında yorum yapabilir misiniz ? dişiyi çek diye aldım erkeği de yerli diye aldım daha önce sormuştum bir kişi ikiside yerli demişti emin olamadım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:56 -->-> Daha önceki mesaj 18:38 --

??????????????????

Son düzenleme:
2 side yerli

arkadaşlar öncelikle merhaba bir çift muhabbetim var 9 aydır bendeler aldığımda yeni yeme düşmüşlerdi yani bi tahmini olarak 10 aylıklar yavrulugu 1 ay kadardır takılı son 1 haftadırda nijer tohumu veriyorum dişinin ceresi kahveye dönmeye başladı ve hiç yavrulugun yanına bile gitmeyen dişi son 2 gündür yavrulugun içine girip girip çıkıyor erkekle sürekli birbirleriyle öpüşüyolar demek istediğim arkadaşlar 10 aylık bi çift yumurtlar mı ?

arkadaşlar öncelikle merhaba bir çift muhabbetim var 9 aydır bendeler aldığımda yeni yeme düşmüşlerdi yani bi tahmini olarak 10 aylıklar yavrulugu 1 ay kadardır takılı son 1 haftadırda nijer tohumu veriyorum dişinin ceresi kahveye dönmeye başladı ve hiç yavrulugun yanına bile gitmeyen dişi son 2 gündür yavrulugun içine girip girip çıkıyor erkekle sürekli birbirleriyle öpüşüyolar demek istediğim arkadaşlar 10 aylık bi çift yumurtlar mı ?

yumurtlar elbette

hocam bide ilk yumurtalar boş çıkıyo die duydum ben onada bi açıklık getirirsen sevinirim

hocam bide ilk yumurtalar boş çıkıyo die duydum ben onada bi açıklık getirirsen sevinirim

kuşlar ilk kuluçkası acemilik olduğu için boş çıkıyor erkek iyi dölleyemiyor gittikçe tecrübe kazanıyor ama belkide ilk kuluçkada yavru alabilirsin kuşa bağlı o biraz :)

yumurtlar elbette

hocam ilk yumurlar boş çıkıyomuş die duydum dorumudur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 18:58 --

kuşlar ilk kuluçkası acemilik olduğu için boş çıkıyor erkek iyi dölleyemiyor gittikçe tecrübe kazanıyor ama belkide ilk kuluçkada yavru alabilirsin kuşa bağlı o biraz :)

anladım hocam eyw. kuşları aldıgım yerde öle dedi yumurtladıgı zaman gel ben sana yumurta veriyim yumartaları değiştir dedi öle yaparım o zaman :)

Geri