petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kızışmamış kuşa yuvalık takmak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Özgür+ tarafından 24 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

?

Sizce yuvalık takılmalı mı ? neden ?

1. Evet Tak

72,7%
  2. Hayır Takma

27,3%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Özgür+

Özgür+ Guest

Arkadaşlar biliyorum biraz garip bir soru .

ancak şöyle bir mantık ürettim . bu kuşlar küçüklüğe yuvalık bilmiyolar 6-7-8 aylarına gelince yuvalıktan korkuyolar haliyle .

dişiler yuvalığa girmekte çekiniyorlar erkekler onlar girdiğinde bağırıyor vs.

zaten şöyle bir durum var bu kuşlar kızışında yumurta yapıyor kızışmadan yumurta yapanların sayısı az .

kendi yaptığım kafesime bu yüzden yuvalık takmak istiyorum.

dişi tüyünde kafasının çizgileri açılmaya başladı erkek sanırım 1 ay daha küçük ama cins olarak büyük bir kuş .

sizce bu durumda ne gibi sorunlarla karşılaşırız. bilen bilmeyen herkesten yorum bekliyorum .

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kizismaya yakin 2 ay kadar once tak ki yuvaya alissin. Disi yuvaya alismadan yumurtlarsa kafes tabaninda yavrulara bakmaya calisiyor ya da kafese yuva yapiyor.

3. Özgür+

Özgür+ Guest

herkes kızıştığında takın diyor sanırım bu yanlış

4. Mehmet KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Bir kuş kızışmadan da yumurta yapabilir ki, bu şekilde benim bir çok çiftim yumurtlayıp yavru büyüttü.
    Erkenden yavru almak yerinde 8-9 aylık oldukları zamandan hatta, 1 yaşa geldiği zamandan yavru almak daha sağlıklı diye düşünüyorum. 3 aylık kuşun da yumurtlayıp yavru büyüttüğünü gördüm fakat; gelişimi yavaşlayıp ömrünü kısalttı.

5. Özgür+

Özgür+ Guest

kuşların 2 si de kızışmamış yuvalığa alışma süreci vs. oluyor 1-2 ay falan oraya alışıyor zaten 8-9 aylık olucaklar o zaman

6. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    yuvalık herzaman takılı dursun sorun olmaz

7. Özgür+

Özgür+ Guest

teşekürler :)

8. Mehmet KILINÇ

Beğenileri:
    0
    Tabii ki dediğiniz gibi. Yuvalığı tadabilirsiniz bir zararı yok.

Sayfayı Paylaş