Karadeniz Pet

Kızışmamış kuşa yuvalık takmak

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi

Sizce yuvalık takılmalı mı ? neden ?

• Kullanılan toplam oy
    11
Ö

Özgür+

Guest
Arkadaşlar biliyorum biraz garip bir soru .

ancak şöyle bir mantık ürettim . bu kuşlar küçüklüğe yuvalık bilmiyolar 6-7-8 aylarına gelince yuvalıktan korkuyolar haliyle .

dişiler yuvalığa girmekte çekiniyorlar erkekler onlar girdiğinde bağırıyor vs.

zaten şöyle bir durum var bu kuşlar kızışında yumurta yapıyor kızışmadan yumurta yapanların sayısı az .

kendi yaptığım kafesime bu yüzden yuvalık takmak istiyorum.

dişi tüyünde kafasının çizgileri açılmaya başladı erkek sanırım 1 ay daha küçük ama cins olarak büyük bir kuş .

sizce bu durumda ne gibi sorunlarla karşılaşırız. bilen bilmeyen herkesten yorum bekliyorum .

Kizismaya yakin 2 ay kadar once tak ki yuvaya alissin. Disi yuvaya alismadan yumurtlarsa kafes tabaninda yavrulara bakmaya calisiyor ya da kafese yuva yapiyor.

Bir kuş kızışmadan da yumurta yapabilir ki, bu şekilde benim bir çok çiftim yumurtlayıp yavru büyüttü.
Erkenden yavru almak yerinde 8-9 aylık oldukları zamandan hatta, 1 yaşa geldiği zamandan yavru almak daha sağlıklı diye düşünüyorum. 3 aylık kuşun da yumurtlayıp yavru büyüttüğünü gördüm fakat; gelişimi yavaşlayıp ömrünü kısalttı.

Bir kuş kızışmadan da yumurta yapabilir ki, bu şekilde benim bir çok çiftim yumurtlayıp yavru büyüttü.
Erkenden yavru almak yerinde 8-9 aylık oldukları zamandan hatta, 1 yaşa geldiği zamandan yavru almak daha sağlıklı diye düşünüyorum. 3 aylık kuşun da yumurtlayıp yavru büyüttüğünü gördüm fakat; gelişimi yavaşlayıp ömrünü kısalttı.

kuşların 2 si de kızışmamış yuvalığa alışma süreci vs. oluyor 1-2 ay falan oraya alışıyor zaten 8-9 aylık olucaklar o zaman