Karadeniz Pet

Kizismis kuslar

• Konbuyu başlatan Yasin Ozdemir
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasin Ozdemir

Guest
Kisizmis kuşlar kaç ay sonra yumurtlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:33 -->-> Daha önceki mesaj 17:32 --

............

kuşun durumuna göre değişir , 6 aydan sonra her kuş eşe gelir ama en ideal yaş 1 yaş ve üzerinde eşe atmaktır.

Hayır birbirlerini eşini buldular birlikteler yuvalik var kaç gün sonra yumurtlar diye sordum bilen var mı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:41 -->-> Daha önceki mesaj 17:41 --

kuşun durumuna göre değişir , 6 aydan sonra her kuş eşe gelir ama en ideal yaş 1 yaş ve üzerinde eşe atmaktır.

Abi eşleri var zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:47 -->-> Daha önceki mesaj 17:41 --

@Serkan Erkan abi yardim

Aynı şeye geliyor sonuç. Kuşlar birbirine alışkın ve eş olduysa aralarında kavga yok ise ve 6 ayı geçtiler ise heran yavru gelebilir.Bunun zamanını kimse bilemez belki 1 hafta belki 1 yıl ama anlaşıyorlarsa sorun yok mama ve vitamin takviyesini düzenli uygulayın gerisini onlara bırakın.

Kısır olup olmadıkları öğrenmek için sormuştum abi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:51 -->-> Daha önceki mesaj 17:51 --

Aynı şeye geliyor sonuç. Kuşlar birbirine alışkın ve eş olduysa aralarında kavga yok ise ve 6 ayı geçtiler ise heran yavru gelebilir.Bunun zamanını kimse bilemez belki 1 hafta belki 1 yıl ama anlaşıyorlarsa sorun yok mama ve vitamin takviyesini düzenli uygulayın gerisini onlara bırakın.
1 yıl fazla değil mi abi ya

2"yıl bekleyende var..Bu kuşlara ve sizin şansinıza ve kuşların bakım beslenmesi ile alakalı bir durum.

6-7 ayı doldurmuş olan muhabbet kuşları artık yetişkin olurlar. Fakat bu her kuşa göre değişkenlik gösteren bir özelliktir. Eşi varsa ve 6-7 bazen aylığı doldurmuşsa her an yumurtlayabilir. Tabi her hangi bir soru yoksa.

Son düzenleme:
6-7 ayı doldurmuş olan muhabbet kuşları artık yetişkin olurlar. Fakat bu her kuşa göre değişkenlik gösteren bir özelliktir. Eşi varsa ve 6-7 bazen aylığı doldurmuşsa her an yumurtlayabilir. Tabi her hangi bir soru yoksa.

Sorun olup olmadığını nerden anlarim

hiç bir kuşun şu anda yavrulauacak 1 ayı koldı vs deyemeyiz tamamen kuşlara baglı cvereymş vs tamamen sacmalık ben kızışmış cereleri alev gibi bir dişi besledim eşlerdi ama yavrulamııyordu yuvaya dahi girmiyordu sonra onu 1-2 sene sonra verdim bir dişi aldım ceresi beyaz kahverengi karışıktı peş peşe 3 kuluçka gecfirdini bilirim kuşun dinlendirmesem senede 6-8 kuluçka gecirir yani benim demek istedim yaşına girdikten sora ya yumurtlar ya yumurtlamaz tamamen kuşa bağlı :)

çifleştikten en geç 1 hafta sonra yumurtlar.çifleştiklerini gördünmü

Geri