petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kizismis kuslar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yasin Ozdemir tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Yasin Ozdemir

Kisizmis kuşlar kaç ay sonra yumurtlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:33 -->-> Daha önceki mesaj 17:32 --

............

2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuşun durumuna göre değişir , 6 aydan sonra her kuş eşe gelir ama en ideal yaş 1 yaş ve üzerinde eşe atmaktır.

3. Yasin Ozdemir

Hayır birbirlerini eşini buldular birlikteler yuvalik var kaç gün sonra yumurtlar diye sordum bilen var mı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:41 -->-> Daha önceki mesaj 17:41 --

Abi eşleri var zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:47 -->-> Daha önceki mesaj 17:41 --

@Serkan Erkan abi yardim

4. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Aynı şeye geliyor sonuç. Kuşlar birbirine alışkın ve eş olduysa aralarında kavga yok ise ve 6 ayı geçtiler ise heran yavru gelebilir.Bunun zamanını kimse bilemez belki 1 hafta belki 1 yıl ama anlaşıyorlarsa sorun yok mama ve vitamin takviyesini düzenli uygulayın gerisini onlara bırakın.

5. Yasin Ozdemir

Kısır olup olmadıkları öğrenmek için sormuştum abi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:51 -->-> Daha önceki mesaj 17:51 --

1 yıl fazla değil mi abi ya

6. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    2"yıl bekleyende var..Bu kuşlara ve sizin şansinıza ve kuşların bakım beslenmesi ile alakalı bir durum.

7. Yasin Ozdemir

Bakım ve Beslenmë tamam abi saol

8. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    6-7 ayı doldurmuş olan muhabbet kuşları artık yetişkin olurlar. Fakat bu her kuşa göre değişkenlik gösteren bir özelliktir. Eşi varsa ve 6-7 bazen aylığı doldurmuşsa her an yumurtlayabilir. Tabi her hangi bir soru yoksa.

#8 Berna Gök, 28 Ocak 2015
    Son düzenleme: 28 Ocak 2015
  9. Furkan Yahya ÖZMEN

Beğenileri:
    0
    Sorun olup olmadığını nerden anlarim

10. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Sorun olarak bassettiğim şey kısırlık. Pek bir bilgim yok ama belirtileri hakkında. Ama kısır olursa yumurtası boş olur.

11. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    hiç bir kuşun şu anda yavrulauacak 1 ayı koldı vs deyemeyiz tamamen kuşlara baglı cvereymş vs tamamen sacmalık ben kızışmış cereleri alev gibi bir dişi besledim eşlerdi ama yavrulamııyordu yuvaya dahi girmiyordu sonra onu 1-2 sene sonra verdim bir dişi aldım ceresi beyaz kahverengi karışıktı peş peşe 3 kuluçka gecfirdini bilirim kuşun dinlendirmesem senede 6-8 kuluçka gecirir yani benim demek istedim yaşına girdikten sora ya yumurtlar ya yumurtlamaz tamamen kuşa bağlı :)

12. timur5253

timur5253 New Member

Beğenileri:
    0
    çifleştikten en geç 1 hafta sonra yumurtlar.çifleştiklerini gördünmü

Sayfayı Paylaş