petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kızıştırıcı işe yaramadı gibi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ufuk ALTUN tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Ufuk ALTUN

1 paket Quik kızıştırıcı verdim ama çiftlerimde hala kızıştırıcı belirtisi göremedim sizce sebebi nedir ? niye işe yaramadı ?

#1 Ufuk ALTUN, 5 Ocak 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ocak 2014
  2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    ballll ver

3. Aydın Özdemir

kuşlar kaç yaşında? belki fizyolojik olgunluğa gelmemişlerdir

4. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

kuşlar kucuk se çifleşmez dostum ne verirsen ver yaş sorunu olabilir...

5. kartall82

kartall82 Guest

kuşların yaşları elverişli ise ya dişi kızışmadığından yada ortamın elverişli olmadığından dolayı çiftleşmiyor olabilirler yada tuye girmişlerdir
    Not: kızıştırıcı yem almak yerine yemliklerine 1 çay kaşığı ile nijer tohumu ekle ufak ballıklar var onlardan alıp içine bal koyup kafese ekleyebilirsin

6. İsmail GÜLPINAR

Beğenileri:
    0
    balı ne kadar ve ne şekilde vermeliyiz ve kac günde bir.bildigimiz süzme bal demi.

7. Ufuk ALTUN

selen hanım balı suluğa damlattım inş. o işe yarar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:25 -->-> Daha önceki mesaj 18:24 --

kuşlarım 1 yaşından büyük

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:26 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

anlayamadığımda oya dişi nie kızışmıyo kızıştırıcı vardiğim halde ortam nasıl olmalı çiftleşmeleri için

8. Nejdet ODABAS

Beğenileri:
    0
    Zamani gelince ciftlesirler aceleye gerekyok rahat ol...

9. Ufuk ALTUN

maalesef rahat olamıyorum heves işte bir an önce olsun istiyorum

10. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kızıştırıcı yemlerin nijer dahil yaptıgı tek sey kuşların ciyak ciyak bagırtmasıdır baska bir işe yaramıyor ben kullanmıyorum

11. Duranettin ERAYDIN

sağlam bir mama ver haftada 3 kez kızışır ama her kızışan kuşta çiftleşmez o ayrı bir durum

12. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    evet bildiğimiz süzme bal yarım çay kaşığı verseniz yeterlidir yada parmağınıza biraz bal sürüp dişiyle erkek kuşların ağzına sürün yeterli olucaktır :)

13. Ufuk ALTUN

mama yaptım ama bir türlü yemiyolar :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:18 --

ben suluğa koydum farkedermi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:19 --

ben suluğa koydum farkedermi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:12 -->-> Daha önceki mesaj 22:19 --

??????????????????????

14. Efe Çalışkan

kafesin yeriyle çok oynarsanda çiftleşme olmuyor bazen sabit yüksek bir yere as kuşlarla ilgilenme

15. Ufuk ALTUN

sadece yem ve su vermek için rahatsız ediyorum onun dışında oynamak ve konuşmak gibi isteğim yok zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:28 -->-> Daha önceki mesaj 23:26 --

ilk çiftimde bu işlerden hiç anlamama rağmen hiç ilgim ve isteğim olmamasına rağmen kuşlarım çifteşip yumurtlamışlardı şimdi isteyip uğraşıyorum ya tık yok :(

16. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    kuşdan kuşa değişir bazıları hemen çiftleşir yumurtlar bazıları biraz zaman alır.

17. Ufuk ALTUN

peki beklemede kalmam gerekiyosa kalıcam mecbur :)

18. Tuan MAKSEL

Fazla nijer kuşu tuye sokar dikkat edin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:16 -->-> Daha önceki mesaj 09:12 --

Yaptigim mamayi ben yesem ben yumurtlarim kus kuzismiyor.

Havuc.yumurta.etimek.bebe buskivisi.ceviz tanecikleri hepsini yiyorlar tik yok
    Bende boş verdim artik:):)

19. Ufuk ALTUN

bu aralar nijer vermem zaten hem kızıştırıcı hem de suluğa bal koyup verdim nijerde verirsem ağır gelir kuşlara

Sayfayı Paylaş