Karadeniz Pet

kızıştırma

Yusuf arslan

Yeni Üye
Dişi küsü bir türlü kızıştıramamıştım ama aklıma önceden beslediğim kanatlılarda uyguladığım bir yöntem geldi
Kuşlara doğal kuru köy tarhanası verdim dişinin ceresi 7 günde değişti yuvaya ilgi gösteri oldu fakat eş oldukları halde erkek üstünlük kuramadı erkeğe havuçta verdim ama olmuyor tavsiyesi olan varmı

Dişi küsü bir türlü kızıştıramamıştım ama aklıma önceden beslediğim kanatlılarda uyguladığım bir yöntem geldi
Kuşlara doğal kuru köy tarhanası verdim dişinin ceresi 7 günde değişti yuvaya ilgi gösteri oldu fakat eş oldukları halde erkek üstünlük kuramadı erkeğe havuçta verdim ama olmuyor tavsiyesi olan varmı

Yusuf bey, tarhana aslinda cok besleyici. icinde turlu vitamin var, biber iceriginden dolayi da kizistirici olsa gerek. Ben de denemek istiyorum. Severek yediler mi peki? Es tutma konusunda buradaki ustalarin bana tavsiyesi, eger ayni kafeste erkek kafese ahkim degilse, kafesleri bir sureligine ayirmak ve 15 gun sonra disiyi erkegin kafesine atmak seklinde. Siz de bunu deneyebilirsiniz

Mamayı pek sevmeseler de tarhanayı iştahla yediler , biraz fazla yerse tek seferde işe yarıyor
kafesi de ayırdım, çözüm olmadı

Tarhananın içinde tuz yok mu, benim okuduğum kadarıyla muhabbet kuşlarına tuz ve tuzlu besinler verilmemeli.

Kuslarinizin fotoğrafı olsa iyi olur Cem Ustanın dediklerine katiliyorum

Evet kuru olacak yemez ise az yeşillikler karıştırın fazla ince olmasın ama

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:48 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

Türlü yöntemle kızışmayan kuşa bir kaşık tarhananın yaptığını görünce .....
Ayrıca sağlık sorunu kesinlikle olmadı tek problem kafes biraz tarhana kokuyor
önemli olan doğal ev üretimi olup fazla ince ungibi olmasın

Geri