petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kızıştırma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bilgi Bankası' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Kızıştırma : Çiftleşme ve üreme belirtileri göstermeyen kuşları daha istekli hale getirmek için çeşitli yöntemler denemek mümkündür. Uygulanabilecek yöntemler bazı çiftlerde işe yarayabilir, bazılarında işe yaramaz. Örneğin yem karışımına nijer gibi kızıştırıcı tohumlar ekleyebilirsiniz. Çiftlerinize çok az miktarda bal verebilirsiniz. Salmalarda dinlendirme yoluna gidebilirsiniz. Kuşların anlaştıkları halde çiftleşmemesinin sebebi %90 sahibinin onlara uyguladığı bakım ile ilgilidir. Bakım koşullarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekir.

2. Devran ZENGİN

Devran ZENGİN New Member

Beğenileri:
    0
    anlatım icin tesekkürler :)

3. BydmR

BydmR New Member

Beğenileri:
    0
    Anlatım için sağol :D

4. Emir Hakan SU

Beğenileri:
    2
    cok yararlı olacağına eminim abicim

5. GVN

GVN Guest

Muhammet Bey bakım koşullarınızı biraz açarmısınız acaba, tavsiyelerinizi pür dikkat bekliyorum..

6. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Yemliklerine nijer tohumu koyuyorum , haşlanmış yumurta verdim yediler yarısını , 4 güne bir altını falan temizliyorum. Her gün yemini ve suyunu kontrol ediyorum , kafesin yeri sabit 4 güne bir alıp yemlerini değiştirmeme rağmen bizimkilerde tık yok nerde yanlış var bilmiyorum. Folluga da alışmadılar daha sadece giriş yerini arada kemiriyorlar.

7. Duranettin ERAYDIN

Neoform toz vitamin ve sera mineral plus damla çok etkili oldu.

8. benjamın orın

teşekkür ederim

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş