Karadeniz Pet

Koku için kum

Sonuçta ikisi farklı hayvanlar.Olmaz diye düşünüyorum.Kuşlar için koku önleyici kumlar da var.Ondan alın derim.

Sonuçta ikisi farklı hayvanlar.Olmaz diye düşünüyorum.Kuşlar için koku önleyici kumlar da var.Ondan alın derim.
üstünde gezinmeyeceklerki ızgaranın altında olacak kum yani kumla temas etmeyecekler ayrıca bentonit kuşlar içinde önerilen bir kum ne gibi olumsuz bir yanı olabilirki

Siz bilirsiniz.Temas etmeyecekse sorun yok.Ancak kokusu yoğun olursa rahatsız edebilir.

buda kargo alıcıya ait ve çok pahalıya geliyor 20 kg ma tahminen 20-25 tl kargo parası alıyorlar aşağı yukarı 75 tl oluyor benim linkde verdiğim 30 tl kargo yok

Bir de petafrika.com'da var, 5 Lt yazıyor, 2-3 Kg kadar oluyor sanırım.
Bu da az o zaman, ben de alacağım, karar veremedim.
Kedi kumu çok aklıma yatmıyor ama...

Bir de petafrika.com'da var, 5 Lt yazıyor, 2-3 Kg kadar oluyor sanırım.
Bu da az o zaman, ben de alacağım, karar veremedim.
Kedi kumu çok aklıma yatmıyor ama...
isminin kedi kumu olması önemli değil içerik önemli aşağıdaki linkde bentonitten bahsetmiş bu kedi kumlarıda bentonit oluyor fakat kalınlığı inceliği nasıl onu bilemiyorum birde benim verdiğim marka acaba tozlumu orasınıda bilemiyorum o yüzden kullanan varmı diye açtım bu konuyu

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...r/taban-icin-kullanilan-malzemeler-28187.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:25 --

[MENTION=5326]Okan Şenol[/MENTION] @Levent ACAR sizlerede danışayım konu hakkında düşünceleriniz nedir

Son düzenleme:
ben kullanmadım bu tarz ürünleri,iki günde bir temizlik yapmaya çalışıyorum o yüzden koku olmuyor ama diğer forumlardanda edindiğim bilgiye göre genel olarak tozsuz ve kokusuz olanlar tercih ediliyor

şu an mısır granülü kullanıyorum su yada dışkı bıraz fazla bekledıgınde kurtlanma ve küf yapıyor bir de metallerde parlatacı olarakda kullanılıyormuş dıye duydum ama dogrumu bılmıyorum o yüzden ben tekrar zeolıt kullanacagım kesin :)

şu an mısır granülü kullanıyorum su yada dışkı bıraz fazla bekledıgınde kurtlanma ve küf yapıyor bir de metallerde parlatacı olarakda kullanılıyormuş dıye duydum ama dogrumu bılmıyorum o yüzden ben tekrar zeolıt kullanacagım kesin :)

Bende o bahsettiğin kurtlanma veya küf olmadı hocam.
Bu malzemeyi mankine ile metallare tutuyorlar, kumlama gibi. :)

mısır granülümü parlatma için kullanılıyormuş

valla öyle bir seyler duydum ama dedıgım gıbı dogrumu yanlışmı bılmıyorum [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] acıklamış gerci :)

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/taban-kumu-28991.html

Bu da taban kumu ile ilgili benim açtığı konu.
@unsound arkadaşımız bahsettiğiniz kumu kullandığını, memnun olduğunu yazmış.
Ama benim aklım iyice karıştı :)
@alse
benim tahminimce mısır granülü kumgibi ince olmuyor sanırım ve murat beyin dediği gibi kurtlanma olayı olabilir

zeolitde kum gibi olmuyor galiba oda büyük oluyor

bentonit kumgibi oluyor ve üstünden tarak gibi bişeyi kullanıp tırmık gibi atık maddeler çekilip topalanabilir dışkı düşünce topaklanıp kokuyu hapsediyor okan bey kokusuz olanı tercih ediyorlar diyor

isterseniz kokusuz yada kokulu alabilirsiniz. Ben kum olanı kullanıyorum. İlk kez aldım, kuş kanat çırpsa dahi kalkmıyor. Takip etmeye devam ediyorum :) Koku ise bitti. Hafta sonu süpürge makinası ile kuşun kakasını alıyorum. Eksiğini ise üzerine ilave edebiliyorsunuz. Koku ise şuana kadar rahatsız etmedi , takip ediyorum kuşlarımı.

Geri