Karadeniz Pet

Kola bardağına düştü. Kuyruğu aşağı doğru. Yardım

• Konbuyu başlatan bozkir
  • Başlangıç tarihi
B

bozkir

Guest
arkadaşlar az önce kuşum bardağın kenarına kondu ve bardağın dibinde ki kolaya uzanmaya çalışınca bardağın içine düştü. bardak biraz uzun olunca dibinde onu tamamen ıslatacak kadar kola vardı.

bardak dar olunca hemen lavaboya bardağı yavaşça boşalttım ve kuş kendisi çıktı.

kola şekerli olduğu için tüyleri zarar görmesin diye hafifçe elime tutup ılık su dolu bi kaba koydum bi kaç saniyeliğine.

şu an peteğin yanında ve kurudu sayılır ama kuyruğuna bişey olmasından şüpheleniyorum. fotoda gördüğünüz gibi kuyruğu. az önce çıkardım kafesinden ve uçmasında bir problem yok ama olaydan beri uyuyor.

bu arada kuşum hüsnünün ilk kez avuçlanması ve ilk banyosu bu akşam oldu bu olayla birlikte.

sizce kuyruğuna bişey mi oldu yoksa olayın şokunda mı halen ?

bardağa düşer düşmez cicikuş diye bağırması gözümün önünde :)

Kg1lZb.jpg

korkudan o şekildedir bizimkilerde korkunca öyle yapıyorlar..eviniz sıcak olsun

Dün benim kuş yarım çay dolu bardağa düştü allahtan soğuktu ve hemen farkettim. Korktugu için kuyruğu böyleydi geçer meraklanmayin. Cereyan almasın yeter

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hafiften hareketlenmeye başladı. fakat avucuma alınca olayında şokuyla korkuyor. elime gelmek istemiyor.

bi süre kendi haline bırakayım

Aynen öyle. Şu an yapabileceğiniz en iyi şey ortamı sıcak tutmak ve beklemek. Iyi olacaktır merak etmeyin

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lutfen boyle olaylara karsi dikkatli olalim kuslar kendi kendilerini tehlikelerden koruyamaz bizler uzak tutmak zorundayiz
Bi tanidigimin kusunun uzerine kola sisesi dustu de oldu yazik nasil buyuk bir vicdan azabi
Sicak cay vs cok cok dikkat aman....
Kola insana bile zararliyken kusa hic vermeyin lutfen
Gecmis olsun

kuş boğulma dan kurtulmuş dahası o çırpınışlarında koladan içmiş bile olabilir onun için kendi haline bırakıp beklemek lazım...mutlak içgidüsü tehlikenin farkındadır ve çok korkmuştur..

sabah işe gitmeden kontrol ettim hüsnüyü. neşesi yerine gelmiş. sabah yine onun ötüşüyle uyandım. kuyruğu da düzelmiş.

bardağa kondu ama kola içmeyi isteyeceğini düşünmemiştim. kola çay vs vermiyorum.

yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Geri