Karadeniz Pet

Komedi filmine döndük napacagim

nihal_goksu

Meraklı Üye
Diger konularımda resimleri var çiftimin.sabredemedim.yavruluklu kafese sarılı yeşilli çifti. Koydum.erkekleri değiştirdim mavi dişiye parcali sari yesil erkeği.digerine de bizim mavi tombul erkegi koydum.parçalı sarı erkek mavi dişiye yukseldi.benim kuş da her dişiye yükseliyor.digeri de diğer yeşil dişiye yükselmeye calisti ama olmadi mavi kuşum amcası gibi durdu yaninda sonra herkesi eski eşlerine iade ettim.sonra aldim yesil dişiyi yavrulugun içine attım ve erkegi de bi süre de içinde tuttum.tabi yesil dışı korktu bagirdi.lambayı. kapadim erkek çıktı o kaldi içinde sonra bi ara çıktı sonra ben kafese elimi soktum yakalar gibi yaptım kaçtı yavruluga sanki ben icine atmadan keşfetmemisti su sıralar lambayi söndürdüm. Yavrulukta simdi ben bu süreci hizlandirdim mi yoksa hayranları soguttum mu

Zorla yuvalığa koymanın bir faydası olacağını düşünmüyorum.

Diger konularımda resimleri var çiftimin.sabredemedim.yavruluklu kafese sarılı yeşilli çifti. Koydum.erkekleri değiştirdim mavi dişiye parcali sari yesil erkeği.digerine de bizim mavi tombul erkegi koydum.parçalı sarı erkek mavi dişiye yukseldi.benim kuş da her dişiye yükseliyor.digeri de diğer yeşil dişiye yükselmeye calisti ama olmadi mavi kuşum amcası gibi durdu yaninda sonra herkesi eski eşlerine iade ettim.sonra aldim yesil dişiyi yavrulugun içine attım ve erkegi de bi süre de içinde tuttum.tabi yesil dışı korktu bagirdi.lambayı. kapadim erkek çıktı o kaldi içinde sonra bi ara çıktı sonra ben kafese elimi soktum yakalar gibi yaptım kaçtı yavruluga sanki ben icine atmadan keşfetmemisti su sıralar lambayi söndürdüm. Yavrulukta simdi ben bu süreci hizlandirdim mi yoksa hayranları soguttum mu
Çok yanlış hareketler bunlar. Eş tutup tutmadığı öyle bi anda belli olacak bi şey değil. Kuşlara biraz zaman verin. Sıkıştırmayın. 1 ay kadar yanyana dursunlar. Baktınız olmuyor o zaman değiştirin çiftleri. Onlar da en az 1 ay dursun ki eş tutmuş mu anlayabilesiniz
Güle güle besleyin keyifli hobiler

Çok yanlış hareketler bunlar. Eş tutup tutmadığı öyle bi anda belli olacak bi şey değil. Kuşlara biraz zaman verin. Sıkıştırmayın. 1 ay kadar yanyana dursunlar. Baktınız olmuyor o zaman değiştirin çiftleri. Onlar da en az 1 ay dursun ki eş tutmuş mu anlayabilesiniz
Güle güle besleyin keyifli hobiler
Degistirmeyi denedimde dişiler çok döverse diye çekindim o yüzden sadece suan yavruluklu kafestekini normale.normaldekimi yavrulukluys aldım

yok girmiyor yuvalığa yeşilli çiftin dişisini mi değiştirsem acaba nasıl olsa erkek kuşu her dişiye yükseliyor.

Bu dişilerin bu yavruluklara ilgisi neden az ya valla aynı durumdayız artık bende denedim içine zorla koydum ama daha çok korktu gibi bu seferde bu olayı çözmek lazım

tekrar başa sariyorsunuz korkup artık hiç girmeyebilir sabır bekleyen kazanir

Son düzenleme:
Yuvalığa zorla koymayın.Yaptığınız şey riskli.
Yuvalığa ilgi için yapabileceğiniz bir kaç şey var ;
Yuvalık hizasına bir tünek yerleştirmek,
Yuvalığın içine rendelenmiş limon kabuğu koymak ,
Yuvalığın içi az da olsa aydınlanabilecek bir yere kafesi yerleştirmek,
Kafeste yuvalık dışında ilgi odağı olan malzemeleri çıkarmak...
Ve bunun gibi birkaç şey daha var ama bunlar ne kadar etkili olur bilinmez.
Açıkçası benim dişi kuşa bu şekilde alıştırdım yuvalığı.Belki kuşun karakterine göre değişebilir.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu iki kapili kafesimde tam yerleşmiyor .yavruluk tarcini denedim bi de limon kabuğu deneyeyim bakalım

Geri