Karadeniz Pet

Komşumun kedisi kabusum oldu tırmanmış balkonuma

• Konbuyu başlatan Boncuk BONCUK
  • Başlangıç tarihi
Bence en güzel çözüm, kendinizce tedbirler almak yerine, yasal yöntemlere başvurmak.
Önce komşunuzu uyarırsınız böyle devam ederse dava ederim diye.
Devam ederse de dava edersiniz.
Hiçkimsenin başkasının huzurunu bozmaya hakkı yok.
Ben evimde kedinin zarar verebileceği bir hayvan beslemesem bile, kedinin evime girmesini temizlik açısından istemem.
Bu şekilde huzursuz olacağınıza, bırakın o huzursuz olsun.

hukuki bir işlem yapılabilirmi keşke mümkün olsa ama apt kedi beslemek yasak değilmiş köpek yasak ama kaldiki beslesinde keşke sahip çıksa ben pazartesi bunu araştırayım kedi beslemek serbest alunca araştırmadım ötesini ilginize tşk

Arkadaşim sizin amaciniz olayi körüklemek mi anlamadim ama şöyle diyeyim
Allah yukarda şahidimdir hiç bir art niyet gütmeden ve kimsenin acisini kullanmadan sadece konu sahibinin yorumlarina cevap verdim

Tüm iyi niyetimle ve yazdigi şeyleri tasvip etmememe ragmen özelden mesaj gönderip incittiysem kusura bakmayin dedim...

Yani hayvan seven insani hayda hayda sever

Ama benim üzerimden de konu sahibi her lafi yanliş anliyor burada bana yükleniyor buna da izin veremem

Aciya saygimiz büyük ama aciyla her sözü yanliş anlamak mübah degil

Yeter bu kadar açiklama sanirim

Benim amacim tamamen ikinizin birbirini yanlis anlamasini onlemekti ki yaptigim yorumlara bakarsaniz anlarsn amacim kesinlikle hic kimseyle tartismak kimseyi incitmek degildi sadwce tavsiyemi sundum yanlis anlasildiysam ozur dilerim.

Dogal yasam ortami tarzinda her hayvan icin cok buyuk kafesler yapmislar bence olmasi gereken gibi olmus ben cok begendim eski yerinde o kadar resim cektiyseniz bu sefer ek hafiza getirmeniz gerekebilir :)

ya çok tatlılar çaktırmadan yiyecekde verdik :) orda akşama kadar kalabilirim konyada hayvanat bahçesi var ama :) kimsecikler yok içinde denebilir antebede gitmek istiyorum ününü çok duydum hayvanat bahçesinin

hukuki bir işlem yapılabilirmi keşke mümkün olsa ama apt kedi beslemek yasak değilmiş köpek yasak ama kaldiki beslesinde keşke sahip çıksa ben pazartesi bunu araştırayım kedi beslemek serbest alunca araştırmadım ötesini ilginize tşk

Başkasının huzurunu bozacak şekilde kedi köpek beslenmesinin yasal olacağını zannetmiyorum.
İnternetten araştırırsanız benzer davalar olduğunu hatırlıyorum.
Siz keyfi bir istekte bulunmuyorsunuz sonuçta, huzurunuzu bozan bir durumu şikayet ediyorsunuz.
Ben bu komşumun kedi beslemesini istemiyorum deseniz bu olmaz tamam da, burada huzurunuzu bozan bir durum var, mutlaka hukuki bir yaptırımı vardır.

Benim amacim tamamen ikinizin birbirini yanlis anlamasini onlemekti ki yaptigim yorumlara bakarsaniz anlarsn amacim kesinlikle hic kimseyle tartismak kimseyi incitmek degildi sadwce tavsiyemi sundum yanlis anlasildiysam ozur dilerim.

Zaten sanal ortamdaki en büyük sorun da yanliş anlaşilmak malesef :)

Evde yokken salma kuşu balkona olsun bitsin.
Hem sen işe götürmüyor muydun onu ?

işe götürüyodum öğleden sonraları forumdaki bi kaç arkadaş bu havalarda çok çabuk hasta olur dedi iş yerinde çok seviyolar kızımı ama sabah çok soğuk oluyo öğlen götürüyodum bi kaç gündür bıraktım yazı beklicem artık korktum hasta olur dişye bi sürü portakal elma verdim hasta olmasın diye balkon olayı değil kedi eve girmeye niyetli en ufak boşlukta altılyohavalandırmadan ve sineklikleri parçalamış

ya çok tatlılar çaktırmadan yiyecekde verdik :) orda akşama kadar kalabilirim konyada hayvanat bahçesi var ama :) kimsecikler yok içinde denebilir antebede gitmek istiyorum ününü çok duydum hayvanat bahçesinin

Sabah 9 da gittim aksam 6 gibi ciktim sora 1 hafta sonra tekrar gittim :) g.anteptekini bende cok merak ediyorum 3 kez gittim is icin antepe ama oraya gitmek nasip olmadi

Sabah 9 da gittim aksam 6 gibi ciktim sora 1 hafta sonra tekrar gittim :) g.anteptekini bende cok merak ediyorum 3 kez gittim is icin antepe ama oraya gitmek nasip olmadi

çok anlatıyo gidenler ben hep doğuda görev yaparken gitmeye niyet ettim ama nasip olmadı bu defa inş gitcem

Evde olmadığınız zamanlarda kuşun oldugu odanın kapısını kapalı tedbir amaçlı balkonunda kapısını kapalı tutarsanız hiçbirşey olmaz

işe götürüyodum öğleden sonraları forumdaki bi kaç arkadaş bu havalarda çok çabuk hasta olur dedi iş yerinde çok seviyolar kızımı ama sabah çok soğuk oluyo öğlen götürüyodum bi kaç gündür bıraktım yazı beklicem artık korktum hasta olur dişye bi sürü portakal elma verdim hasta olmasın diye balkon olayı değil kedi eve girmeye niyetli en ufak boşlukta altılyohavalandırmadan ve sineklikleri parçalamış

Komşuna de ki.. "Balkon parmaklıklarına elektrik verecem. Kedin gelirse yer 220yi oturur aşşağıya. Salma bir daha dışarı" :D

Başkasının huzurunu bozacak şekilde kedi köpek beslenmesinin yasal olacağını zannetmiyorum.
İnternetten araştırırsanız benzer davalar olduğunu hatırlıyorum.
Siz keyfi bir istekte bulunmuyorsunuz sonuçta, huzurunuzu bozan bir durumu şikayet ediyorsunuz.
Ben bu komşumun kedi beslemesini istemiyorum deseniz bu olmaz tamam da, burada huzurunuzu bozan bir durum var, mutlaka hukuki bir yaptırımı vardır.

inş hukuki yollarla çözülür illahlah ettim inanınn çok tşk ederim ilginize huzursuzum gerçekten artık dengem bozuldu

APARTMANDA KEDİ VE KÖPEK BAKMA HUKUKU HAYVAN SAHİPLERİNİN YASAL HAKLARI

Yönetim planında; bağımsız bölüm, eklenti ve ortak yerlerinde hayvan beslenmesi yasaklanmışsa, kat malikleri kurulunun izin verdiğine dair belge ibraz etmeyenin etrafına rahatsızlık vermemiş olsa bile, bağımsız bölümde köpek beslemesi mümkün değildir.Yönetim planında köpek beslenmesi konusunda bir yasak bulunmadığı haldeyse Kat Mülkiyeti Kanununda yer alan rahatsız etmeme koşulunun oluşması gerekir.Yönetim planında böyle bir yasak yoksa besleyebilirsiniz.

Kat Mülkiyeti Kanununda, hayvan beslenmesini yasaklayan bir hüküm olmayıp, bu hususta aslolan yönetim planıdır. Yönetim planında ortak mahaller için yasaklama getirilmiş ise ortak mahallerde; bağımsız bölümler için de yasaklama getirilmişse bağımsız bölümlerde de hayvan beslenemez.

Yönetim planındaki yasaklama, hayvanın türüne, cinsine, büyüklüğüne, rahatsızlık verip vermediğine, beslendiği yerin ortak mekan veya bağımsız bölüm olmasına bakılmaksızın uygulanır. Yönetim planında bu hususta herhangi bir yasaklama yoksa, ister ortak mahalde ve isterse bağımsız bölümde olsun, kriter diğer kat malıklerine ve/veya kullanıcılarına rahatsızlık verip vermemesidir. Rahatsızlık somut bir kritere ve/veya kaç kişinin rahatsız olduğuna bağlı olmayıp, uyuşmazlık halinde mahkeme tarafından tespit edilir.

Geri