petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Komut nasıl öğretebilirim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ulaş Koç tarafından 4 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Ulaş Koç

Ulaş Koç New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle selamlar kuşuma komut nasıl öğretebilirim mesela el çırptığım da kafesine girmesi, elimi şıklattığım da omzuma konması gibi bazı yerlerden okudum sevdiği yiyeceği gösterin elinizi şıklatın görür gelir falan diye onun için dün ballı kraker yaptım beğendi yapıyorum yok gelmiyor omzuma ama elime alıp omzuma koyduğumda yiyor orada yardımcı olursanız çok sevinirim

Bu da kuşum şişman değil sadece tüylerini kabartmış :D

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Muhabbetler taklitçi kuşlardır bu gibi komutları öğretmek zor oluyor.

3. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Merhaba Ulaş, kendim için ayırdığım yavrulardan birisini eğitiyorum bahsettiğin gibi parmak şıklattığımda elime geliyor hatta biraz daha ileri aşamaya ulaşmak üzere "gel oğlum" diye seslendiğimde gözlerimin içine bakıyor kafama geliyor. Bunun için özel birşey yapmadım yem falan vs. Sadece ilgi ve sevgi bol bol vakit geçirmen gerekiyor. Her kuş böyle olacak diye kabullenme bence çünkü her kuşun yapısı farklı. Yine de bol şans ve sabır diliyorum güle güle besle .

4. ArapGulu

ArapGulu New Member

Beğenileri:
    0
    Bende son bir haftadir parmagi siklattigimda gelsin diye ugrasiyorum. On kere deniyorsam besinde geliyor. Azicik opup kokluyorum grlince hosuna gidiyor. Deneye deneye oluyor galiba

Sayfayı Paylaş