petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

komut ogretme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet SARUHAN tarafından 12 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaslar gel git kafese gir omzuma gel vb komutlari nasil ogretecm kusuma kusum evcil yanina gider ditmez ustume ucuyr en sevdigi yiyecegi soyle boyle yapin demeyin cunku daha neyi sevdigini bilmiyrm.

2. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Pek komutla hareket eden kuş görmedim. Muhabbetler için diyorum. O konua getirebilmek için profesyonel bir eğitim sürecinden geçirmek gerekir. Yani daha önce en az 10 kuşu evcilleştirmiş olmanız gerekir diye düşünüyorum. Bu şekilde bir kuşun ne sevdiğini iyi öğrenir ve nasıl davranırsak komutları algılayıp tepki vereceğini ölçebiliriz.

Bu düşüncenizi uygulamak zor. Bu yolda allah kolaylık versin.

3. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    yeni yapmak imkansizmi istedigim tek sey aslinda soyledigimde uzerimden gitmesi beni ne zaman gorse ustume atliyr gitmiyr arada kapi caliyr ora bakacm mesela ustumden gitmiyr deli ediyr beni.

4. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Eğitime başlarken yapmanız gerek onu. Sonradan bu yeteneği kazanabilir mi bilmiyorum denemedim. Ben eğitim aşamasında parmağıma alırken hep gel dedim, tüneğe vs. bırakırken de hep git dedim. Eğitimden sonra ne zaman parmağımı gösterip gel desem uçup geliyordu. Git dediğimde kafesine gidiyordu fakat kalıcı olmuyordu bir süre sonra unutup geliyordu geri :) Aynı şekilde bulunduğu odaya girerken hep ismini söylerdim (paşa), çıkarken birşey demezdim :D O da ben odaya girdiğim zaman hep paşa derdi, çıkarken sadece arkamdan bakardı. Yani başından beri sürekli aynı kelimeleri, hareketleri yaparsanız bu yeteneği kazanıyorlar. En azından benim en son beslediğim kuş öyleydi.

5. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Yani alışan muhabbet kuşları genel olarak aynı tepkileri veriyor. Sevdiği veya alıştığı kişiye ilgi duyuyor. Onan omzundan yada başından pek inmek bilmiyorlar. Demek istediğim şuydu. bunu yapan daha önce görmedim ben. Yapılırsa da bu konuda gerçekten tecrübesini kanıtlamış kişiler yapabilir diye tahmin ediyorum. Tecrübe edinmeden bir kuşa komut verecek kıvama gelmek bana göre imkansız.

6. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    bugnden sonra dediklerini aynen uygulayacm insallah ise yarar tesekkurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:07 -->-> Daha önceki mesaj 13:06 --

aslinda bi nevi dedigindede haklisn ama ben genede ugrasim belki iseyarar tesekkurler

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu komut öğretme