Karadeniz Pet

komut verince ele gelmesi

Rochefort

Yeni Üye
arkadaşlar son 4-5 gündür artık elime gelmeye başladı.Elimi yanına uzatınca atlıyor elime ben uzaktan komut verince elime veya omzuma gelmesini nasıl alıştırabilirm yardımcılarınızı bekliyorum.

seninde istedigin sey oyle bir seyki hadi jako felan olsa yaparsin zeki hayvanlar ama bu kuslarda cok zor en fazla sey yaparsn her elini uzattiginda bir islik sesi cikar bunu surekli yap belli bir sure sonra o sesi cikardinmi seni arar neredesin diye belkide yanina gelir mesela ben kusuma gel pasa dedimmi bakar bana 2-3 saniye sonra ustume ucar tabi bunu hrr zaman yapmaz 10 seferden 7-8 defasini gelir

Hayvanlara komutu iletişimi ogretemezsin. Belirli durumlara alışkanlık kazandirirsin. Bu köpek için de kuş için de aynı şekildedir.
Gudulenme ile alisir duruma.
Elini uxattiginda geliyorsa elini uzatırken istediğin komutu söyle eline gelince sevdiği bir yiyecekten ver ödül olarak. Bu antremani mesafeyi uzatarak devam ettir. Kuş komutu duyduğunda eline geleceğini eline geldiğinde ödül alacağını öğrenecek buna gudulenece k bubsekilde alisacak bu duruma.

Hiç yapmadım ama yöntem budur hayvan evcillestirmede

Fatih Çevik

ben kendi kusumun adını çirkin kurmuştum ve elimi şıklatıp adını soyledıgımde hemen geliyor dun sabah kacmıstı havada ucarken adını soyledım de öyle elime geldi cok korkmustum ama kusla nekadar ilgilenirseniz okadar karsılık verir benden söylemesi

Öğretebilirsin. Eğer yeterince eğitebilirsen zaten seni görünce hep üzerine konar. Ben önceki kuşumda parmağıma alırken hep 'gel' komutunu tekrarladım. Ama istisnasız her seferinde... Bir süre sonra parmağımı gösterip 'gel' dediğim zaman nerede olursa olsun parmağıma bakıyor, nerede olduğunu görüyor ve uçup hemen geliyordu.

Aynı şeyi kafese ya da tüneğe bırakırken 'git' komutuyla da tekrarladım ama git dediğimde gitmiyordu kerata çok severdi beni :)

elinde sevdiği bir eşya veya yiyecekle alıştırabilirsin bi zaman sonra zaten elini havaya kaldırdığında bile sevdiği şey olduğunu sanıp gelebilir bolcada ilgi lazım benimki alışmıştı bu şekilde elimi görünce direk uçarak gelip konardı

sevdiği yiyeceği bilmiyorm sadece yem veriyorum arada bi işte elimdeyken bişeyler atıştırırken azımdan biraz tırtıklıyor o kadar oyuncakta yok kafeste bi telle doladıgım ucunda boncuk var onla biraz oynar o kadar :/ ama odadayken sürekli bi kafesine bi kafama bi omzuma uçuyor arada bi elimi uzatıp çapkın babacık gel oğluyorm diyorm arada geliyor uzaktan onun dısındaa yanında uzatınca geliyor elime bide konuşmaya çalıştığını nasl anlarım sohbet ederken ötüyor bağırma sesleri çıkartıyor sanki konuşmaya çalışır gibi

seninde istedigin sey oyle bir seyki hadi jako felan olsa yaparsin zeki hayvanlar ama bu kuslarda cok zor en fazla sey yaparsn her elini uzattiginda bir islik sesi cikar bunu surekli yap belli bir sure sonra o sesi cikardinmi seni arar neredesin diye belkide yanina gelir mesela ben kusuma gel pasa dedimmi bakar bana 2-3 saniye sonra ustume ucar tabi bunu hrr zaman yapmaz 10 seferden 7-8 defasini gelir

paşa fotoğraftakimi

Benim kusum dişi ve benle gecirdigi 4.ay kuşa komut verip gelmesi şu sekilde oluyor ben elimi 90derece aciyorum biraz salliyorum ilgisini cekmek icin sonra hemen geliyor.Bunu başarabilmen icin ise samimi olman lazim kusla

Benim kusum dişi ve benle gecirdigi 4.ay kuşa komut verip gelmesi şu sekilde oluyor ben elimi 90derece aciyorum biraz salliyorum ilgisini cekmek icin sonra hemen geliyor.Bunu başarabilmen icin ise samimi olman lazim kusla
Ben sizin yaptığınızı yapınca benim kuş ısırıyor :D