petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

komut verince ele gelmesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rochefort tarafından 17 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Rochefort

Rochefort New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar son 4-5 gündür artık elime gelmeye başladı.Elimi yanına uzatınca atlıyor elime ben uzaktan komut verince elime veya omzuma gelmesini nasıl alıştırabilirm yardımcılarınızı bekliyorum.

2. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    seninde istedigin sey oyle bir seyki hadi jako felan olsa yaparsin zeki hayvanlar ama bu kuslarda cok zor en fazla sey yaparsn her elini uzattiginda bir islik sesi cikar bunu surekli yap belli bir sure sonra o sesi cikardinmi seni arar neredesin diye belkide yanina gelir mesela ben kusuma gel pasa dedimmi bakar bana 2-3 saniye sonra ustume ucar tabi bunu hrr zaman yapmaz 10 seferden 7-8 defasini gelir

3. Fatih Çevik

Beğenileri:
    14
    Hayvanlara komutu iletişimi ogretemezsin. Belirli durumlara alışkanlık kazandirirsin. Bu köpek için de kuş için de aynı şekildedir.
    Gudulenme ile alisir duruma.
    Elini uxattiginda geliyorsa elini uzatırken istediğin komutu söyle eline gelince sevdiği bir yiyecekten ver ödül olarak. Bu antremani mesafeyi uzatarak devam ettir. Kuş komutu duyduğunda eline geleceğini eline geldiğinde ödül alacağını öğrenecek buna gudulenece k bubsekilde alisacak bu duruma.

Hiç yapmadım ama yöntem budur hayvan evcillestirmede

Fatih Çevik

4. Rochefort

Rochefort New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim yorumlar için

5. mubiiş

mubiiş New Member

Beğenileri:
    0
    ben diğer odadan cağırınca geliyordu :)

6. Rochefort

Rochefort New Member

Beğenileri:
    0
    çok güzel eğitmişsin bize detaylı şekilde anlatırmısn nasıl eğittin

7. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ben kendi kusumun adını çirkin kurmuştum ve elimi şıklatıp adını soyledıgımde hemen geliyor dun sabah kacmıstı havada ucarken adını soyledım de öyle elime geldi cok korkmustum ama kusla nekadar ilgilenirseniz okadar karsılık verir benden söylemesi

8. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Öğretebilirsin. Eğer yeterince eğitebilirsen zaten seni görünce hep üzerine konar. Ben önceki kuşumda parmağıma alırken hep 'gel' komutunu tekrarladım. Ama istisnasız her seferinde... Bir süre sonra parmağımı gösterip 'gel' dediğim zaman nerede olursa olsun parmağıma bakıyor, nerede olduğunu görüyor ve uçup hemen geliyordu.

Aynı şeyi kafese ya da tüneğe bırakırken 'git' komutuyla da tekrarladım ama git dediğimde gitmiyordu kerata çok severdi beni :)

9. can gülerer

can gülerer New Member

Beğenileri:
    0
    elinde sevdiği bir eşya veya yiyecekle alıştırabilirsin bi zaman sonra zaten elini havaya kaldırdığında bile sevdiği şey olduğunu sanıp gelebilir bolcada ilgi lazım benimki alışmıştı bu şekilde elimi görünce direk uçarak gelip konardı

10. Rochefort

Rochefort New Member

Beğenileri:
    0
    sevdiği yiyeceği bilmiyorm sadece yem veriyorum arada bi işte elimdeyken bişeyler atıştırırken azımdan biraz tırtıklıyor o kadar oyuncakta yok kafeste bi telle doladıgım ucunda boncuk var onla biraz oynar o kadar :/ ama odadayken sürekli bi kafesine bi kafama bi omzuma uçuyor arada bi elimi uzatıp çapkın babacık gel oğluyorm diyorm arada geliyor uzaktan onun dısındaa yanında uzatınca geliyor elime bide konuşmaya çalıştığını nasl anlarım sohbet ederken ötüyor bağırma sesleri çıkartıyor sanki konuşmaya çalışır gibi

11. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    paşa fotoğraftakimi

12. ByUgur

ByUgur New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kusum dişi ve benle gecirdigi 4.ay kuşa komut verip gelmesi şu sekilde oluyor ben elimi 90derece aciyorum biraz salliyorum ilgisini cekmek icin sonra hemen geliyor.Bunu başarabilmen icin ise samimi olman lazim kusla

13. Muhabbet123Çapkın

Beğenileri:
    0
    Ben sizin yaptığınızı yapınca benim kuş ısırıyor :D

Sayfayı Paylaş