petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Konumun Kilitlenmesi

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve canan723 tarafından 28 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. canan723

canan723 Member

Beğenileri:
    8
    Dün akşam sularında sitede bilenlerden yardım almak amacıyla bir sürü soru sorduğum bir link açtım - http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/yardim-kusum-bana-alismadi-43143.html - Lâkin moderatör tarafından sadece "Kuşunuz iyi, sağlıklı." diyerek kapatılmış, bir daha cevap da atılamıyor. Ben 1 ay bekledikten sonra sorularımı yazdım ve bilen arkadaşlardan yardım etmelerini, yol göstermelerini istedim, kuşumun sağlıklı olduğunu zaten biliyorum. Sürekli kutuya kaçıyor ne yapmam lazım diye sordum, boyutu küçük, büyüyecek mi ya da başka bir yemle destekleyeyim mi diye sordum. Yanlış bir şey sorduysam bunun ne olduğunu, aksi takdirde konumun yeniden açılmasını ve arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

#1 canan723, 28 Eylül 2015
    Son düzenleme: 28 Eylül 2015
  2. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    kuşunuz 3-4 aylık civarı pakistan muhabbet kuşlarından bu ırk normalde ufak olan yerli muhabbetlerden bile ufak olmasıyla bilinirler. göbeği çatlayana kadar mamada verseniz yemde verseniz en fazla şişmanlar büyüme irileşme göstermez serçeden bi nebze daha büyüktür hepsi bu .

diğer konumuza gelince kendinize eğer yavruyu alıştırmak istiyorsanız gidip petshopdan neyüdüğü belirsiz kaç aylık olduğu belli olmayan bir kuş yerine evde bu işe gönül vermiş kuşlarına kendinden daha iyi bakan bir hobiciden almanızı tavsiye ederim.

artılarını ve eksilerini yazmakla bitiremem ama kısaca özetlemek gerekirse şöyle özetliyim size

1) hobiciden aldığınız kuş hem daha sağlıklı olur hem daha iri olur ( kuşuna görede değişir )
    2) anne altından aldığınız yavruyu kısa sürede kendinize alıştırabilirsiniz.
    3) adlığınız kuşun soyunu görür kaç günlük yavru olduğunu kesin olarak bilirsiniz.
    4) kuşun eve adaptasyon süreci çok çabuk olur ve anne altından aldığınız yavru sizi benimseyerek hem konuşur hemde arkdaşınızın kafasından inmediği gibi sizin kafanızdanda inmez.

ve bunun gibi bir çok neden .

Bir diğer konuda ele kola alıştırmak için konuşturmak için genelde erkek kuş tercih edilir . sizin kuşunuz muhtemelen dişi hırçınlığı ürkekliği bundanda olabilir .Erkek kuşlar daha araştırmacı ve eğitime daha yatkın olurlar .

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sitedeki yardımlaşma hiçbir sitede olmayan herkesin hemen hemen birbirini tanıdığı aile ortamı tarzında bir sitedir lakin bayram sonu okul iş günleri forumda pek kimse olmayabiliyor o yüzden konunuza ilgi pek olmamış olabilir .

konunuzun kilitlenmeside başka 1-2 yere daha konu açtıysanız ondan dolayı olabilir.
    İyi forumlar dilerim.....

Ercan UÇAR.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    [MENTION=17228]canan723[/MENTION] merhaba. Konun kapalı değil isteyen yazabilir. Ben sadece cevap yazdım, kapatmadım?

#3 Levent ACAR, 28 Eylül 2015
  4. canan723

canan723 Member

Beğenileri:
    8
    Dün mesajınıza cevap yazmak istedim, ne yazık ki kilitlenmiş olduğundan yazamadım. Kilitlenmiş gösterilip, cevap yazma/hızlı yanıt hiçbir şekilde çıkmıyordu. Moderatör tarafından dedim ama isim belirtmedim, sizin suçunuz gibisinden demedim yani. Gözden de kaçabilir, sorun değil ama tek bir başlığıma vs kilitlendiğini görünce biraz bekleyip öyle yazdım.

Yazdıklarınız için çok teşekkürler, çok yardımı oldu. Babası veteriner olan bir arkadaşımdan kuşu seçmesi için rica etmiştim. İlk muhabbetim olduğundan hastalıklı, yaşlı bir kuş vermelerinden korkuyordum. Bu siteyi ise geç buldum, bilseydim kesinlikle buradan alırdım. Gerçekten çok yararlı bir site, bir sürü mama yapma tarifi buldum ama bizimkisi yemiyor ki. Dişiliğine veriyorum ben de, biraz da tüy dökme sürecinde, başka bir başlıkta B Vitamini, havuç ve yumurta içeren besinler vermem gerektiğini öğrendim ama benimki sadece alıştığı yemi yiyor, yoksa bir sürü mama yaptım. Belki ileride bir arkadaş düşünürsem yanına, siteden birinden almayı düşünüyorum, o zaman ilgiliyi daha çok kaybederim diye endişeleniyorum gerçi.

#4 canan723, 28 Eylül 2015
  5. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    kuşlar için özenle yapılmış kaliteli markların kuru mamaları var örneğin verselega gibi . mamanın içine yumurta ve havuç ilave edip verirseniz kesinlikle yiyecektir . pes etmeden mama yapmaya ve önüne koymaya devam edin süreci hızlandırmak için yediği yemide mamanın içine karıştırıp vermeyi deneyebilirsiniz.

kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş