Karadeniz Pet

Konuşan Bücürlerim

Ebru Tunçer

Meraklı Üye
492010aac3545513dc028b430ebb5df4.jpg

Arkadaşlar;Oğlum Maviş konuşup,dans ediyordu zaten ki çok ilerletti maşallah,bugün kızım Yumoş da ilk kelimelerini söyledi"Cicikuşum-Yumoşum" Maşallah bu boncuklaraOnlar benim hayat enerjim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Masallah cok sirinler..Zaten birisi konusuyorsa o digerine de egitim verir onuda konusturur :)

Sürekli çalışıyordu ağzının içinden içindenBugün başardıSağolun

Maşallah çok tatlılar allah uzun uzun tüyleri kadar ömür versin

Masallah tuyleri kadar ömürleri olsun

Nasıl bir yol izlediniz. Benim de 3~4 aylık bir erkek muhabbet kuşum var. 40 gündür bizde. İşten gelince ilgileniyoruz. Cici kuş ile başladık. Gelişme kaybettiğini nasıl anlarım? Ve ne kadar bir süre lazım sizce ortalama. Maşallah kaşlarınıza

Nasıl bir yol izlediniz. Benim de 3~4 aylık bir erkek muhabbet kuşum var. 40 gündür bizde. İşten gelince ilgileniyoruz. Cici kuş ile başladık. Gelişme kaybettiğini nasıl anlarım? Ve ne kadar bir süre lazım sizce ortalama. Maşallah kaşlarınıza

Ben Maviş i 40 günlükken aldım.Sürekli konuştum.Aynen cicikuşum,aşkım,Mavişim gibi ele alıştırdım.Sonrası kendiliğinden geliyor zaten.Çok akıllı ve gözlemci hayvanlar.İlgiye,sevgiye duyarsız kalmıyorlar.Yavru kuşlar 2 aya kadar olanlar için söylüyorum daha kolay alışıp,konuşuyorlar.Dişi olanla ben de konuşuyorum ama onu da aldığımda 3 aylık falandı.Daha ürkek.Ben konuşuyorum,Mavişin çenesi zaten hiç durmuyorDinleye dinleye o da başladı bugün konuşmayaAğzının içinden içinden cikleme haricinde birşeyler söylüyor mu.Söylenme gibi☺️Eğer öyleyse konuşma hazırlığı yapıyordur kesin

Muhabbet Kuşu sabır işidir surekli ilgilenmeniz lakin sıkmadan kendinize once guven duydurmanız lazım once elinize alıştırın güzel ve cok sert bir ses yerine kısık ve yumusak bir sesle once kolay tek heceli orneğin baba anne gibi ele alıştırmanız 1 gunde surebilir 1haftada sabırlı olun elinize alısınca elinizden yem yedirin bu size duydugu guveni gösterir surekli soyletmek istediğiniz kelimeyi söyleyin zaten dili çözüldümü söylediklerinizi taklit etmeye çalışacaktır :)

Bıcır bıcır sesler çıkarıyor ama anlaşılır şeyler değil. İnce kalın farklı farklı sesler çıkarıyor. Cici kuş kelimesini çok sık söylüyorum. Kuş çok hareketli. Parmağa geliyor ama bir kaç saniye durup ya halıya ya koltuğa gidiyor. Oyun parkı yaptım onunla oynuyor.avucumdan parmağımdan yem yiyor Dediğim gibi epey değişik sesler çıkarıyor. Gün boyu evde kimse olmuyor. Bi sabah işe gitmeden bir de geldikten sonra 2 saatten fazla ilgi gösteriyoruz

Son düzenleme:
İlk Başlarda çok anlaşılır olmaz ama kelimeleri söylerler.Eli kulağında konuştu konuşacak benceResmi yok mu ufaklığın☺️

Maşallah diyeyim çok tatlılarmış. Benim bıcırımda 5 aydır benimle guzuuumm gibi birşeyler diyor ama tam değil :)

Amin. İnşaallah konuşur. :) sizinki kaç aylıkken konuşmaya başladı. belirli bir yaş aralğını atlatması gerekiyor mu acaba ?

maşallahh çok güzeller

Maşallah. Gerçekten çok güzeller. Bakalım bende ufaklıklara yavaş yavaş başladım eğitime. Hangisi ne duruma gelecek paylaşırım.

çok tatlılar maşallah bende ilk başta egitim için birtane mubiş almıştım sonra hobiye dökmek istedim :)

Benim ki de 3. Ayının içinde galiba. Sabır ile eğitmeye devam