Karadeniz Pet

konuşan papağan cinsi hangisi

atilla oran

Yeni Üye
sizlere birkaç soru sorucam mümkünse cevap verirmisiniz?

geçen gün eminönünde sultan diye bir papağan cinsi gördüm satıcının söylediğine göre bu kuşlar eğer yavru alıp alıştırırsan çok güzel konuşur dedi doğrumudur sizce bir bilginiz varmı.

sultan denen papağan yavruları renkli renkli idi ama
büyüklerinin hepsi gri idi.bu kuşlar sadece gri mi oluyor renkli olmuyormu?
büyüdükçe renkleri gidiyormu?
yavruların hepsi renk renkti.ama büyükleri gri görünce şaşırdım merakta ettim.

yavru olanlar 85
büyükler 250 idi
fiyatlar normalmi?

bilen varsa cevap verirseniz menun olucam teşekkürler.:)

Gri olani var limon sarisi olani var. Erkeklerin yanagindaki turunculuk koyu renk oluyor. Disilerde soluk oluyor. Sari olandan gorumcemde var 6 yildir besliyor. Her tuy degistirisinde rengi bi beyazlasiyor bi sarariyor. Onun kusu yavruyken hediye geldi. Simdi telefonla bile konusuyor. Kendini insan saniyor hatta. Konusmasi islik seklinde. Muhabbetler gibi ya da afrika grileri gibi net degil. Cocuktan farki yok. Cok ilgi ister ve cok kepek doker. Bilginize...

Eger alistirmak istiyorsaniz bulabilirseniz ev uretimi ya da kuscunun kendi yavrusu olsun. Hirpalanmamis olsun. 100 kusu bi kafese tikiyorlar ya o kustan hayir gelmez. Psikolojileti bozuk oluyor. Bir de bence sari olanlar daha bi alismaya yatkin oluyor sanki. Bu benim cikarimim. Eyrafimdan gozlemledigime gore gri alanlar alismadi 3 arkadasimin da oyle oldu. Tabi alinan yerle cok cok alakali.

Muhabbet kuşundan iyi konuşmuyolar. Bi de üreticiden yavru alırsanız daha iyi olur sizin için

Konuşma konusunda muhabbetlerin yanına yaklaşamazlar sesleri tizdir ve sözcük dağarcıkları kısıtlıdır, ıslık çalmaya daha yatkındır lakin o ibikle fethedemeyeceği gönül yoktur :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri