Karadeniz Pet

konuşma aşaması :)

• Konbuyu başlatan ömer faruk AYDIN
  • Başlangıç tarihi
Ö

ömer faruk AYDIN

Guest
pazar günü kuşumu alalı 2 hafta olacak daha 1 kelime bile öğretemedim bir öğretme taktiği varmı nasıl yapmalıyım bu işi şimdiden teşşekkürler :)

bu işler sabır işi kardeşim :) kuşun 2 haftada ortama alışmıştır.. benim bildiğim tek taktik var hergün belirli saatlerde on söyletmek istediğin kelimeyi tekrarlıyacaksın :)

saol peki nekadar sürebilir bü süreç tahminen ?

valla sana bağlı.. hergün ilgilenirsen 2-3 kere yarım saat felan, 3 haftada konuşur.. çok kişi gördüm 1 ayda konusturan.. çok ilgi göstereceğin zamanın olursa bu süre daha da kısalır..

2 ay gibi bir süreçte istediğin kelimeleri söyletebilirsin.Tabi ki buna kuşun yaşı ve senin ilgi alakanda etken olacaktır

Arkadaşların söylediklerine ek, önce kendine alıştırıp güvenini kazan, zaten ondan sonra senin söylediklerini anlamak için ağzına giriyorlar nerdeyse :)

Daha çok yeni önce size alışması için zaman verin bence daha sonra sürekli olarak basit ve tek bir kelime üzerine odaklanın ve sabırlı olun :)

önce zaman verin.. sonra gelipgectikce ögretmek istediginiz kelimeyi söleyin bir kere konusmayi ögrenmeye basladimi bir kac kez söylemeniz yetiyor her duyduklarini hemen ögreniyorlar insani o kadar güzel dinliyorlarki gözlerinizin icine bakarak insan bile bu kadar pürdikkat dinlemiyor

İlgi ve düzenli bir eğitimle bu işin üstesinden gelebilirsin. Fakat yılmak yok. :)

hepinize çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz tekrar teşekkürler :)

Geri