Karadeniz Pet

Konuşma belirtileri neler?

Ramazan AYDOĞAN

Yeni Üye
son 3 haftadır ötme sesi dışında boynunu yutkunamıyomus gibi yukarı asağı sallayıp vıcık vıcık ses çıkarıyo sürekli ilgileniyorum daha konusturamadık ölmek var dönmek yok.

Sorum şu muhabbet kuşlarının konusma belirtileri neler ?
4 aylıkken konusmaya başlıyo desek o zmn ilk kelimeyi çıkarana kadar bi belirtisi olması lazım elbette ??

Dinlendiği zaman ve mutlu olduğu zaaan kendi kendine mırıldanır.Konuşmaya çalıştığını anlarsın

televizyonun yanında duruyo radyo açık oluyo orda hafif kısık sesde müzikde dinliyo dj'yide dinliyo öyle bi alıştı kı o radyoyu açınca djyi sesinden tanıyo boynunu egiyo dinliyo ötmesini bilmedigi için degişik seslerle tepki veriyo :d

3 aylık oldu daha ötmesini bilmiyo ilk gldigi günlerde ötüyodu snra biz en ufak bi kuş sesi dahi duydurtmadık artık cam açık oldugunda kuşlar ötüştügü zaman bile tepkı vermiyo ama biri konusunca hemen boynunu egiyo bakıyo sonra vıcık gucuk dıye ses çıkarıyo bizde anlıyomus gıbı evet kızım evet canım aferım dıye konusuyorz dişi kuş konusmaz dediler gayette güzel tepki vriyo konusmalara

konuşmaz diye bir şey yok erkeğe göre daha geç konuşur. mubişler çok akıllılardır. bende hep oğlum diye sesleniyorum bakalım ne zaman konuşucak :)

Benimde 3 aylık bir kızım var bakalım ne zaman konuşmaya başlayacak :)

Umarım konuşurlar :) dişileri alıştırması da konuşturması da çok daha zor. Başarmanız dileğiyle...

son 3 haftadır ötme sesi dışında boynunu yutkunamıyomus gibi yukarı asağı sallayıp vıcık vıcık ses çıkarıyo sürekli ilgileniyorum daha konusturamadık ölmek var dönmek yok.

Sorum şu muhabbet kuşlarının konusma belirtileri neler ?
4 aylıkken konusmaya başlıyo desek o zmn ilk kelimeyi çıkarana kadar bi belirtisi olması lazım elbette ??
Slö bende konuşturmak istiyorum ama konuşmuyon nasıl yapa bilirim konuşturmak

Geri