Karadeniz Pet

Konuşma Sinyalleri (mi acaba?)

• Konbuyu başlatan Zeliha BAŞER
  • Başlangıç tarihi
Z

Zeliha BAŞER

Guest
Merhaba arkadaşlar,
"Bunun için de konu açılır mı ya?" diyebilirsiniz ama bilen bilir yavru kuşumu eğitmeye ve konuşturmaya çalışıyorum. Eğitim kısmında gayet iyi yol kat ettik ama konuşma için aynı şeyi söylemeyecektim taa ki birkaç dakika öncesine kadar. Çoko normalde çok aşırı öten bir kuş değildir, yani sabahtan akşama kadar kafa şişerecek kadar çok değil. Müzik açık olduğunda eşlik etmeyi çok sever ama. Buna rağmen ben ilk kelimemiz olan aşkımı sürekli tekrarlıyorum. 1 haftadır falan kendi kendine gevelemeye çalışıyordu ne söylediği anlaşılmıyordu ama homurtu gibi ses çıkarıyordu sürekli. 10 dakika önce de yine müzik açtım keyfi yerine gelsin diye. Yine eşlik etti ama ilk başta kısık bi şekilde aşkım dediğini duydum emin olmak için birkaç dakika sonra müziğin sesini kıstım yine arka arkaya aşkım aşkım aşk aşk dedi. Sonra müziği kapattım sustu. Sizce bu iyiye işaret mi? Yani kafes dışında o videolarda gördüğüm kuşlar gibi parmağıma konuşmuyor henüz ama bu olay bir umut olabilir mi? :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
daha ne olsun ya kuşun resmen konuşmuş . Tebrikler :)

Bilmiyorum müzik açıkken olduğu için emin olamadım, kapattığım anda susuyor çünkü. :)

müzikten ilham alıyordur :) kendine iyice güvendiğinde müzik kapalıykende konuşur .
günde kaç defa tekrarladın kelimeyi .?

10-15 dakika sabahları tekrarladım akşam eve geldikten sonra odamdayken ne zaman aklıma gelse tekrarladım. Ortalama yarım saat diyebiliriz.

bende her aklıma geldimmi tekrarlattım . 3-4 ay boyu ama tık yok . yanına eş aldım artık ümidi kestim :)

Geri