petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

konuşma ve ele çağırma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve corbacibasi tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. corbacibasi

corbacibasi New Member

Beğenileri:
    0
    2 aylık erkek muhabbet kuşumu alalı 5 gün oldu. parmağımı ayaklarının önüne getirdiğim anda direk çıkıyor, kollarımda yürümeyi çok seviyor. sakallarımla oynuyor sürekli, uçup uçup omzuma konuyor. bayağı şey kat ettik 5 günde. kafesi sürekli açık canı istediğinde giriyor. sürekli ilgileniyorum. benim sorum şu: elimden yem yemeye bayılıyor ama avcum 10 cm uzağında olsa gelip yemiyor illa ki kafasının önünde olması lazım. mesafeyi azar azar arttırmayı denedim ama yine de gelmiyor, ele çağırmanın başka bir yolu var mıdır?
    diğer sorum da şu: kolay bi kelimeyi iki gündür ona defalarca tekrar ediyorum. ben susunca gagasını hareket ettrip değşik hareketlerde bulunuyor yani konuşacağını düşünüyorum. günde toplam 1 saat konuşma eğitimiyle ilk kelimesini ne kadar sürede söyler? :)

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    konuşma konusunda bir öneri verebilirim sesinizi kayıt edip (söylemesini istediğiniz kelimenin veya cümlenin)defalarca dinler yalnız kaldığı zamanlarda..yavaş yavaş öğrenir elinize gelmeye aslında baya yol katetmişsiniz..devam edin hayırlı olsun :)

3. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

1-)kuşunuzun en sevdiği yem marul v.s ile onunla deneyin

2-)süre olarak kesin birşey söylemek doğru olmaz bizim kuş 3 ay içerisinde 8-9 kelime söylüyordu siz kendi sesinizi kaydedip te deneyebilirsiniz

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşuma çağırdığımda nasıl getiririm