Karadeniz Pet

Konuşma?

Eddooss

Meraklı Üye
Arkadaşlar 3 aylık erkek bir kuşum var srada bir mırıldanma şeklinde babacım kelimesini duyuyor gibi oluyorum ama bet değil sizce kusların konusma yas aralıgı nedir? şimdiden teşekkürler:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yaş aralığından ziyade 35 günlük ile 4 aylık arası çok kolay eğitiliyor yaşı ilerledikçe zorlaşıyor eğitimi ağaç yaşken eğilir atasözü misali :D

Sabahları benı gorunce konusuyor bıraz sonra susuyor ben alıyorum parmagıma konusuyorum tık yok valla zor iş ama cok sevıyorum [emoji5]

Benim kuş çok kolay kelime öğreniyor.
Özellikle sessiz bir ortamdayken parmağıma aldığımda ona hafif ses tonuyla kelimeyi takrarlıyorum ve kısa süre sonra o kelimeyi söylemeye başlıyor.
Kış kışlığını ve kuş kuşluğunu gösterir atasözünde olduğu gibi muhabbet kuşu da kendi özelliğini gösteriyor yeterli ilgiyle.

Bence en önemlisi kelime öğretirken onun dikkatini dağıtacak başka gürültü ve görüntü kirliliği olmaması

Sabahları benı gorunce konusuyor bıraz sonra susuyor ben alıyorum parmagıma konusuyorum tık yok valla zor iş ama cok sevıyorum [emoji5]

Siz konuşurken kaydeder kelimeleri zaten sonra çıkarmaya çalışır ve öğrenir benim kuşum 2 aylıkken konuşuyordu şimdi 2 yaşında 64 kelime biliyor hasta bir süredir öğrenemiyoruz dolayısıyla

Siz konuşurken kaydeder kelimeleri zaten sonra çıkarmaya çalışır ve öğrenir benim kuşum 2 aylıkken konuşuyordu şimdi 2 yaşında 64 kelime biliyor hasta bir süredir öğrenemiyoruz dolayısıyla
Maşallah. 64 kelime süper.
Bizimkinin kelimleri:
Cici kuş
Pis kuş
Kuçu kuçu
Eşek sıpası
Aşkıııım
Şapşik
Şşşşttt
Kelimekerini biliyor

IMG_20191217_191812.jpg

Geri