Karadeniz Pet

Konuşması İçin Kaç Aylık Olması Gerekir ?

• Konbuyu başlatan gktg
  • Başlangıç tarihi
G

gktg

Guest
Herkese hayırlı akşamlar ;
Arkadaşlar muhabbet kuşlarına hasta bir arkadaşınız olarak bir konuda yardım almak istiyorum Muhabbet kuşunu alalı 3 hafta oldu aldığımda yeme yeni düşmüştü yeni yeni yürüyordu .. tünekte bile durmaya alışık değildi ancak ingiliz çekoslavak kırması bir yavru olduğu için baya iri kendisi .. İlk günden bu yana elimizde omzumuzda ağzımızda kaşıttırıyor kendini bizim gibi yerde yürümeyi çok seviyor ayrıca gerek kafes yerleşimi gerek yeme düzeni gerek uyku düzeni gerek ilgi anlamında eksik kalan hiç bişey yok hergün adını öğretmek amacıyla yarım saat akşamları loş bir ışıkta adını öğretmek için uygun ses tonuyla konuşıuyorum aldığımızdan beri ancak ybir haftadır sadece ötmeye başladı ara ara arada kızarak ses çıkarıyor bize baya alışık ama konuşmaya dair bir ibare ışık yok .. daha önce çok muhabbet kuşunu insana çevirdim ama sabırsızlıkmıdır bilmem '' Küçük '' çok konuşsun istiyorum acaba yaşımı küçüktür öğrenmek istiyorum netteki bilgiler yeterli değil malesef .. yardım ve önerileriniz için teşekkürler.

Bildigim kadariyla 3 aylikken filan konusuyolarmis tabi simdiden egitmek lazim:)

Kesin bir ortalama var mıdır ki bu konuda bende öyle biliyorum ama kuştan kuşa değiştiğide söyleniyor

Oyle tabi forumda biri 2 aylik kusunun videosunu koymustu baya baya konusuyodu cok ilgi alaka isteyen cok sirin bi hayvan umarim amaciniza ulasirsiniz :)

Geri