Karadeniz Pet

Konuşması için

Münadi YALÇIN

Yeni Üye
Herkese iyi günler diliyorum.Kuşumu 2,5 aylıkken aldım 2 aydır da bende konuşması için suana kadar sadece betüş diyoyorum. Betüş kuşa zor gelirmi öğrenmesi için ve yanında başka kelimlerde soyleyeyimmi? Betüş dedikce kuşum tüneginden gidip geliyor kafa sallıyor ve değişik ötüşlerde gaga gıcırtması karnını şişime gibi değişik hareketler bulunuyor en sonunda da gaga taşına vuruyor bu hareketlerin manası ne oluyor şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:25 -->-> Daha önceki mesaj 13:52 --

son olarakda ne kadar sürede konuşmaya başlıyorlar.

Son düzenleme:
nezaman konuşcağını biz bilemeyiz ayrıca erken daha ''cici kuş maviş'' gibi kolay kelimeler daha kolay konuşmasını sağlar

Aslında sıkça tekrarlarsanız onu da öğrenebilir. Onunla ilgilenirken hep aynı ses tonunda tekrarlayın kelimelerinizi. Hatta imkanınız varsa bir de ses kaydı yapıp bırakın yanına. çok faydasını göreceksiniz.

Yardımlarınız için teşekkürler bakalım bide cici kuş demeyede başlayalım betüş ve cici kuş şeklinde eğitimine devam edeyimöğrenirse ne ala :) peki şimidye kadar 2 ay süre içerisinde hep betüş diyordum şimdiden cic kuş ve betüş desem aklı karısırmı ?

Yardımlarınız için teşekkürler bakalım bide cici kuş demeyede başlayalım betüş ve cici kuş şeklinde eğitimine devam edeyimöğrenirse ne ala :) peki şimidye kadar 2 ay süre içerisinde hep betüş diyordum şimdiden cic kuş ve betüş desem aklı karısırmı ?
c,ş gibi harflerin geçtiği kelimeleri daha çabuk algılayıp, söylemeye başlıyorlar. Sen günlük 30 dakika ya da 45 dakikalık periyotlarda eğitim vermeye çalış. İnşallah yakında konuşur.

c,ş gibi harflerin geçtiği kelimeleri daha çabuk algılayıp, söylemeye başlıyorlar. Sen günlük 30 dakika ya da 45 dakikalık periyotlarda eğitim vermeye çalış. İnşallah yakında konuşur.

Sağolasın hocam kuş 2 aydır bende hocam 2 aydır devamlı betüş diye eğitim veriyordum betüşün yanında bugunden itibaren cici kuş kelimesinide söylesem bir sorun oluştururmu yoksa sadece öğrenene kadar betüş şeklinde devammı edeyim veya hem betüş hemde cici kuş deyipte en cabuk hangisini ögrenmesinimi bekleyeyim hocam.

Sağolasın hocam kuş 2 aydır bende hocam 2 aydır devamlı betüş diye eğitim veriyordum betüşün yanında bugunden itibaren cici kuş kelimesinide söylesem bir sorun oluştururmu yoksa sadece öğrenene kadar betüş şeklinde devammı edeyim veya hem betüş hemde cici kuş deyipte en cabuk hangisini ögrenmesinimi bekleyeyim hocam.
Rica ederim. Tek kelimeyle yetinme. Diğer kelimeleri de söyle.

Geri