petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Konuşmaya mı çalışıyor acaba :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Bıdık tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Bıdık

Bıdık Guest

Muhabbet kuşumla konusunca gagasını açıp kapatıyor ve birbirine değdirip ses çıkartıyor acaba konuşmaya mı çalışıyor :) resim sadece kuşu göstermek için kaç aylık olduğu ve hangi cins olduğunu (dişi erkekten ziyade ırkı) söyleyebilir misiniz ? Hediye olduğu için bilmiyorum.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Bu yavru bir kuş, biraz daha büyümesi lazım konuşması için.
    Güle güle besleyin.

3. Bıdık

Bıdık Guest

Evet haklısınz daha küçük ama hani bi umut dedim :)

4. melihsanver

kuşunuz 1.5-2 ay civarı erkek maşallah ırk konusunda biraz acemiyim ama yerli ya da çek kırması üstüne düşerseniz 3 aylıkken ilk kelimesini söylemeye başlar

5. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuş erkek konuşması için erken

6. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Kuş benimkiyle yaşıt gibi 2 aylık civarı sanırım yavru ve aynen benimkine benzediği için tip olarak yerli diyebilirim rahatlıkla :) Siz konuşma çalışmalarına başlayın ben kuşumu aldığımın 3. gününden beri sürekli cici kuş'u tekrarlıyorum babamda kuşları çok sevdiğinden ben yokken de o ilgileniyor konuşuyor. Şimdi kendi kendine birşeyler mırıldanıyor arada sanki cicuuv filan yapıyor gibi :) Biz konuşurken yada televizyon açıkken o da bir şeyler söylemeye çalışıyor bakalım inşallah yakın zamanda ilk kelimesini duyucaz sende çalışmalara başla sürekli bir kelimeyi tekrarla başka kelimelerle kafası karışmasın 3-5 kelimeyi bu şekilde öğrenince gerisini daha kısa sürede ve kolayca öğreniyorlar.

7. Faruk ÖZÖKTEM

1 tünek daha koyarsan bence daha iyi olur en azından hayvan hareket eder

8. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Yerli bir yavru ağzını açıp kapatıp ses çıkarması keyfinin yerinde olduğu anlamına gelir.

9. Bıdık

Bıdık Guest

Haklısın ayın 15i gelsin alacam bişeyler :)

Sayfayı Paylaş