petshop

Konuşmaya mı çalışıyor acaba :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Bıdık tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Bıdık

Bıdık Guest

Muhabbet kuşumla konusunca gagasını açıp kapatıyor ve birbirine değdirip ses çıkartıyor acaba konuşmaya mı çalışıyor :) resim sadece kuşu göstermek için kaç aylık olduğu ve hangi cins olduğunu (dişi erkekten ziyade ırkı) söyleyebilir misiniz ? Hediye olduğu için bilmiyorum.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    170
    Bu yavru bir kuş, biraz daha büyümesi lazım konuşması için.
    Güle güle besleyin.

3. Bıdık

Bıdık Guest

Evet haklısınz daha küçük ama hani bi umut dedim :)

4. melihsanver

melihsanver Guest

kuşunuz 1.5-2 ay civarı erkek maşallah ırk konusunda biraz acemiyim ama yerli ya da çek kırması üstüne düşerseniz 3 aylıkken ilk kelimesini söylemeye başlar

5. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuş erkek konuşması için erken

6. Ensar YILMAZ

Ensar YILMAZ Member
    Üye

Beğenileri:
    3
    Kuş benimkiyle yaşıt gibi 2 aylık civarı sanırım yavru ve aynen benimkine benzediği için tip olarak yerli diyebilirim rahatlıkla :) Siz konuşma çalışmalarına başlayın ben kuşumu aldığımın 3. gününden beri sürekli cici kuş'u tekrarlıyorum babamda kuşları çok sevdiğinden ben yokken de o ilgileniyor konuşuyor. Şimdi kendi kendine birşeyler mırıldanıyor arada sanki cicuuv filan yapıyor gibi :) Biz konuşurken yada televizyon açıkken o da bir şeyler söylemeye çalışıyor bakalım inşallah yakın zamanda ilk kelimesini duyucaz sende çalışmalara başla sürekli bir kelimeyi tekrarla başka kelimelerle kafası karışmasın 3-5 kelimeyi bu şekilde öğrenince gerisini daha kısa sürede ve kolayca öğreniyorlar.

7. Faruk ÖZÖKTEM

1 tünek daha koyarsan bence daha iyi olur en azından hayvan hareket eder

8. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    1
    Yerli bir yavru ağzını açıp kapatıp ses çıkarması keyfinin yerinde olduğu anlamına gelir.

9. Bıdık

Bıdık Guest

Haklısın ayın 15i gelsin alacam bişeyler :)

Sayfayı Paylaş