Karadeniz Pet

Konusmaya mi calisiyor? Video

BERK COSKUN

Meraklı Üye
Soylediklerime bu sekilde karsiliklar vermeye basladi son zamanlarda

https://youtu.be/SrfySugApeo

Son düzenleme:
Maşallah.Bu şekilde eğitime devam edilirse yakında karşılık alırsınız İnşallah.

aynen boyle boyle konusmaya basliyolar. ama sabirsiz olma benim kusum iki ay boyunca boyle mirildandi. ogrenemiycek falan dedim ama ilk kelimesini soyledikten sonra cok cabuk ve cok rahat bi sekilde yeni kelimeler ogrendi. yani bası biraz sıkıntılı olabilir ama bi baslayinca konusmaya devami cok hizli geliyo. sonra siz konusurken agzinizin icine bakar biseyler ogrenmek icin :)

aynen boyle boyle konusmaya basliyolar. ama sabirsiz olma benim kusum iki ay boyunca boyle mirildandi. ogrenemiycek falan dedim ama ilk kelimesini soyledikten sonra cok cabuk ve cok rahat bi sekilde yeni kelimeler ogrendi. yani bası biraz sıkıntılı olabilir ama bi baslayinca konusmaya devami cok hizli geliyo. sonra siz konusurken agzinizin icine bakar biseyler ogrenmek icin :)

Kuş 2aylığı geçti artık insanın kafasında acaba konuşmıcak mı? yoksa daha erken mi? gibi endişeler geliyor. Okadar emek harcıyorum çok ilgileniyorum konuşmasınıda bi hayli çok istiyorum :)

Bu sekilde devam ederseniz yakin bir zamanda konusur diye tahmin ediyorum. Benden birkac tavsiye; (bunlar tamamen benim kusumdan gozlemledigim ve deneyimledigim seyler) sabahlari zihinleri daha acik oluyor. Eger elinize alisiksa sabahlari parmaginiza alin sakin ve yumusak bir ses tonuyla sadece bir kelimeyi defalarca tekrarlayin. Eger pur dikkat kesilip kimildamadan sizin agziniza dogru yaklasmis bir sekilde sizi dinliyorsa soylediginiz kelimeyi ogrenmeye calisiyordur. Kusunuzun yanindayken baska kuslarin videosunu izlemeyin, yanini kusunuz baska bir muhabbet kusu sesi duymasin. Kafesinde ayna varsa aynayi cikarin. Son olarak, kusunuza ara ara hareketli, sevdigi muzikler dinletin. Bu cok onemli cunku cekingenligini muzik esliginde oterek eslik ederek atabilir. Benim kusum ilk kelimesini sadece muzik esliginde soyluyordu. Cekingenligini muzik esliginde hizla atti. :)

Kusum 45-50 gunlukken elimde cok duruyodu ama ilerledikce ortama iyice alisti ve ucmayi daha cok swviyor. Kafesteyken konusmayi tercih ediyorum. Muzik dinlemeyide cok seviyor
https://youtu.be/-4f0QHABFCk

konusacak zamani gelince merak etmeyin.bi arkadas benim soyleyecegimin tam tersini yazmis ama :D ben de fikrimi soyleyeyim. en azindan benim izledigim yol boyleydi. ben surekli basinda durup kelime tekrar etmiyodum. ama isten geldigimde cok konusuyodum. iste minik kusum canim askim nasilsin fistigim benim falan diye :D konussun diye bi amacim yoktu ama oyle oyle bile ogrendi. gel gel diye cagiriyodum mesela ucunca, elimlede gel yapiyodum. bilmiyorum ogrendi mi yoksa tesadufen hep oyle mi denk geliyo ama simdi kafesteyken ben ilgilenmeyince sadece gel gel gel diyo yanina gidince susuyo baska seyler soyluyo. ama uzaklasinca yine gel gel diyo sadece. sanki boyle bi kelimeye odaklanip ogretmek yerine gunluk ilgilendiginiz zman araya serpistirince daha guzel oluyo. benimki mini mini bir kus donmustu soyluyo melodik bi sekilde. ilk aldigimda aksamlari hep onu soyluyodum cunku ona ithafen:D oyle oyle bi baktim soyluyo ben boyle boyle ogrettim. ama nasil ogrertirseniz ogretin surekli tekrar ya da konusma gibi ilgisiz birakmadiginiz surece konusur mutlaka.

Son düzenleme:
konusacak zamani gelince merak etmeyin.bi arkadas benim soyleyecegimin tam tersini yazmis ama :D ben de fikrimi soyleyeyim. en azindan benim izledigim yol boyleydi. ben surekli basinda durup kelime tekrar etmiyodum. ama isten geldigimde cok konusuyodum. iste minik kusum canim askim nasilsin fistigim benim falan diye :D konussun diye bi amacim yoktu ama oyle oyle bile ogrendi. gel gel diye cagiriyodum mesela ucunca, elimlede gel yapiyodum. bilmiyorum ogrendi mi yoksa tesadufen hep oyle mi denk geliyo ama simdi kafesteyken ben ilgilenmeyince sadece gel gel gel diyo yanina gidince susuyo baska seyler soyluyo. ama uzaklasinca yine gel gel diyo sadece. sanki boyle bi kelimeye odaklanip ogretmek yerine gunluk ilgilendiginiz zman araya serpistirince daha guzel oluyo. benimki mini mini bir kus donmustu soyluyo melodik bi sekilde. ilk aldigimda aksamlari hep onu soyluyodum cunku ona ithafen:D oyle oyle bi baktim soyluyo ben boyle boyle ogrettim. ama nasil ogrertirseniz ogretin surekli tekrar ya da konusma gibi ilgisiz birakmadiginiz surece konusur mutlaka.
Ben ilk kelimede dedigim yontemi uyguladim ama dediginiz gibi gun icerisinde de mesela askim diye seslendim surekli. :) Zaten bi kere konustu mu sizin ozellikle tekrarladiginiz kelimeyi degil kendisi istedigini ogreniyor sizin isteginiz disinda. Benimki de mesela ben ogretmedigim halde gel, alo, yakisikli kusum benim, napiyosun annecim falan diyor. :) Ama ilk etapta konusmasini hizlandirmak icin uyguladigim yontemler bunlardi. :)

Son düzenleme:
Benimkide spiker konusurken birde sarki dinler vucu vucu sesler cikartiyo parmagima gelip konusurken ara sira dinliyo her okula giterken tekrarliyacam artik inşallah karşılık alırım :)

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri