Karadeniz Pet

konusmaya mi calisiyor?

Gökhan Almar

Yeni Üye
Herkese merhabalar. 4 aylik erkek mubisimle bi ara cok ilgilendim. Sonrasinda konusma egitimimize cok vakit ayiramadik. Suan bicir bicir sesler cikartiyor. Konusmak icin gec mi kaldik?

bıcır bıcır ses, omzuna konup ağzını izler , ağzından cıkanları dinler bazen ağzının içine kafasını sokar sesi daha iiy duymak için , sen normal bir sohbet ederken omzundan kafasını uzatıp senin dudak hareketlerii izler, taklit yeteneği olan kuşlarda bu sık ve konuşma sürecindne önce istisnasız her kuşda görünen şeylerdir , sana güven duyduktan sonra bunu yapman uygun olur..
7 8 aylıkken ilk kelimeleri konuşmaya başlarlar, biraz az anlarsın ama ne dediğini allgılar , 1 yaşlarında ise insan gibi telefuzları cok belli bir şekilde anlaşılır. ( dişi için süre daha uzar )

7-8 aylikken mi? 3-4 aylikken kuslarinin konustugunu soyleyenler var. 7-8 ise gercekten mutlu oldum gec kalinmamis :)

Bana kalırsa al parmağına ağzına iyice yaklaştır. 20 Dakika boyunca kelimeyi tekrarla ben böyle yapmıştım hiç usanmadan bıkmadan 20 dakika boyunca "Fenerbahçe" dedim, sonra gitti kafesine kondu o Fenerbahçe demeye başlamıştı rahmetli, yavruydu tabii. Bir deneyin isterseniz.

ne kadar erken başlarsan tabi daha kolay be başarılı olur ama 3-4 ay da geç değildir 1 yaşına kadar konuşma yeteneğini kazanırsa sonrasında istesende susmaz :D

Geri