petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

konusmaya mi calisiyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gökhan Almar tarafından 30 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Herkese merhabalar. 4 aylik erkek mubisimle bi ara cok ilgilendim. Sonrasinda konusma egitimimize cok vakit ayiramadik. Suan bicir bicir sesler cikartiyor. Konusmak icin gec mi kaldik?

2. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    bıcır bıcır ses, omzuna konup ağzını izler , ağzından cıkanları dinler bazen ağzının içine kafasını sokar sesi daha iiy duymak için , sen normal bir sohbet ederken omzundan kafasını uzatıp senin dudak hareketlerii izler, taklit yeteneği olan kuşlarda bu sık ve konuşma sürecindne önce istisnasız her kuşda görünen şeylerdir , sana güven duyduktan sonra bunu yapman uygun olur..
    7 8 aylıkken ilk kelimeleri konuşmaya başlarlar, biraz az anlarsın ama ne dediğini allgılar , 1 yaşlarında ise insan gibi telefuzları cok belli bir şekilde anlaşılır. ( dişi için süre daha uzar )

3. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    7-8 aylikken mi? 3-4 aylikken kuslarinin konustugunu soyleyenler var. 7-8 ise gercekten mutlu oldum gec kalinmamis :)

4. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    3 4 ayylıkken konuşmaya alıştırılır , daha erken konuşanda var bu senin ve kuşun yeteğiyle alakalı bir durum.

5. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Cok tesekkurler cevap icin. 7-8 aya kadar vaktim var yani?

6. Chris Eddie

Beğenileri:
    1
    Bana kalırsa al parmağına ağzına iyice yaklaştır. 20 Dakika boyunca kelimeyi tekrarla ben böyle yapmıştım hiç usanmadan bıkmadan 20 dakika boyunca "Fenerbahçe" dedim, sonra gitti kafesine kondu o Fenerbahçe demeye başlamıştı rahmetli, yavruydu tabii. Bir deneyin isterseniz.

7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    749
    ne kadar erken başlarsan tabi daha kolay be başarılı olur ama 3-4 ay da geç değildir 1 yaşına kadar konuşma yeteneğini kazanırsa sonrasında istesende susmaz :D

8. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Cok tesekkurler cevaplar icin rahatladim cidden:)

Sayfayı Paylaş