Karadeniz Pet

Konuşmaya yardımcı yem işe yarıyor mu?

• Konbuyu başlatan Akif GÜZEN
  • Başlangıç tarihi
A

Akif GÜZEN

Guest
Merhaba;

Daha önce bir kaç kez bu yemi duymuştum ama açıkçası pek inanmamıştım. Sonuçta yem. Fakat bu akşam petshopta bu yemi ilk defa gördüm ve markası vitakraft olunca bir paket aldım.

jky1.jpg

yo7x.jpg

f548.jpg

Resimlerde gördüğünüz yem. Dediğim gibi bir paket aldım. İnanmıyordum ama sırf markaya duyduğum güven nedeni ile aldım.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba?

ben kusum yavruyken kullandım bundan kusum konusyor fakat ben cok ilgilendim cok zaman harcadım bundan mı konustu yoksa benim ilgim mi bilemem birde o ürün ülkemize uzun zamandır girmiyor lütfen son kullanma tarihine iyice bakıp öyle karsıtırın yemine

bizimkiler için yanlışlıkla almıştık (kızıştırıcı diye onu vermişleri)cak cak bütün gün öttüler :)

Konuşturucu yemler bence sadece para tuzağı ve satış politikası olarak düşünüyorum. Kuşun konuşmasını istiyorsan zaman harcaman gerekir.Kuşlarda konuşma yeteneği yoktur taklit etme yeteneği vardır sizin söylediklerinizi taklit ederler buda yeme bağlı bir olay değildir.

Konuşturucu yemler bence sadece para tuzağı ve satış politikası olarak düşünüyorum. Kuşun konuşmasını istiyorsan zaman harcaman gerekir.Kuşlarda konuşma yeteneği yoktur taklit etme yeteneği vardır sizin söylediklerinizi taklit ederler buda yeme bağlı bir olay değildir.

tükürük bezlerini eritiyor sanırım öyle bir etkisi var

Bende sadece yem olarak görüyor ve bu tür şeyleri para tuzağı olarak görüyorum ve bunu sırf markası nedeni ile merak edip aldım. Son kullanma tarihinden ziyade ben yemlere baktım. Oldukça parlak. Herhangi bir sıkıntı görmedim yemde. Hepsi pırıl pırıl parlıyor.

Bende sadece yem olarak görüyor ve bu tür şeyleri para tuzağı olarak görüyorum ve bunu sırf markası nedeni ile merak edip aldım. Son kullanma tarihinden ziyade ben yemlere baktım. Oldukça parlak. Herhangi bir sıkıntı görmedim yemde. Hepsi pırıl pırıl parlıyor.

Akif bey konusturucu oldugu için kimyasal eklenmiş olabilir ürün son kullanma tarihi geçmiş ise kusa vermemeniz daha iyi olabilir tabi siz bilirsiniz çok uzun zamandır vitakfart yem dısında ürün geitirmiyor yem dısında bir sey alırken bütün forum dikkatli olsun aklınızda bulunsun

Ömer beye bende katılıyorum.Keşke sorsaydınız valla bu ürünü nasıl getirmiş petshop :) İstanbulda çoğu petshopda vitakraftın yemi bile yokken adam konuşturucu getirmiş helal olsun :D

Ömer bey paket üzerinde /2013028 yazıyor. Sanırım son kullanma tarihi geçmiş.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:45 --

Bu arada elinde ki son paket ti bu.

Ömer bey paket üzerinde /2013028 yazıyor. Sanırım son kullanma tarihi geçmiş.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:45 --

Bu arada elinde ki son paket ti bu.

bilemiyorum ama yok dediğim gibi ülkeye gelmiyor elinde kalmıstır satılmamıstır dikkatli olun 1 sene önce falan vardı bende kullandım karaciger yaglı falaln katkılar vardı ballı katkı vardı bende alıyordum ama suan gelmiyor nedense

Akşam gelince yaklaşık on dene kadar verdim yiycek mi diye. Afiyetle yedi. Sonrasında kafesine sığamaz oldu. Sürekli ötmeside cabası. Sadece yemle bu olmaz. Sanırım dediğiniz gibi kimyasal tarzda katkılar var.

tükürük bezlerine etki ettiigini biliyorum ben ama markaya güven tek cekindigim tarihin gecmiş olması yoksa o markanın her ürününü kullanırım ben almanyada kus suyu bile cıkarmıslar =)

Dediğim gibi bende sırf marka nedeni ile aldım. Tarih konusunda birşey diyemiyorum. Üzerinde yukarıda yazan sayılar var sadece. Gözle görülen en ufak sorun yok.

4TL (20 gramlık bir paket). Bu arada fiyatını sorarken en az 10TL fiyat bekliyordum.

ister inanın ister inanmayın konuşurucu yeme felan boşuna para vermeyin öyle yapana kadar benim yaptığım gibi yapın hem ucuz hemde daha iyi

normal kullandığınız yem ne olursa olsun adı sanı kalitesi önemli değil yeterki içinde renkli sözde katkı maddesi dedikleri kuru ekmek olmasın

1 su bardağı yem
1 çorba kaşığı nijer
1 çorba kaşığı beyaz (yanmamış) susam
karıştırıp sadece bu yemi verin 2 ci günden iti baren cıvıltıyı farkedeceksiniz tabi sizinde kuşla ilgilenmeniz şartı ile aksi halde kuştan konuşmasını beklemeyin

Para tuzağı başka bir şey degil yemi yedikten sonra cak cak bağırmaya başlıyorlar konusturmak degil ötüm içindir bu yemler sonucta bunlar bülbül degil ki sesini dinleyisin :)

Bülbülü bilmem ama bunların ötümü hoşuma gidiyor. ;) insanın beyninin içinde yankı yapıyor sanki. Bende mazoşistmiyim neyim...;)

Geri