petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

konuşmuyor :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve azmi tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. azmi

azmi New Member

Beğenileri:
    0
    2 ayı geçti sanırım bir muhabbet kuşu aldım.erkek ingiliz kırması.fotoğraflarını daha önce sitede paylaşmıştım.yemin yanı sıra siteden aldığım tarifle mama yapıp veriyorum.ballı kraker de verdim 1 kere. hergün yaklaşık 1 saat ilgilenip konuşuyorum.ilk geldiğinde ısırıyodu.şu an çok alışkın.ısırmıyo.çağırınca geliyo.üstümden gitmiyo desem yeridir.kedi gibi sevdiriyo kendini.ama malesef tek kelime konuşturamadım.kendince bişeyler mırıldanıyor ama bişe anlaşılmıyo.arık ümitsizliğe kapılıyorum. sizce konuşur mu ? hala şansımız var mı?

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    sabretmek gerek hemen konuşmazlar sabır işidir mubişi konuşturma işi..devam edin ilgilenmeye

3. azmi

azmi New Member

Beğenileri:
    0
    şu an sanırım 6 aylık civarı. konuşması için bir sınır falan var mı ?

4. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    tek bir kuşsa 1 yaşına kadar konuşabilir diye biliyorum

5. azmi

azmi New Member

Beğenileri:
    0
    evet tek..yani bide kanarya var evde onu saymazsak tek..

6. beyaban

beyaban Guest

Muhabbet kuslari tek bakıldığın da ( evde baksa hiçbir kus cinsi olmayacak, yani hiçbir sekilde kus sesi duymayacak) yaklaşık 4 aylığa kadarken konusturma konusunda ilgi ve alaka ile cok guzel sonuclar alınabilir. Sizin kus 6 aylık civariymis ısınız biraz zor birde evde kanarya olması ısınızı imkansiz hale getiriyor denilebilinir. Ayrica kuşunuzun cinsiyeti erkek mi ? Ayrica kuşunuza hangi zaman aralığında egitim veriyorsunuz yani kuşlar en iyi öğrenme zamanları sabah erken saatler ve aksam ustu vakitleridir.

7. Deren Görkem YETİKER

aslında çok sıkı ilgilenildiğinde eve geldikten en fazla 2-3 ay içerisinde konuşmayı sökmüş olurlar. bizimki aldıktan 1 ay sonra ilk kelimeyi söylemişti. 6 ay biraz zor gibi tabii evde kanaryanın da olması etkiliyor olabilir.

8. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Cinsiyeti nedir.

9. azmi

azmi New Member

Beğenileri:
    0
    muhabbet kuşum erkek. sabahları ilgilenemiyorum.ancak akşam işten gelince.saat 18 den sonra ilgilenebiliyorum.her gün en az 1 saat aktif olamk üzere neredeyse bütün gece iletişim halindeyiz..

10. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    1 aylıkken konuşan kuşu kaç günlükken almıştınız

11. Deren Görkem YETİKER

yem kırmaya başlar başlamaz aldım..

Sayfayı Paylaş