Karadeniz Pet

konuşmuyor :(

azmi

Meraklı Üye
2 ayı geçti sanırım bir muhabbet kuşu aldım.erkek ingiliz kırması.fotoğraflarını daha önce sitede paylaşmıştım.yemin yanı sıra siteden aldığım tarifle mama yapıp veriyorum.ballı kraker de verdim 1 kere. hergün yaklaşık 1 saat ilgilenip konuşuyorum.ilk geldiğinde ısırıyodu.şu an çok alışkın.ısırmıyo.çağırınca geliyo.üstümden gitmiyo desem yeridir.kedi gibi sevdiriyo kendini.ama malesef tek kelime konuşturamadım.kendince bişeyler mırıldanıyor ama bişe anlaşılmıyo.arık ümitsizliğe kapılıyorum. sizce konuşur mu ? hala şansımız var mı?

sabretmek gerek hemen konuşmazlar sabır işidir mubişi konuşturma işi..devam edin ilgilenmeye

şu an sanırım 6 aylık civarı. konuşması için bir sınır falan var mı ?

tek bir kuşsa 1 yaşına kadar konuşabilir diye biliyorum

evet tek..yani bide kanarya var evde onu saymazsak tek..

Muhabbet kuslari tek bakıldığın da ( evde baksa hiçbir kus cinsi olmayacak, yani hiçbir sekilde kus sesi duymayacak) yaklaşık 4 aylığa kadarken konusturma konusunda ilgi ve alaka ile cok guzel sonuclar alınabilir. Sizin kus 6 aylık civariymis ısınız biraz zor birde evde kanarya olması ısınızı imkansiz hale getiriyor denilebilinir. Ayrica kuşunuzun cinsiyeti erkek mi ? Ayrica kuşunuza hangi zaman aralığında egitim veriyorsunuz yani kuşlar en iyi öğrenme zamanları sabah erken saatler ve aksam ustu vakitleridir.

aslında çok sıkı ilgilenildiğinde eve geldikten en fazla 2-3 ay içerisinde konuşmayı sökmüş olurlar. bizimki aldıktan 1 ay sonra ilk kelimeyi söylemişti. 6 ay biraz zor gibi tabii evde kanaryanın da olması etkiliyor olabilir.

Muhabbet kuslari tek bakıldığın da ( evde baksa hiçbir kus cinsi olmayacak, yani hiçbir sekilde kus sesi duymayacak) yaklaşık 4 aylığa kadarken konusturma konusunda ilgi ve alaka ile cok guzel sonuclar alınabilir. Sizin kus 6 aylık civariymis ısınız biraz zor birde evde kanarya olması ısınızı imkansiz hale getiriyor denilebilinir. Ayrica kuşunuzun cinsiyeti erkek mi ? Ayrica kuşunuza hangi zaman aralığında egitim veriyorsunuz yani kuşlar en iyi öğrenme zamanları sabah erken saatler ve aksam ustu vakitleridir.

muhabbet kuşum erkek. sabahları ilgilenemiyorum.ancak akşam işten gelince.saat 18 den sonra ilgilenebiliyorum.her gün en az 1 saat aktif olamk üzere neredeyse bütün gece iletişim halindeyiz..

aslında çok sıkı ilgilenildiğinde eve geldikten en fazla 2-3 ay içerisinde konuşmayı sökmüş olurlar. bizimki aldıktan 1 ay sonra ilk kelimeyi söylemişti. 6 ay biraz zor gibi tabii evde kanaryanın da olması etkiliyor olabilir.

1 aylıkken konuşan kuşu kaç günlükken almıştınız

Geri