petshop

konuşmuyor :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve azmi tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. azmi

azmi New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    2 ayı geçti sanırım bir muhabbet kuşu aldım.erkek ingiliz kırması.fotoğraflarını daha önce sitede paylaşmıştım.yemin yanı sıra siteden aldığım tarifle mama yapıp veriyorum.ballı kraker de verdim 1 kere. hergün yaklaşık 1 saat ilgilenip konuşuyorum.ilk geldiğinde ısırıyodu.şu an çok alışkın.ısırmıyo.çağırınca geliyo.üstümden gitmiyo desem yeridir.kedi gibi sevdiriyo kendini.ama malesef tek kelime konuşturamadım.kendince bişeyler mırıldanıyor ama bişe anlaşılmıyo.arık ümitsizliğe kapılıyorum. sizce konuşur mu ? hala şansımız var mı?

2. selen canaydın bedel

Platin Üye

Beğenileri:
    8
    sabretmek gerek hemen konuşmazlar sabır işidir mubişi konuşturma işi..devam edin ilgilenmeye

3. azmi

azmi New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    şu an sanırım 6 aylık civarı. konuşması için bir sınır falan var mı ?

4. selen canaydın bedel

Platin Üye

Beğenileri:
    8
    tek bir kuşsa 1 yaşına kadar konuşabilir diye biliyorum

5. azmi

azmi New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    evet tek..yani bide kanarya var evde onu saymazsak tek..

6. beyaban
    Gizli

beyaban Guest

Muhabbet kuslari tek bakıldığın da ( evde baksa hiçbir kus cinsi olmayacak, yani hiçbir sekilde kus sesi duymayacak) yaklaşık 4 aylığa kadarken konusturma konusunda ilgi ve alaka ile cok guzel sonuclar alınabilir. Sizin kus 6 aylık civariymis ısınız biraz zor birde evde kanarya olması ısınızı imkansiz hale getiriyor denilebilinir. Ayrica kuşunuzun cinsiyeti erkek mi ? Ayrica kuşunuza hangi zaman aralığında egitim veriyorsunuz yani kuşlar en iyi öğrenme zamanları sabah erken saatler ve aksam ustu vakitleridir.

7. aslında çok sıkı ilgilenildiğinde eve geldikten en fazla 2-3 ay içerisinde konuşmayı sökmüş olurlar. bizimki aldıktan 1 ay sonra ilk kelimeyi söylemişti. 6 ay biraz zor gibi tabii evde kanaryanın da olması etkiliyor olabilir.

8. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Cinsiyeti nedir.

9. azmi

azmi New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    muhabbet kuşum erkek. sabahları ilgilenemiyorum.ancak akşam işten gelince.saat 18 den sonra ilgilenebiliyorum.her gün en az 1 saat aktif olamk üzere neredeyse bütün gece iletişim halindeyiz..

10. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye Üye

Beğenileri:
    0
    1 aylıkken konuşan kuşu kaç günlükken almıştınız

11. yem kırmaya başlar başlamaz aldım..

Sayfayı Paylaş