Karadeniz Pet

Konuşturma Hakkında?

Oğuz Emre

Meraklı Üye
Herkese selamlar... Bende yaklaşık 3-4 aylık erkek bir kuş var. İlk kelimesi olarak cicikuş demeyi öğrettim ve şimdi kafesindeyken çok net olarak cicikuş cicikuş diye konuşuyor sürekli. Benden kesinlikle korkmuyor. Hatta çoğu zaman elimden kovarım, o uçar geri gelir :) Parmağımı havaya kaldırdığımda görür görmez hemen uçar gelir yani en ufak bir çekinmesi yok. Ama parmağıma aldığımda bir türlü konuşturamıyorum... Kafesinde kendi kendine konuşuyor ama dışarda sus pus oluyor kerata :) Parmağımdayken de konuşmasını nasıl sağlayabilirim?

Bir de konuşmaya başlayalı 1 hafta falan oldu. Çoğu zaman sorun yok ama bazen ayarı kaçırıp cicikuşkuşkuş falan diye takılı kalabiliyor :) Kendi ismi olan Paşa'yı da öğretmek istiyorum ama cicikuş demeyi de unutur diye korkuyorum. Sizce hemen diğer kelimelere geçmeli miyim yoksa bildiği kelimeyi iyice öğrenmesini mi beklemeliyim? Beklemem gerekiyorsa ne kadar beklemeliyim?

Çok soru sordum biliyorum ama daha önce hiç konuşturma işine girmemiştim bu konuda çok acemiyim :)

Geri