Karadeniz Pet

Konuşturma ile gili bir soru.

Berşan KENAR

Paylaşımcı Üye
Selamın Aleyküm iyi akşamlar abilerim/ablalarım. Kuşuma konuşma eğitimi vermek istiyorum artık cin gibi maşaALLAH nazar değmesin . Okuldan gelince kafesten cikartiyorum aşkım dedirtmeye çalışıyorum kuşu ne zaman gorsen sırf aşkım diyorum başka kelimelerde demek istiyorum ama aşkım demeye odaklanmaz kafası karışır diye demiyorum sizce karışırmı aklı sırf aklımmı diyim? Eger hayir derseniz aşkım kelimesini hangi zamanlar demeliyim :) (saat ornek verirsenin cok iyi olur benim icin ) :):)

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendi kuşunu konusturmus biri olarak ilk önce bir kelimeye odaklan onu konusmaya baslayinca ikinci bi basit kelimeye gec boyle boyle yavas yavas ben su an 8. Kelimesini ogrettim daha 9 a gecmedim

Kendi kuşunu konusturmus biri olarak ilk önce bir kelimeye odaklan onu konusmaya baslayinca ikinci bi basit kelimeye gec boyle boyle yavas yavas ben su an 8. Kelimesini ogrettim daha 9 a gecmedim
Pki tesekkurler hep askim diyorum aldigimdan beri konusmiyacak doye korkuyorum
:(

Yetişkinliğe ilerledikçe daha çok ilgi gösterip kelimeleri kapmaya başlıyorlar. sana tavsiyem aşama aşama ilerlemen ilk tek gelimeye yoğunlaş daha sonra dili kırıldıkça bu işlem daha da hızlandığının farkına varacaksın zaten.

Bu konuşturma işinin mantığını anlayamadım henüz kuşu konuşturan arkadaşlar faydasını anlatsa bize ne güzel olur

Ilk once askim de, askimi soylemeye basladiktan sonra yeni kelimeye gecersin ablacim. Aklina geldikce surekli askim de. Bizimki sabahlari daha cok dinliyordu soylediklerimi, zihni daha acik oluyordu o saatlerde sen de istersen deneyebilirsin o saatlerde. Konusma kivamina gelmeye basladiginda sen kelime tekrar ederken seni hic kipirdamadan dinlemesi gerekir. Ben kelimeleri ogretirken parmagimda agzimin icine girecek kadar yakin duruyordu dinlerken. :) Once sana iyice alissin, sen bu sirada calismalara dikkat et. Zamanla konusur, konusmazsa da cok onemli birsey degil zaten. :)

Cok tesekkur ederim ferdi abi necdet abi ve cocmade abla :) . Aşkıma yöneliyorum dedigim gibi okuldan geldigimde artik cin gibi oluyo hel askim diyorum parmagimi uzatiyorum parmagima.kur yapiyor cok seviniyorum konusurken put gibi duruyo bn korkuyo diye susuyodum meger yanlismis bilgiler icin Teşekkürler.