petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Konuşturma önerileri.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve E-ray tarafından 17 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. E-ray

E-ray Member

Beğenileri:
    3
    Selamlar bizim delikanlı henüz 2.5 aylık ve cici kus öpücük ver babacım napıyon muhabbet kuş(bunu konuşurken çocuklarda duydu sanırım) gibi kelimeler söylüyor.Çok net değil ama anlaşılıyor.Genelde 4-5 ayda dillenir deniyor ama bu bilgi be kadar doğrudur?Bir kusun kelime haznesi maximum kaç kelimedir?
    Sorulara cevap verecek bicimde eğitilebilir mi?Biliyorum biraz uç birşey bu ama bu kuşta o potansiyelin olduğunu düşünüyorum.Konuşma eğitiminde neler öneririsiniz?

2. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    kuşun resmini koyda bakalım kaç aylık belkide kuş 5 6 aylık olmuştur 2.5 ay çok erken gibi

3. E-ray

E-ray Member

Beğenileri:
    3
  4. hido94

hido94 Member

Beğenileri:
    8
    o zaman maşallah bu kuş baya kelime öğrenir komut bile öğrenebilir

5. E-ray

E-ray Member

Beğenileri:
    3
    Evet arkadaşlar bizim delikanlı 3,5 ayı geçti.Konuşmada bayağı ilerledik henüz istediğim seviyede değil ama kelime haznesi sürekli artıyor.Bir kaç tekrar etmek yeterli oluyor maşallah kayıt cihazı gibi.Benim sesimi aynen kopyalamış.Arada çocuklardan da kapmış biseyler.
    Yukarıda sorduğumu tekrar edeyim önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
    https://m.youtube.com/watch?v=ag3zzLea1Z4

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Bildiğim kadarıyla soru cevap şeklinde bir eğitim olmuyor. Papağan ailesinden olan muhabbetler sesleri taklit ederler. Yani yorumlama yetenekleri olmadığından cevap şeklinde bir yanıt alınamıyor.

Sayfayı Paylaş