Karadeniz Pet

Konuşturma önerileri.

E-ray

Yeni Üye
Selamlar bizim delikanlı henüz 2.5 aylık ve cici kus öpücük ver babacım napıyon muhabbet kuş(bunu konuşurken çocuklarda duydu sanırım) gibi kelimeler söylüyor.Çok net değil ama anlaşılıyor.Genelde 4-5 ayda dillenir deniyor ama bu bilgi be kadar doğrudur?Bir kusun kelime haznesi maximum kaç kelimedir?
Sorulara cevap verecek bicimde eğitilebilir mi?Biliyorum biraz uç birşey bu ama bu kuşta o potansiyelin olduğunu düşünüyorum.Konuşma eğitiminde neler öneririsiniz?

kuşun resmini koyda bakalım kaç aylık belkide kuş 5 6 aylık olmuştur 2.5 ay çok erken gibi

o zaman maşallah bu kuş baya kelime öğrenir komut bile öğrenebilir

Evet arkadaşlar bizim delikanlı 3,5 ayı geçti.Konuşmada bayağı ilerledik henüz istediğim seviyede değil ama kelime haznesi sürekli artıyor.Bir kaç tekrar etmek yeterli oluyor maşallah kayıt cihazı gibi.Benim sesimi aynen kopyalamış.Arada çocuklardan da kapmış biseyler.
Yukarıda sorduğumu tekrar edeyim önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
https://m.youtube.com/watch?v=ag3zzLea1Z4

Bildiğim kadarıyla soru cevap şeklinde bir eğitim olmuyor. Papağan ailesinden olan muhabbetler sesleri taklit ederler. Yani yorumlama yetenekleri olmadığından cevap şeklinde bir yanıt alınamıyor.

Geri