Karadeniz Pet

Konuşturmak

• Konbuyu başlatan mert1226
  • Başlangıç tarihi
M

mert1226

Guest
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Ben 3 gün önce muhabber kuşu aldım biri dişi biri erkek. adamın söylediğine göre 1 yaşındalar . Ben erkek olanı konuşturmaya çalısıyorum fakat hiç bir gelişme yok. Acaba 1 yaşından sonra konuşurmu ?:confused:

NOT : kafesten kuşları ayıramam :):)

yavru olarak alsaydınız ve tabiki tek olarak konuşma şansınız çok olurdu..ama çift almışsınız ve yetişkin iki kuş aldıysanız konuşturmanız adeta mümkün değil..ama inşallah konuşturursunuz..

peki ayırırsam konuşturma şansım var mı
?

Moderatör tarafında düzenlendi:
diğer kuşun sesini duymaması gerek yani direk sana odaklanması gerek ki konuşturabilesin :)

anladım . teşekkür ederim. :) bir soru daha sormak istiyorum. Erkek kuş kafesin içinde elime konuyor ama benden korkuyor lütfen yardım şimdi ise odada havada uçuyorlar napmam lazım acill

1 yaşışnda ve yanında dişi varken konuşturman imkansız gibi birşey..

bana ne zaman alışırlar bunlar çok korkak 3 gün oldu ??

anladım . teşekkür ederim. :) bir soru daha sormak istiyorum. Erkek kuş kafesin içinde elime konuyor ama benden korkuyor lütfen yardım şimdi ise odada havada uçuyorlar napmam lazım acill

benimde 2-2,5 senedir çiftim vardı ikiside çok ürkeklerdi ne ele geliyor ne bişeye..ve çift hep kavga halindelerdi..1-2 ay önce sanırım dişiyi değiştirdim yeni bi gelin aldım..Allahtan almışım erkeğimiz o gelene kadar kafesin yanına gidince bile ben korkardı..ama şmdi dişiyle birlikte omuzumda kafamda geziyorlar..yani kuştan kuşada değişebilir bunlar..

okadarda para verdim . ürkeklikleri geçmesse bide :D .Ele gelselerde sevsem

Muhabbet kuşları sevilmekten hoşlanmazlar. ben de yeni aldım adı maviş 2 hafta oldu alıştı ama benimkisi yavruydu 1 yaşındaki kuş alışabilir ama zaman alır Kolay gele...

şuan 1 yaşındalar ne zaman çocuk yaparlar ? nasıl yaptırtacaz. ROmantik şarkı yetermi :p

sen onlara bakımını devamlı düzgün bir şekilde yap ve yuvalığını tak.. gerisi onlara kalmış. seninde onları salmaman ve rahatsız etmemen gerekir.

tamam selen :D .. Dante tamam kardeşim deneyecem. Ben bazen kafeste daralıyodur diye bırakıyorum ama geri girmiyolar. neyse dediğin gibi rahatsız etmiycem iki rahatlasınlar :D

o kuşlar alışmaz hele bir de çift hiç alışmaz.. sakın aç bırakıp alıştırmayı falan denemeyin

Geri