Karadeniz Pet

konuşturmalık ve oyun için yavru hakkında

boom0506

Yeni Üye
arkadaşlar yakında bu hobiye yeniden başlayacağım petshoptan almayı düşünüyorum kuşu konuşturmak ve oyun oynaması için almak istiyorum eğitime başlamam için kuş en fazla kaç günlük olmalı diye sorayım dedim cevaplayanlara teşekür ederim

Bence bulundugunuz yerde varsa bir uretici bulun gidip kendiniz gorerek yeni yeme dusmus bir erkek yavru alin beklebtiletinizi karsilar. Petshoptan daha saglikli olur

Benim kuşum 3 yaşında ele alışkın konuşuyorda aldığım da 1 aylıkdı ne ötmesini biliyordu ne uçmasını sende böyle bir kuş al benim kuş hala ötmesini bilmiyor :)

1)hergün kuşu elime alıp yem veriyordum kafama,omuzuma koyup evde gezdiriyordum tv izlerken bilgisiayar başındayken bile omuza filan koyardım kuş uçmaya başladığı an sadece kafama ve omzuma konuyordu :)

2)hergün en az 2 saat öğetmek istediğim kelimeyi tekrarlardım ama hemen konuşmazlar yaklaşık 4 aylık olunca konuşmaya başlarlar.

3)elma dilimi gibi yiyecekleri ağzımla tutardım oda ben yiyince merak eder gelip yerdi

Yani boşzamanlarda koy omuzuna orda dursun zamanla orayı evi gibi bellicek uçmayı öğrenince ilk oralara koncak ve böyle alışcak zaman zaman.

arkadaşlar yakında bu hobiye yeniden başlayacağım petshoptan almayı düşünüyorum kuşu konuşturmak ve oyun oynaması için almak istiyorum eğitime başlamam için kuş en fazla kaç günlük olmalı diye sorayım dedim cevaplayanlara teşekür ederim

35-40 Günlük yeni yeme düşen yavrular var şuan elimde ve bir haftada ele alıştı şuan kafesin içinde durmuyor çıkmak için bildiğin zıplayıp duruyor. Ufak kuş al yeni yeme düşmüş ve bu işi kar amaçlı yapmayan insanlardan alırsan çıkar sahiplerine para kazandırmamış olursun. İyi hobiler aramıza hoşgeldin.

Yavru muhabbet kuşu satanlar kısmına bakmanı öneririm.

Erkek ve 30-35 günlük,aşağıdaki resimdeki kuş gibi yeni yem yemeye başlamış hastalıksız tüyleri ve yapısı düzgün bakışları canlı hareketli olmalı.

saolun bu engin bilgileri verdiğiniz için 30 35 günlük yavru bakıcam biede bu yaş konusu gözlerden anlaşılıyor değilmi gözünde hiç halka felan olmayacak ayakları pürüssüz olucak alıcağım kuş demi

saolun bu engin bilgileri verdiğiniz için 30 35 günlük yavru bakıcam biede bu yaş konusu gözlerden anlaşılıyor değilmi gözünde hiç halka felan olmayacak ayakları pürüssüz olucak alıcağım kuş demi

***gözleri zeytin gibi simsiyah olacak,göz çeperleri beyaza dönmemiş olacak.

***alından kafa kısmına doğru yatay çizgiler kaybolmamış olacak.

***cere (burun delikleri) deliklerinin iç kısımları beyaz diğer kısımlar beyaz yada çok açık herhangi bir renk olabilir.bu erkek kuşun özellikleridir.

***avucunuza aldığınızda pırr diye uçup gitmemeli,yavru kuş uçsada bir süre avcunuzda durduktan sonra fazla yükselemez kendini atıp acemice uçar.

***nefes alışları düzenli gaga kapalı olmalı,yani siz sağlıklı kuşun nefes alışlarını göremezsiniz.

umarım aradığınız,size yıllarca dostluk edecek kuşunuza kavuşursunuz.

inşallah saolun bilgilerinizi benimle paylaştığınız için

Geri