Karadeniz Pet

konusur mu?

ayhanakbas

Meraklı Üye
arkadaşlar aldığımda daha gagasında siyahlık bile vardı hemen hemen 2-3 aylık maksimum.hergün belirli tekrarla aynı szcukleri soyluyorum kusuma.normalde çok fazla otmuyor sadece sarkı sesi benim sesimi ve baska kus sesi duyunca otuyor kızdıgında ve korktugunda ve bazen de oylece dururken sanki gırtlaktan sesler çıkartmaya çalısıyormus gibi sesler duyuyorum fakat bu kısa suruyor. kusun konusma zamanı yası veya cinsi ırkı bunlar hakkında bilgi verir misiniz ve bu işi kolaylastırmak için yapabilecekelrim nelerdir?

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

sen elinden geldiğince ilgilen sonunda konusur yeterki sabirli olun

peki bu süreci kolaylastırmak için yapılacak herhangi birşey var mı ?mesela kanaryada daha güzel ve gür ötmesi için acı yedir diyorlar bunun gibi besinle yada fiziki olarak

cep telefonuna kendi sesinle cici kuş cici kuş 3 dk bir ses kaydı yap net ama cici kuş cici kuş cici kuş ...... diye bunuda kuşu sıkmadan 10 kez dinlet mesala 3 saat sonra gene yap bu şekil eğit kuşunu erkekse yavru ise yüzde 90 konuşur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:23 -->-> Daha önceki mesaj 15:21 --

birde vitakfardın konusturucusu var bence işe yaramıyor ama bende kuşuma dedğim eğitim sırasında vermiştim ondanda deneyebilirsin ( marka verdim çünkü ürün ticari amaçlı ürün sadece bu markaya güvenim var diğer markalarında bununda etkisi olcagını sanmıyorum )

Çok şeker :) ses kaydı yapıp dinlet her gün aralıklarla ama tek kelime olsun ve onu öğrenene dek başka bir kelime öğretme.onu öğrenince zaten dili açılıyormuş yavaş yavaş öğretirsin diğerlerinide.ç,ş,f harflerini kolay söyleyebiliyorlar içinde bu harfler olan kelime daha kolay gelecektir.mesela fıstık,cici gibi

ilgilenirseniz tabiki konuşur..çok tatlı bi kuşmuş.

maşallah... bıkmadan usanmadan çalışın konuşacaktır

Geri