Karadeniz Pet

Konya' dan Selamlar

Mahmut TAŞ

Yeni Üye
Arkadaşlar üretimhanemizide bugün itibari ile şükürler olsun ayarladık. İçerisi çok temiz, dükkan tarzında bir yer buldum. Toplam alanı 35 m2 tam ortadan pvc ile bölünmüş iki oda şeklinde olmuş yerler komple laminant, girişi parmaklıklı, çevresi güvenlik kameralı, içinde lavabosu mevcut, elektrik tesisatı var, ikinci kısımdaki bölme komple ahşap duvar kaplamalı kutu gibi tertemiz bir yer Allah utandırmasın içime sinerek tuttum. Girişteki bölmeye ufak bir soba, Tv, masa, sandalye, atmayı düşünüyorum iş çıkışı hafta sonları kendime bir mekan haline getirecem inşallah. Çevreye rahatsızlık verecek bir konumu da yok. Allah herkesin gönlünün muradını versin arkadaşlarım benim yıllardır hayalini kurduğum üzerinde düşündüğüm şey gerçekleşiyor Allah hepimizin yolunu açık etsin işini rast getirsin. Üretimhanemin boş halinin fotoğraflarını sizinle paylaşmak istiyorum inşallah dolu dolu olduğu anların fotoğraflarını da paylaşmak nasip olur. Dizayn ile ilgili her türlü öneriye açığım. Ben sizlerle sevdim bunları sizlerle beraber paylaşmaktan da mutluluk duyuyorum.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Herkese hayırlı üretimler diliyorum öncelikle. Bizde yıllardır gönlümüzde olan kuş sevdasını yaşamak için adım atmaya başladık hayırlısıyla. Daha önceleri çok kuşlarım oldu ama bu sefer güzel, küçük çaplı bir üretimhane kurma düşüncem var. Kafes ve diğer ekipmanları tamamladım çok şükür. Kuşlarımı da yavaş yavaş tek tek topluyorum. Kümesimde öncelikle rainbow kanını yakalamaya çalışacağım ve bu doğrultuda kuş seçmeye çalışıyorum. Anlayacağınız biraz daha profesyonel düzenli bir hobi yapma gayretindeyim. Hedefim şimdilik 15 çifte ulaşmak. İşim gereği fazlasına zaman ayıramam diye en fazla 15 çift düşünüyorum şimdilik. Tabi zaman ne gösterir bilinmez. Konya Merkezde ikamet ediyorum. En önemli ve en büyük sorunum henüz uygun bir depo bulamamam :) iki aydan bu yana Allah ın günü oturduğum semti geziyorum uygun bir kiralık depo bulamadım ne yazık ki . Onuda bulmam yakındır inşallah. Araştırmaya devam durmak yok :)

Ekipmanların bir kısmını Naturbird ten sipariş ettim Erol Bey e teşekkürlerimi borç bilirim çok ilgili ve alakalı kendisi sağolsun aradığım çoğu şeyi temin ettim.

Oturduğum muhite yakın bir üreticiden dört katlı üretim kafeslerinden ayarladım, kullanılmış ama yıpranmamış güzel kafesler dört adet aldım tertemiz.

Yuvalıklarıda keza aynı yerden aldım onlarda kullanılmış fakat tertemiz folluklu üretim yuvalığı.

Akıllı yemlik,tünek,mamalık,suluk,mineral blok, yem,gaga taşı herşeyim tas tamam. Tek eksiğimiz depo gibi uygun bir ortam bulabilmek :)

Birazda kuşlarımı tanıtayım size henüz kadro yeni oluşmaya başladı kümesimizin ilk üyeleri sizlerle buyrun

Son düzenleme:
Aleykümselam.İnşallah depoyu da bulunca heeşey tamam olur.Kuşlar da çok güzel Maşallah.

Çok güzel kuşlar Maşallah hepsine. Üretim aşamasında başarılar dilerim. Umarım en kısa zamanda eksikler tamamlanır, herşey istediğiniz gibi olur. Bol ve bereketli üretimler.

Hoş geldiniz hayirli üretimler..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler arkadaşlar

E2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[MENTION=6711]Mahmut TAŞ[/MENTION] 4'lü üretim kafesi güzelmiş.Hangi firmanın acaba?

Konya' dan Selamlar(ÜRETİMHANEM)

Yeni üretimhanemiz hayırlı olur inşallah

Son düzenleme:
Kafeslerde ızgara olursa kuşlarin pislikleriyle temasi olmaz. Daha sağlikli olur.

Maşallah elinize emeğinize sağlık. Allah kolaylık ve bol bereket versin. Benimde hayalimde böyle bir hobi mekanının olması var ama imkanim yok, acaba dükkânı kaça kiraladiniz. Toplam maliyet nedir, gelir gider butcenizi yaptınız mi merak ediyorum. Ben yapmak istiyorum ama ailede ve çevrede on yargilar var laf söz eden çok olur keyfimi kaçırırlar. Öyle bir bütçe olacak ki gelirim giderimden aşağı olmayacak. Çok gelir de istemiyorum. Bu işten ev gecindirenler kazansiz parayı. Benim hobim bana ekstra masraf yaratmasin yeter

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:07 -->-> Daha önceki mesaj 13:52 --

Ahşap kaplamalı bölmede bitlenmte dikkat edin. önceden tedbirlerinizi alıp bitlerin yerleşmesini engelleyin

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu dükkandan taşındım ben ısıtma sorun oldu başka bir mekana geçtim bazı sorunlardan dolayı kuş sayısını istediğim sayılara çıkartamadım henüz yavaş yavaş

E2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi