petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Korktuğum Başıma Geldi.?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berrin YASMİN tarafından 13 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bundan 1 hafta önce biliyorsunuz ki benim dişi kuşum kafes tabanına yumurtladı herhalde kızgınlık yumurtasıydı 2 ci yumurta gelmedi ve dün gece saat 4 buçuk 5 arası bi baktım ki ne göreyim yine kafes tabanında 1 tane yumurta bende bi kabın içine talaş koydum ve yumurta da o kabın içinde ve dişi şuan yumurtaya yatmıyor yumurta sanki biraz zedelenmiş gibi hafif içe doğru çatlamış herhalde yumurtlarken olmuş yumurtanın çok hafif çatlak gibi olması sorun olur mu.? Kafes ızgaralı ve dişi kuşumun böyle yapmasına bir anlam veremiyorum ve ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum şuan dişi yine tellerde tünekte çok fazla zaman geçirmiyor dünde dişi devamlı kafes tabanında duruyordu yumurtlayacağını biliyordum ama tek korkum yine kafes tabanına yumurtlamasıydı ve korktuğum başıma geldi dışkıda büyüme yok sadece kanatları düşüktü 2ci yumurta gelir mi bilmiyorum bu da yoksa yine kızgınlık yumurtası mı ne yapacağımı bilmiyorum ŞAŞIRDIM kaldım ve dişi kuşum bu davranışını alışkınlık hale getirirmi kafese yumurtlama durumunu ara sıra yuvalığa kafasını sokar gibi yapıp yuvlığı kontrol ediyor herhalde sizce bu kafes tabanına neden yumurtluyor yuvalığı tanımıyor mu.? Yoksa erkek rahatsız ve strese girmiş olabilir mi.? Yuvalıktan korkuyor desem çok nadir de olsa yuvalığa girdi fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.YENİ RESİMLER MAŞALLAH DEMEYİ UNUTMAYALIM LÜTFEN.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] MAŞALLAH DEMİYİ UNUTMAYALIM LÜTFEN.

#1 Berrin YASMİN, 13 Kasım 2013
    Son düzenleme: 13 Kasım 2013
  2. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    yuvalık nasıl birşey? ebatları nedir?

3. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Resim ekledim.

4. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    talaşları yuvadan al, yuvada talaş kalmasın ve talaşları kafes tabanına serp, ilk yumurtayı atmadıysanız kuşun yumurtladığı kafes tabanına bırak, o plastik kabı da kafesten çıkar, 2 yumurtayı yuvaya yaparsa ne ala yok kafes tabanına yaparsa kafes tabanına yumurtlayıp kuluçkaya yatan ve yavru büyüten çok kuş gördüm...

5. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim.

6. Tevfik AKTUNÇ

Berrin hanım öncelikle merhabalar, kuşlarınızı fotoğraf çekmek için mi böyle yere koydunuz? Yoksa devamlı mı yerde? Eğer devamlı yerde ise ne kadar rahatsız edilmesede kuşlar, rahat edemezler. Bu arada benim düşüncem yumurtalığa alışması açısından talaşları tabana koymamanızdır, 2 çift kuşunuz var ve yan yanalar bu yüzden ben pek olumlu bulmadım.

7. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum söyle bişey dene yumurtayi al yuvalıgın içine koy bir tane daha yaparlar bir kaç gun sonra onuda yine tabana yaparsa yine aynı şekil yap bu sefer yumurtaya yapar bizim arkadaşin başina da öyle gelmişti. böyle bişey o öyle yapti.

8. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba mecburen yere koymak zorunda kaldım yakın zamanda ya pvc kafes alcam yada dolap yaptırcam kafesi koymak için ve ara bölmeyi kapattım yuvalığa ve talaşa gelince de bu 2 oluyor kafes tabanına yumurtlaması mecbur kaldım tabana talaş koymaya 2ci yumurta gelirse sert zeminde yavrular çıkarsa n olur diye o yüzden talaş koydum ne yapacagımı şaşırdım bu dişide.

9. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    umarım sana moral olur bu video. kafesin içinde yavru büyüten anne

[YOUTUBE]TOp1ipl-G1A[/YOUTUBE]

10. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim çok tatlılar.

11. tarçın ve şaşkın

ıkıncı yumurta geldımı

12. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    hayır yarın gelir eğer varsa.

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yumurta zedelenmişse çıkmayacağı kanaatindeyim yuvadan ürkmüş anladığım kadarıyla.. Ben öyle bir durumla karşılaşınca ve yumurta zedelenmzse yuvalığa koyuyorum kuluçkaya ordan devam ediyor.. İnşaallah bir çözüm bulursunuz.. Ayrıca bu şekilde kafesin bölünmesiyle kuşların ayrılmasında bir sıkıntı yok benim çiftlerimde hep öyle

14. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Yuvaya pek girmiyordu zaten ilgisi pek yok erkekte çok rahatsız ediyor dişi tünege geliyor erkek hemen yanına dişi tellere çıkıyor erkek yine yanına bu dişimde yumurta olup olmadığı zor anlaşıyor mesela dışkıda büyüme yok ve kanatlar çok az düşük popoda şişme yok ölen dişimde yumurta olduğu çok belli oluyordu ve erkek ölen dişiyi bu kadar rahatsız ettiğini hiç görmedim bu dişide şaşırdım :eek: 2 ci yumurta da var gibi geldi bana sizce yumurta var mı.? İnşallah düzene girer şimdi yapmamı önerirsiniz yumurtayı yuvalığa koyayım mı.? Yoksa kabın içinde mi kalsın.? Yuvalığı ilgi yok nasıl olur bilmiyorum DİŞİ YUMURTLUCAK GALİBA YİNE KAFES TABANINDA DURUYOR VE ŞİMDİ BENİ GÖRÜNCE YUVALIĞA GİRDİ İNŞALLAH YUVALIĞA YUMURTLAR.

#14 Berrin YASMİN, 14 Kasım 2013
    Son düzenleme: 14 Kasım 2013
  15. tarçın ve şaşkın

bnce yuvalıga koymayın ıkıncı yumurtada gelırse ztn yumartalarnın ustnde durmaya baslıcaktr kafesı cok yuksek bıryere koyun rahatsız olmasınlar kesnlıkle cnkı yumurtladıgı kabın ustu de acık ışık gelıo görğnür yerde yanı hc bı sekılde dışının rahatsız edılmemesı gerekıo yemını suyunu vern ve bırakın derm bn

16. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
  17. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Yarın sabah 2 ci yumurta gelmesi gerekiyor bakalım ne olacak.

18. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Berrın sana önceki konundada yasdım anlaşılan okumamışsın dişi kusu strese sokmuşsun nedenı cok basıt kusları diğer cıftı görüyor ve stres yapıyor ortayı kapat bırbırlerını göremesinler sırf bu yusden yavrularını bıle öldürürler bu kadar dedıgımı yap sonra özelden teşekkür yollarsınız:)

19. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
  20. gurcan38

gurcan38 New Member

Beğenileri:
    0
    kafesi yüksek biryere asın yuvalıktan herşeyi çıkartın talaş ve kum hiçbirsey koymayın. benimkide böyle huysuzdu yukarıya biryere koydum yuvalığı boşalttım yumurtlamya başladı. 5 yumurtladı 1 çıktı kısmet

Sayfayı Paylaş