petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Korktuğum başıma geldi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ozan Demir tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    En kortuğum şey oldu ve yuvada yavru varken tekar çiftleşmeye başladı benim kuşlar
    en büyük yavru 29 günlük oldu o atlar neysede daha 24-25 günlük yavrular var anne dövmeye başlayınca baba ile bırakayım kuşları anneyi ayırayım diyorum siz ne diyorsunuz ?

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Tamam daha 1 haftası var yeni yumurta gelmesinin. Zaten baba besliyor yavruları

3. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    kaç yavru var ?

4. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    3 adet yavru var kuşcu anne dövmeye başlayınca ayır dedi anneden baba bakar ins

5. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    benımkıler son ıkı yavru tüylenmeden daha cıfleşmeye başlıyor bu gune kadar hiç ayırmadım.genellıkle baba ılgılenıyor kalan yavrularla

6. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Bende öle olması gerektiğini biliyorum ama geçen kuluçkada anne yavruyu dövünce artık akıllandım ayıracam bunlarda telef olmasın

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ozan Bey evet doğrusunu yaparsınız şuan bir şey yapmayın annenin tepsikisine göre baba ve yavruları ayırırsınız

8. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Sağolun Yusuf Bey bakalım korktuğum kısım gündüzleri evde kimse yok ancak akşamdan akşama bakıyorum genel olarak ilk çiftleşme bugün olduğuna göre ilk yumurtaya 4-5 gün var ozamana büyüm atlarsa direk anneyi yedek kafese alacağım..

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    O zamana yavrular atlar yuvadan. Aynı şey acemilik zamanlarımda benimde başıma gelmnişti. Bir çiftimde bu hala sürüyor ve en sevdiğim çiftim şimdi huylarını biliyorum ona göre hareket ediyorum . yavrular 15 günlük oldumu anne babayı dövüyor ayırıyorum dövmeden. sonra yuvadan atlayan yavruyu hemen babanın yanına koyuyorum yuvadakilere bir şey yapmıyorda çıkıp giren yavruyu dövüyor aşırı kıskanç bir dişim

10. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0

Vallahi aynı benim dişi yuvadakine birşey yapmıyor aşağıda durana saldırıyor bakalım bi yavru sarkmaya başladı atladığı an ayırcam kabuksuz yem aldım bugün kırmayı kolay öğrensin diye

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Babayı da yanına koymayı unutmayın atlayanı babanın yanına al

12. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Tabikide baba ve yavru ayrılcak çok teşekkür ederim bu arada :)

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Rica ederim kolay gelsin hayırlı akşamlar

14. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Benzer durum benimde başıma geldi, yuvada 3 yavru vardı, yavruların ikisi yuvadan atladı, biraz daha büyümesi için tekrar yuvaya attım, bundan bir kaç gün sonra anne-babaları çiftleşti, bende tekrar yuvadan atlayanları baba kuşla birlikte başka kafese aldım, erkek yem kırmayı öğretinceye kadar dişi yumurtladı, 2 gün kuluçkaya yalnız yattı, yavrular yem kırmayı öğrenince erkeği hemen dişinin kafesine attım, atar atmaz tekrar çiftleştiler, şimdi 4 yavru var ama benim amacım kuşları dinlendirmek, ilk yavru atlar atlamaz erkekle atlayan yavruyu ayıracam, diğer atlayanları da sırasıyla ayıracam, en mantıklısı bu...

Sayfayı Paylaş