Karadeniz Pet

Korktuğum başıma geldi

Ozan Demir

Paylaşımcı Üye
En kortuğum şey oldu ve yuvada yavru varken tekar çiftleşmeye başladı benim kuşlar
en büyük yavru 29 günlük oldu o atlar neysede daha 24-25 günlük yavrular var anne dövmeye başlayınca baba ile bırakayım kuşları anneyi ayırayım diyorum siz ne diyorsunuz ?

Tamam daha 1 haftası var yeni yumurta gelmesinin. Zaten baba besliyor yavruları

benımkıler son ıkı yavru tüylenmeden daha cıfleşmeye başlıyor bu gune kadar hiç ayırmadım.genellıkle baba ılgılenıyor kalan yavrularla

benımkıler son ıkı yavru tüylenmeden daha cıfleşmeye başlıyor bu gune kadar hiç ayırmadım.genellıkle baba ılgılenıyor kalan yavrularla

Bende öle olması gerektiğini biliyorum ama geçen kuluçkada anne yavruyu dövünce artık akıllandım ayıracam bunlarda telef olmasın

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ozan Bey evet doğrusunu yaparsınız şuan bir şey yapmayın annenin tepsikisine göre baba ve yavruları ayırırsınız

Ozan Bey evet doğrusunu yaparsınız şuan bir şey yapmayın annenin tepsikisine göre baba ve yavruları ayırırsınız

Sağolun Yusuf Bey bakalım korktuğum kısım gündüzleri evde kimse yok ancak akşamdan akşama bakıyorum genel olarak ilk çiftleşme bugün olduğuna göre ilk yumurtaya 4-5 gün var ozamana büyüm atlarsa direk anneyi yedek kafese alacağım..

O zamana yavrular atlar yuvadan. Aynı şey acemilik zamanlarımda benimde başıma gelmnişti. Bir çiftimde bu hala sürüyor ve en sevdiğim çiftim şimdi huylarını biliyorum ona göre hareket ediyorum . yavrular 15 günlük oldumu anne babayı dövüyor ayırıyorum dövmeden. sonra yuvadan atlayan yavruyu hemen babanın yanına koyuyorum yuvadakilere bir şey yapmıyorda çıkıp giren yavruyu dövüyor aşırı kıskanç bir dişim

O zamana yavrular atlar yuvadan. Aynı şey acemilik zamanlarımda benimde başıma gelmnişti. Bir çiftimde bu hala sürüyor ve en sevdiğim çiftim şimdi huylarını biliyorum ona göre hareket ediyorum . yavrular 15 günlük oldumu anne babayı dövüyor ayırıyorum dövmeden. sonra yuvadan atlayan yavruyu hemen babanın yanına koyuyorum yuvadakilere bir şey yapmıyorda çıkıp giren yavruyu dövüyor aşırı kıskanç bir dişim

Vallahi aynı benim dişi yuvadakine birşey yapmıyor aşağıda durana saldırıyor bakalım bi yavru sarkmaya başladı atladığı an ayırcam kabuksuz yem aldım bugün kırmayı kolay öğrensin diye

Babayı da yanına koymayı unutmayın atlayanı babanın yanına al

Rica ederim kolay gelsin hayırlı akşamlar

Benzer durum benimde başıma geldi, yuvada 3 yavru vardı, yavruların ikisi yuvadan atladı, biraz daha büyümesi için tekrar yuvaya attım, bundan bir kaç gün sonra anne-babaları çiftleşti, bende tekrar yuvadan atlayanları baba kuşla birlikte başka kafese aldım, erkek yem kırmayı öğretinceye kadar dişi yumurtladı, 2 gün kuluçkaya yalnız yattı, yavrular yem kırmayı öğrenince erkeği hemen dişinin kafesine attım, atar atmaz tekrar çiftleştiler, şimdi 4 yavru var ama benim amacım kuşları dinlendirmek, ilk yavru atlar atlamaz erkekle atlayan yavruyu ayıracam, diğer atlayanları da sırasıyla ayıracam, en mantıklısı bu...

Geri