Karadeniz Pet

Korkuyor

B

bicere

Guest
Selam ben dün muhabbet kuşu aldım ve elımden yedırdım sonra kaffesınden kaçtı yakaldım ıcerı koydum ıcerde hep tellere çıkıyor veya sabıt kalıyor bırde poposunu yalıyor netten kuş sesı açınca ötüyor ne yapmalıyım

bu ne ya nasıl bi cümle kuruyorsun kuş bu sıkılır tırmanır kafesde kuş sesi duymasına gelince sen insan sesi duysan dönüp bakmazmısın yada cevap vermezmisin yada çağırmazmısın popusunu yalıyora gelirsek yalamaz o merak etme kuşlar kuyruk altında yag tabakasıvardır gagasını kafasını oraya sürtüp tüylerini düzeltirler

Moderatör tarafında düzenlendi:
tamam saol ilk kuşum ve dün aldım ınsan heyecanlanıyor çok asabı davranıyorsun :/

bazıları post kasmak icin sacma sapan şeyler yazıyor ondan sıkılıyoruz bi zaman sonra kuşun resminin olduğı bi konu var mı bakıyım merak ettim

Yani gerçekten şaşkınlık içerisindeyim apışıp kalmadım desem yeridir. Kardeşim kuş bu, kendini kaşırda, tırmalarda, tırmanırda, öterde, ciyaklarda hebele hübele yani... Senin yapman gereken tek şey kuşu ürkütmemeye çalışman. Ortam değişikliği yaşıyor hayvancağız olacak o kadar. Kendini güvende hissetmesini sağla. Çok ürkütme, avuçlamaya çalışma, 1 hafta kafesinden çıkarma. Yanında çok yüksek sesle konuşma vs. vs.

Geri