Karadeniz Pet

Korkuyorum ve endişeliyim.

• Konbuyu başlatan Osman ÖKKEŞ
  • Başlangıç tarihi
O

Osman ÖKKEŞ

Guest
Muhabbet kuşumu daha bugün aldım ve evde pencerenin önündeki sandığın üzerine koymuştum 1 saat gibi bir süre aşırı rüzgar olmadan pencerenin önünde kalmış. Normal dışkısı çıkıyordu fakat şu anda yeni fark ettim dışkısı poposuna yapışmış katı halde. Bunun yanı sıra gözlerini zor açıp kapatıyor 1 sn gibi bir süre kapalı kalıyor.

Yemek yemiyor, su içmiyor. Biliyorum bir süre alışması gerek fakat biraz da korkum var. Ne yapmam gerek acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Tünekte durabildiği sürece bir şey yoktur bence. İlk günlerde yemek yemez, su içmez. Uyur, üzülür gibi bir hali vardır. Siz yine de tetikte olun. Suluğuna yemliğe vitamin koyun.

Tünekte durabildiği sürece bir şey yoktur bence. İlk günlerde yemek yemez, su içmez. Uyur, üzülür gibi bir hali vardır. Siz yine de tetikte olun. Suluğuna yemliğe vitamin koyun.

Suluğuna vitamin koymuştum zaten.
Fakat dışkı konusunda korkuyorum, yerini değiştirdim alakası var mıdır acaba düşünüyorum.
Forumdan da yardım alarak tetikteyim.
Dışkı konusunda tam olarak bilginiz varsa veya bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.

Yeni alınan kuşlarda strese bağlı olarak ishal vb. şeyler olabiliyor.

pek fazla endişelenme normaldir ilk gün oldugu için olabilir.ishal için de haşlanmış patates ver kuşa bir kaç güne bir sey kalmaz

pek fazla endişelenme normaldir ilk gün oldugu için olabilir.ishal için de haşlanmış patates ver kuşa bir kaç güne bir sey kalmaz

Kesin ishal mi olmuştur peki?
Az önce dışkının sadece ucu gözüküyordu popsunda şimdi daha da fazlası gözükmeye başladı yani düşecekmiş gibi.
İshal kesinse dediğiniz yapayım. Ama daha hiç yemden yemedi yemesini bekliyorum.

evde avidiare ilacı herzaman olsun suyuna damlatırsınız böyle hallerde hatta çok hasta ise damlalaıkla ağzına damlatırsınız

Hasta olmasa dışkı popoya yapışmaz ama siz sabahta bakın dışkısı katımı değilmi ozamanda aynıysa ve halsizse avidiare kullanın birkaç gün dışkı normalleşince avisol vitamin damla ile devam edin suyuna kendine gelmesi için.

Hasta olmasa dışkı popoya yapışmaz ama siz sabahta bakın dışkısı katımı değilmi ozamanda aynıysa ve halsizse avidiare kullanın birkaç gün dışkı normalleşince avisol vitamin damla ile devam edin suyuna kendine gelmesi için.

Hala katı ve yapışmış halde. Eğer sabah da yapışmış ve katı haldeyse ilaçtan önce kendim temizlemem gerekir mi? Bu temizleme işlemini nasıl yapmalıyım? (elime alarak mı? ne ile? bu gibi sorular)

2 hafta kafesden dişari salmayin kuşunuzu cunki o süre içerinsede evdeki eşyalarin yerini beyine yerleşitiyor nerden done bilirim vs gibi ilk geldiği gun falan sallarsananız duva veya tv heran gibi eşyada çarpa bilir ve bunlar saktalıga neden olabilir. sadece elinize alip cici kuş şeker kuş gibi sözler söyle bilirisiniz ilk yem su yemeye bilir kuşcudaki arkadaşilarindan hata belkide anne babasından ayirlidiysa üzüntüye gire bilir ama 2 3 gun sonra sizin evinize alişcaktir. dostum hayırlı olsun fotosunuda koyarsan seviriniz.

evde avidiare ilacı herzaman olsun suyuna damlatırsınız böyle hallerde hatta çok hasta ise damlalaıkla ağzına damlatırsınız

2 hafta kafesden dişari salmayin kuşunuzu cunki o süre içerinsede evdeki eşyalarin yerini beyine yerleşitiyor nerden done bilirim vs gibi ilk geldiği gun falan sallarsananız duva veya tv heran gibi eşyada çarpa bilir ve bunlar saktalıga neden olabilir. sadece elinize alip cici kuş şeker kuş gibi sözler söyle bilirisiniz ilk yem su yemeye bilir kuşcudaki arkadaşilarindan hata belkide anne babasından ayirlidiysa üzüntüye gire bilir ama 2 3 gun sonra sizin evinize alişcaktir. dostum hayırlı olsun fotosunuda koyarsan seviriniz.

Merhabalar,

Uyandığımda kuşumun dışkısı poposunda birikmişti. Kulak temizleyicisi ile kafesin dışından ufakça bir ittirme sayesinde düşürdüm. Ve az da olsa ortama alışmış gibi bir hali vardı. Fakat şimdi yine boynunu büktü. Ne yapmam gerekir? İshal mi? Ona göre tedavi uygulanmalı mı? Yoksa gidip değiştirmemi mi önerirsiniz?

aynı sorun benim kustada var poposunda birikiyor alalı 1 hafta oldu,bazen kendi temizliyor bazen ben ,bilen varsa bizi aydınlatsın

Değiştirmeyin biraz daha bekleyin size emanet canı geri götürürseniz petshopların halini görüyorsunuz bakımsızlıktan ölür hayvan.Ben hastayken bile iyileşmesi için herşeyi yaptım iyileşti de.ölsede içiniz huzurlu olur.
Yem yemesi gerekiyor su içmesi gerekiyor bunlar varsa korkmayın.Suyuna vitamin damlatın.
Dal darı var ondan asın bulursanız severek yerler.
Yeşillik olarak sadece yeşil nane verebilirsiniz ishal yapmaz hatta rahatlatır.
Güneş gören ılık bir yerde olsun kafes üşümesin birde.Ama direkt güneşte fazla kalmasın.
Uğraşamam masraf edemem derseniz siz bilirsiniz değiştirmek size kalmış tabi.

Değiştirmeyin biraz daha bekleyin size emanet canı geri götürürseniz petshopların halini görüyorsunuz bakımsızlıktan ölür hayvan.Ben hastayken bile iyileşmesi için herşeyi yaptım iyileşti de.ölsede içiniz huzurlu olur.
Yem yemesi gerekiyor su içmesi gerekiyor bunlar varsa korkmayın.Suyuna vitamin damlatın.
Dal darı var ondan asın bulursanız severek yerler.
Yeşillik olarak sadece yeşil nane verebilirsiniz ishal yapmaz hatta rahatlatır.
Güneş gören ılık bir yerde olsun kafes üşümesin birde.Ama direkt güneşte fazla kalmasın.
Uğraşamam masraf edemem derseniz siz bilirsiniz değiştirmek size kalmış tabi.

Uğraşmak masraf etmek sorun değil. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.
Şu anda güneş gören bir yer yok fakat yine cam kenarına getirdim.
Daldarı bulmaya çalışacağım bugün petshoplarda.

Benim sorunum zaten yem yemeyip su içmemesi dün yerini değiştirmiştim cam kenarı diye siz diyince tekrardan cam kenarına götürdüm bakalım ne olacak.

Tüm yardımlarınızda dolayı teşekkür ediyorum size.

Dal darı

tp9ug.jpg

tp9ut.jpg

benim kuşlarda şuana kadar öyle bişey olmadi 4 aydir bende kuşlar.

Geri