Karadeniz Pet

Kötü başlangıcı telafi etmek

• Konbuyu başlatan mesutyldrm
  • Başlangıç tarihi
M

mesutyldrm

Guest

Fıstığı geçen pazar günü aldım, hollanda erkek diye aldım umarım yanılmamışımdır, geldiği gün ve sonraki günler çok çırpındı çevredeki kuş seslerine karşı çok hareketli bana karşı çok nazlı :) bazen parmağımı göğsüne hatta alnına bile dokundurmasına izin veriyor bazen de hiç izin vermiyor. Bir kaç defa dışarı çıktı, duvara tutunmaya çalıştı ama ben pek izin vermedim perde ile cam arasında biraz evcilleştireyim dedim işe yaradı ama şu an huzursuz gibi duruyor sizce ne yapmalıyım? nasıl bir yol bu kuşu evcilleştirir :) Teşekkürler

Kusunuz yerli gibi duruyor siz ilgilenmeye devam edin kafesin içinde alıştırırsanız daha iyi olur daha sonra kafesten çıkartabilirsiniz

Kusunuz yerli gibi duruyor siz ilgilenmeye devam edin kafesin içinde alıştırırsanız daha iyi olur daha sonra kafesten çıkartabilirsiniz

20 günlük olduğu söylendi acaba bir yanlışlık söz konusu mu? Hala alnındaki çizgiler burun üstüne kadar görülebiliyor

Kim bu kuşa 20 günlük dediyse ona bu video'yu izletin

[YOUTUBE]PftWgy8dMZ4[/YOUTUBE]

Haklısınız... Artık geri dönüşü malesef yok:( Sizce bu kaç aylıktır? Yerli olsa bile konuşturmak, ele alıştırmak mümkün müdür? Az önce göğsünü ve gagasını sevdim biraz hiç kızmadı :)

Ona böyle bir ortam hazırladım :) hem odaya alışsın hem de daha hızlı evcilleşsin diye. Aç bırakarak evcilleştirme yöntemine gönlüm razı olmuyor, zamanla alışacak inşallah daha 5.gündeyiz :)

Siz ilgilendiğiniz sürece alışacaktır aç bırakmaya bende karşıyım ama bu şekilde yapmanızda olmaz diye düşünüyorum elinizde verirseniz daha iyi olur

Siz ilgilendiğiniz sürece alışacaktır aç bırakmaya bende karşıyım ama bu şekilde yapmanızda olmaz diye düşünüyorum elinizde verirseniz daha iyi olur

Bir kaç hata yaptık ilk günlerde :) umarım telafi ederim elimde vermek daha hızlı sonuçlar verecek inşallah =)

35 günlük falan bir erkek maşallah, alışması çok kolay olur ama tabakta değilde birkaç gün elinizde yedirin.

elimde ballı yem var her yem tanesinden sonra öpücük veriyor :) şu yavruluk dönemini atlatsa bi daha hareketli olacak :)

Çok güzel bir kuş seçmişsiniz :) Benim kuşum hiç böyle değil aldıgım ilk günden beri uzak bana oysa hep ilgilenirdim ama o beni değil perdeyi seçti :))

20 günlük olduğu söylendi acaba bir yanlışlık söz konusu mu? Hala alnındaki çizgiler burun üstüne kadar görülebiliyor

Bence satan kişi anne babadan ayrılalı , yani yeme düşeli 20 günlük oldu demiş olabilir.Çünkü kuş gerçekten ufak.Muhatemelen 40-50 günlük civarı.

Bence satan kişi anne babadan ayrılalı , yani yeme düşeli 20 günlük oldu demiş olabilir.Çünkü kuş gerçekten ufak.Muhatemelen 40-50 günlük civarı.

Serkan Bey ırk konusunda ikileme düştüm, fotoğrafta böyle gözüküyor olabilir ama gerçekten göğsü şiş bir durumda yani hollanda olduğunu düşündüm alırken, 40 günlük yerlinin bu boyutta olması normal mi acaba? ırk konusunda başka bir yol var mıdır öğrenebilmek için, teşekkürler..

Irk konusunda bence bu kadar takıntılı olmayın.Kafa yapısı iri ve güzel kuş.Zaten yavru ,eğitim içinde ideal daha ne olsun :)

Geri