petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kötü başlangıcı telafi etmek

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mesutyldrm tarafından 10 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. mesutyldrm

Fıstığı geçen pazar günü aldım, hollanda erkek diye aldım umarım yanılmamışımdır, geldiği gün ve sonraki günler çok çırpındı çevredeki kuş seslerine karşı çok hareketli bana karşı çok nazlı :) bazen parmağımı göğsüne hatta alnına bile dokundurmasına izin veriyor bazen de hiç izin vermiyor. Bir kaç defa dışarı çıktı, duvara tutunmaya çalıştı ama ben pek izin vermedim perde ile cam arasında biraz evcilleştireyim dedim işe yaradı ama şu an huzursuz gibi duruyor sizce ne yapmalıyım? nasıl bir yol bu kuşu evcilleştirir :) Teşekkürler

2. armand0

armand0 Guest

Kusunuz yerli gibi duruyor siz ilgilenmeye devam edin kafesin içinde alıştırırsanız daha iyi olur daha sonra kafesten çıkartabilirsiniz

3. mesutyldrm

20 günlük olduğu söylendi acaba bir yanlışlık söz konusu mu? Hala alnındaki çizgiler burun üstüne kadar görülebiliyor

4. armand0

armand0 Guest

Kim bu kuşa 20 günlük dediyse ona bu video'yu izletin

[YOUTUBE]PftWgy8dMZ4[/YOUTUBE]

5. mesutyldrm

Haklısınız... Artık geri dönüşü malesef yok:( Sizce bu kaç aylıktır? Yerli olsa bile konuşturmak, ele alıştırmak mümkün müdür? Az önce göğsünü ve gagasını sevdim biraz hiç kızmadı :)

6. Alper BAKİ

Her türlü alışır daha bıraz küçük gibi :)

7. mesutyldrm

Ona böyle bir ortam hazırladım :) hem odaya alışsın hem de daha hızlı evcilleşsin diye. Aç bırakarak evcilleştirme yöntemine gönlüm razı olmuyor, zamanla alışacak inşallah daha 5.gündeyiz :)

8. armand0

armand0 Guest

Siz ilgilendiğiniz sürece alışacaktır aç bırakmaya bende karşıyım ama bu şekilde yapmanızda olmaz diye düşünüyorum elinizde verirseniz daha iyi olur

9. mesutyldrm

Bir kaç hata yaptık ilk günlerde :) umarım telafi ederim elimde vermek daha hızlı sonuçlar verecek inşallah =)

10. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Kafesine bayıldım :)

11. mesutyldrm

Büyüklüğü yeterlidir herhalde, kuşçular bu konuda çok acımasız ama ben büyük bir evi olsun istedim ama ileriye dönük böyle büyük bir şey düşünüyorum kanatlarını rahatça açıp karşıdaki dala konabilsin istiyorum.
    Böylesine bir kafes daha doğru olmaz mı sizce?

http://www.youtube.com/watch?v=_1KUhvSGWMM

12. aleynaa

aleynaa Guest

çok şekerr buu :))

13. mesutyldrm

elimde ballı yem var her yem tanesinden sonra öpücük veriyor :) şu yavruluk dönemini atlatsa bi daha hareketli olacak :)

14. Cengiz ŞENEL

Cengiz ŞENEL New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    35 günlük falan bir erkek maşallah, alışması çok kolay olur ama tabakta değilde birkaç gün elinizde yedirin.

15. aleynaa

aleynaa Guest

Çok güzel bir kuş seçmişsiniz :) Benim kuşum hiç böyle değil aldıgım ilk günden beri uzak bana oysa hep ilgilenirdim ama o beni değil perdeyi seçti :))

16. mesutyldrm

sabahtan itibaren öyle yapacağım :) şimdilik güzel gidiyor.. yanına bir dişi almak için ne kadar beklemeliyim acaba

17. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bence satan kişi anne babadan ayrılalı , yani yeme düşeli 20 günlük oldu demiş olabilir.Çünkü kuş gerçekten ufak.Muhatemelen 40-50 günlük civarı.

18. mesutyldrm

Serkan Bey ırk konusunda ikileme düştüm, fotoğrafta böyle gözüküyor olabilir ama gerçekten göğsü şiş bir durumda yani hollanda olduğunu düşündüm alırken, 40 günlük yerlinin bu boyutta olması normal mi acaba? ırk konusunda başka bir yol var mıdır öğrenebilmek için, teşekkürler..

19. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Irk konusunda bence bu kadar takıntılı olmayın.Kafa yapısı iri ve güzel kuş.Zaten yavru ,eğitim içinde ideal daha ne olsun :)

20. mesutyldrm

sonradan öğrendim bu site sayesinde :) her şey ilgide bitiyor.. çok teşekkür ederim cevaplar için

Sayfayı Paylaş