Karadeniz Pet

kötü durumdayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cingözataberk

Yeni Üye
Arkadaşlar 8 senelik can dostum kuruma hastalığına yakalandı hayvan gözümün önünde eriyor bir deri bir kemik 5 güne ölür dediler benim oğlum 3 haftadır savaşıyor tedavi 2 gündür tedavi uyguluyorum flucan + elma sirkesi geçme ihtimali var bayağı ilerlemiş hastalık durmadan uyuyo ve en kötüsü yumurtaları vardı yavrular çıktı dişi erkeği ısıtıp yanından ayrılmadı yavrular açlıktan öldü şuan dişi depresyonda hepsi çöktü lütfen bundan kurtulabilirmiyim ve kuşumun göz kapağı kızarık neylen alakalı kurumamı söleyin çok kötüyüm bir cevap istiyorum lütfen
ornPRq.jpg
[/url][/IMG]
5Mpr1A.jpg
[/url][/IMG] Arkadaşlar sizden tek isteyim bir çözüm işte kızarık olan göz bu fotoda belli değil ama kızarık ve mavi olan kuş git gide zayıfladı dişinin 2 katı olan hayvan şuan ondan minik sade uyuyor.Yaşlılıktan ölse içim rahat ölücek böle eriyerek gözümün önünde ölmesi işte anlatamam depresyona sokuyor insanı evladın gibi seviyosun sonuçta acil yarımlarınızı istiyorum.

Son düzenleme:
Durum baya ilerlemiş demekki, yani moralinizi bozmak
olmasın ama kuruma ilerlediyse , göğüs kemiği sivrildiyse
deri rengi değişmeye başlayınca artik kurtarmak zor oluyor.
inşallah kullandığınız ilaç işe yarar.
fugizone var o da cok faydalidir ama tedaviden tedaviye geçiş
olnasin. Birde konuya [MENTION=4069]Berkay[/MENTION] ERDIC baksin.
bu konularda bilgisi olacagini düşünüyorum.

Deri rengi değişti.Benim hatam soğuk algınlığı zannettim yani kendimi alıştırsam iyi olur idmi :(

kızarık dedıgınız göz mevcut resimlerle anlaşılmaz.
kurumamı bu anlmaz resimlerden.tanı koymak için tahlıl sonucları gerekli.ben tahlılle ugrasamam dersenızde soguk algınlagı sanıp verdıgınız ılac gıbı ıhtımaller uzerınde devam edip deneme yanılma yöntemınden başka çagre kalmıyor.konu kuş olunca üreticilerde veterınerlerde deneme yanılma yontemını kullanıyor.20 30 50 100 tllık kuş için degerının üzerınde tahlıl sonucuna para vermemek için.
yinede tavaya beyaz pecete serip ıkı kusun dıskısını gönderrsenız tahmın yurutmek daha kolay olur.

Kuruma hastalığının tedavisini bilemiyorum ama tedavinin yanında bünyeyi güçlendirecek ek tedbirler almak isterseniz, sera bronchipur diye bir ürün var, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Yine aynı firmanın sera activ diye bir ürünü var iştah açıcı. Bunlar kesin çözüm olmaz ama uygulayacağınız bir tedavinin yanında ek olarak kullanırsanız işe yarayabilir.

benim kuşumdada kuruma varmış yeni farkettik ilk başlarda isali vardı onu düzelttik ama kabarması geçmeyince kuruma olduğu ortay çıktı bende flucan veriyorum inş düzelir

Acil yardım gibi konu başlıkları kullanmanız yasak. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri