petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Köy ağası gibi(1 erkek 2 dişi eş) :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve emula85 tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. emula85

emula85 Guest

Arkadaşlar,

Bundan yaklaşık 1 ay önce 1 çift kuş ve 1 adet yavrusunu almıştım. çift kuşumun altında 3 adet yumurta vardı fakat yer değişikliği nedeni ile yumurtalara oturmadı ve bende attım. neyse işin enteresan kısmına gelelim. Bu çiftimin yavrusu olan kuş ile erkek(babası) arasında ilk günden beri muhabbet ganiydi,fakat bu aralar artık erkek kuşum ile yavrusu olan dişi kuşum arasında su sızmıyor, hatta eski eşi olan kuşla neredeyse hiç ilgilenmiyor ve bazende ufak kavgalar ediyorlar.

Bunun yanında kafesimde bulunan yuvalığa her iki dişi kuşda girip çıkıyor ve sırf bu yüzden bazen ikisinin arasında ufak sürtüşmeler oluyor .

Kafa takılan sorular şunlar;
    - Muhabbet kuşları normalde tek eşli değiller mi?
    - kafesim büyük iki tanemi yuvalık koysam, kavga etmesinler diye?(hem kim bilir belki ikisindende yavru alabilirim:)) )
    - kuşları ayırmalımıyım? ( daha önce yavruyu ayırdım fakat erkek çok rahatsız oldu neredeyse ayırdığım yavru kuşa yakın olan kafesin bölgesinden hiç ayrılmadı.)
    - Ayrıca şimdi neredeyse erkek ve yavrusu olan dişi çiftleşiyor gibiler ayırmak mantıklı mı?

Teşekkürler,

Aşağıda size bahsettiğim konu ile ilgili çektiğim resimler var.daha sonra videoda ekleyebilirim. yardımlarınızı bekliyorum.

SAPIK ERKEK KUŞUM :)

PABUCU DAMA ATILMIŞ DİŞİ :))

YENİ GELİN(SARI-MAVİ ÇİFTİN YAVRUSU) :)

SARI ERKEK VE BEYAZ DİŞİ SÜREKLİ ÖPÜŞÜYOR,ÇİFTLEŞMİŞ DAHİ OLABİLİRLER.
    MAVİ DİŞİ İSE SARI ERKEĞİN ESKİ EŞİ(ŞİMDİKİ EŞİDE DENEBİLİR)
    BEN İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADIM AÇIKCASI :))

2. Sevtap DERİN

Maşallah Aşk-ı Memnu'ya taş çıkartıyor bu hikaye. :D Ben bir şey anlamadım.:D

3. Sami Eki

Sami Eki Guest

Çok doğru değil diye sitede birkaç defa geçti bu konu, mevcut eşi koru yavruyu al yanlarında. Eğer çiftleşirse yavruları hastalıklı olabilir. Aynı dönem yavrudan veya anne babadan eş sağlıklı değil

4. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    benimde iki dişi vardı tekini çıkarıp sattım eğer biri kuluçkaya otursa erkek kuluçkadaki ile ilgilenmeyim soluğu diğer dşinin yanında alsa bu dğeri aç ve vitaminsiz kalır ya kendi yumurtasını yer yada yavrsuna kıyar her iki durumda hoş değil bence sen yavruya yeni bir erkek al eşlere kıyma

5. emula85

emula85 Guest

Aynen, benimde ilk tepkim bu oldu zaten. :))

6. Mustafa Demir

Doğru değil hem kızışmamış eski dişi gayet uygun.

7. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşlarında tek eşlilik gibi bir şey yok. Yani atıyorum erkek bir dişiyle çiftleşti kuluçka geçirildi. Daha sonra başka bir dişiyle o erkeği çift yapabilirsiniz sorun yok. Fakat sizin durum biraz farklı olmuş. Bence kendi yavrusu olan dişiyi kafesten çıkarın. Zaten eski dişiniz kızışmış ve eş tutmaya uygun. Yavrusuyla çiftleşirse akraba evliliği gibi bir şey olur :) Yavrular sağlıklı olmayabilir.

8. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Yavru daha hakikaten yavruymuş. Damızlık bile olmamış. Yavruyu ayırın ve yavruyu görmesin. Yavruya bir eş alabilirsiniz eğer yalnız kalsın istemiyorsanız.

9. YNU YARAMAZ BEŞELİ UĞUR

Beğenileri:
    0
    Nasıl yazıyorsunuz bende yazmak istiyorum

10. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    255
    Kızını babasının yanından ayırmalısınız.

11. YNU YARAMAZ BEŞELİ UĞUR

Beğenileri:
    0
    Bende bişeyler paylaşcam nasıl olacak

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. 2 dişi 1 erkek muhabbet kuşu anlaşırmı

,
  2. iki erkek muhabbet kuşu anlaşırmı

,
  3. eşli muhabbet kuşu

,