Karadeniz Pet

Kriz Geçiren Kuşa Acil Müdahale

Ayhan OTÇUOĞLU

Süper Moderatör
Arkadaşlar,

Bugün bir erkek kuşun yerini değiştirmek istedim. Kuşu yakalayıp başka bir bölme içine bıraktım. Kuş hemen taban ızgarasının üzerine yan yattı, gözleri kaymaya ve istemsiz şekilde kasılmaya başladı kriz geçiriyor ve bilincini kaybediyordu.

Derhal daha önce tecrübeli bir kuşçudan öğrendiğim fakat uygulama fırsatım olmayan tekniği uyguladım. Kriz geçiren kuşu hemen elime tekrar alıp kafasını soğuk suyun altında birkaç saniye tuttum. Kuş tekrar kafasını oynatmaya ve kanatlarını açmaya ve kaçmaya çalışmaya başladı. Daha sonra kuşu tekrar kendi bölmesine eşinin ve yavrularının yanına koydum. 10-15 dakika içinde tamamen kendine geldi.

Umarım bu tekniği formda okuyan tüm arkadaşlar başlarına gelmesi durumunda hatırlarlar ve uygularlar. Müdahalede vakit kaybedilmemeli hızlı olunmalı ve su soğuk olmalı. Sakın bekleyip ne yapacağınızı düşünmeye kalkmayın zira kuş siz düşünürken ölebilir.

Saygılarımla

not defterime ekledim ciddiye alınması ve her yerde olmayan bir bilgi teşekkürler.

Erken müdahalenin bir can kurtarmasınin örneğini gostermişsiniz Ayhan bey. Geçmiş olsun , paylaşıminiz çok değerli.

Erken müdahalenin bir can kurtarmasınin örneğini gostermişsiniz Ayhan bey. Geçmiş olsun , paylaşıminiz çok değerli.

Umarım başınıza gelmez ama gelirse biran bile tereddüt etmeyin.

Bu başlık sabitlenirse çok daha faydalı olur.

Teşekkürler talihsiz tecrübenizi paylaştığınız için geçmiş olsun.

SM-G720AX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri