petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kronik solunum hastalığı ve erkek jumbo ile dişi çek eş tutar mı??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Albatros tarafından 26 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Albatros

Albatros New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba
    Benim yaklaşık 3 aydır nefes alırken kuyruğunu indirip kaldıran ve hırıltılı olarak soluyan dişi bir çek kuşum var. Bir kaç kere antibiyotik tedavisi uygulamama rağmen bu sorun bir türlü geçmedi. Herhalde artık kronik hale geldi. Üstadlara sorum: Bu Solunum hastalığının kronik olması halinde tedavisi yok mudur? Ve aynı kafeste başka bir kuşa bulaşır mı?
    Ayrıca bahsettiğim hasta kuşumun yanına görünüşünü çok sevdiği 2014 doğumlu bir jumbo erkek muhabbet kuşu aldım. Bazen bu iki kuşum öpüşüyor gibiler. Acaba farklı ırktaki iki kuşum eş tuta bilirler mi??
    Cevap veren ve ilgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim...

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Farklı ırktaki kuşlar eş tutarlar.. Kırık dedigimiz yavrular farklı ırktaki kuşların eşlenmesinden oluşuyor.

3. Albatros

Albatros New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam cevap verdiğin için teşekkür ederim. Peki Farklı ırkların eş tutabilmesi için ayrıca bir bakım veya kızışmaları için farklı bir yem vermeli miyim?
    Bide dişi kuşumun kronik solunum hastalığı hakkında nasıl bir tedavi uygulayabilirim??

4. hbnm35

hbnm35 Member

Beğenileri:
    0
    Kusunuz ucarken garip sesler cikartiyor mu benim disi kusumda 7 aylik ve kuyruğu surekli sallanıyor

5. Albatros

Albatros New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşumu fazla uçuramıyorum ama nefes alırken hırıltı şeklinde nefes alıyor ve sürekli kuyruğunu indirip kaldırıyor

6. hbnm35

hbnm35 Member

Beğenileri:
    0
    Benim disiye astim demisti petshopcu kullandigim ilaclarda bi etki etmedi

7. Albatros

Albatros New Member

Beğenileri:
    0
    Ben astım ilacı da kullandım, veterinerin verdiği ikji antibiyotik de kar etmedi kendim antibiyotik aldım 3 gün kullandım o da işe yaramadı.

Sayfayı Paylaş