Karadeniz Pet

Kronik solunum hastalığı ve erkek jumbo ile dişi çek eş tutar mı??

Albatros

Yeni Üye
Merhaba
Benim yaklaşık 3 aydır nefes alırken kuyruğunu indirip kaldıran ve hırıltılı olarak soluyan dişi bir çek kuşum var. Bir kaç kere antibiyotik tedavisi uygulamama rağmen bu sorun bir türlü geçmedi. Herhalde artık kronik hale geldi. Üstadlara sorum: Bu Solunum hastalığının kronik olması halinde tedavisi yok mudur? Ve aynı kafeste başka bir kuşa bulaşır mı?
Ayrıca bahsettiğim hasta kuşumun yanına görünüşünü çok sevdiği 2014 doğumlu bir jumbo erkek muhabbet kuşu aldım. Bazen bu iki kuşum öpüşüyor gibiler. Acaba farklı ırktaki iki kuşum eş tuta bilirler mi??
Cevap veren ve ilgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim...

Farklı ırktaki kuşlar eş tutarlar.. Kırık dedigimiz yavrular farklı ırktaki kuşların eşlenmesinden oluşuyor.

Hocam cevap verdiğin için teşekkür ederim. Peki Farklı ırkların eş tutabilmesi için ayrıca bir bakım veya kızışmaları için farklı bir yem vermeli miyim?
Bide dişi kuşumun kronik solunum hastalığı hakkında nasıl bir tedavi uygulayabilirim??

Kusunuz ucarken garip sesler cikartiyor mu benim disi kusumda 7 aylik ve kuyruğu surekli sallanıyor

Kuşumu fazla uçuramıyorum ama nefes alırken hırıltı şeklinde nefes alıyor ve sürekli kuyruğunu indirip kaldırıyor

Benim disiye astim demisti petshopcu kullandigim ilaclarda bi etki etmedi

Ben astım ilacı da kullandım, veterinerin verdiği ikji antibiyotik de kar etmedi kendim antibiyotik aldım 3 gün kullandım o da işe yaramadı.