Karadeniz Pet

Kullandığımız yemlere dikkat edelim

Cihan AYTAN

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba ,

sizleri kuşlarımı ve beni rahatsız eden bir sorun ile uyarmak isterim .

Yemin içinde bu tür fırça şeklini almaya başlamış yem taneleri çıkmaktadır,
bu ürünün bana gelişinden itibaren bu şekildedir,bir aydır kuşlarımda yaşadığım sorunların bu taneciklerden kaynaklanabileceğini düşünüyorum

Yem muhafazamda sıkıntı yok hava almayan kapalı ve serin bir ortamda tutuyorum dediğim gibi 1 ay önce aldığım yem çuvalında ve daha önceki parti mevcut kullandığım yemin içindede çıkmaya başladı,Oturup mevcut kullandığım 30 kg yemi ayıkladım içinden çok azda olsa çıktı diğer asıl problemli çuvaldan ise %30 oranında bu mevcut bu yemi kullanmayacağım

arkadaşlar özellikle çuval yem kullanan arkadaşların ellerindeki yemleri bir incelemelerini tavsiye ediyorum

küçük paket veya büyük paket yem aldığımızda mutlaka yemin kokusuna parlaklığına içinde kurtlanma olup olmadığına ve bu şekilde çim yapmaya başlamadığına emin olmalıyız

33pdm5j.jpg

Ilk defa goruyorum bole bise gerci 2 kilo aliyorum ben haftada

Bu tohum bozuk olduğundan küflendiğinden yada filizlendiğinde o yapıda değil. Bitkiyi de biliyorum ama adını çıkaramadım. Tohumun orjinali o şekilde. Belki de çok tazedir orasını bilemem ama taze olması kuşlar için zararsız olması demek değil. En tazesi de olsa belki kuşlara yaramıyordur.

Bu tohum bozuk olduğundan küflendiğinden yada filizlendiğinde o yapıda değil. Bitkiyi de biliyorum ama adını çıkaramadım. Tohumun orjinali o şekilde. Belki de çok tazedir orasını bilemem ama taze olması kuşlar için zararsız olması demek değil. En tazesi de olsa belki kuşlara yaramıyordur.

Yanlışınız var aynen bu şekilde çimlenmiş aspirlerde ayırdımkarışık yem içinden

Yanlışınız var aynen bu şekilde çimlenmiş aspirlerde ayırdımkarışık yem içinden

Bu tohum buğday biçerdöverlerle biçilirken bile buğday tanelerinin içinde aynen bu haliyle olur. Hafif acımsı bir tadı vardır ve yağlı bir tohumdur. Bitkiyi de biliyorum ama adını hatırlayamadım.

Bu tohum buğday biçerdöverlerle biçilirken bile buğday tanelerinin içinde aynen bu haliyle olur. Hafif acımsı bir tadı vardır ve yağlı bir tohumdur. Bitkiyi de biliyorum ama adını hatırlayamadım.

Peki öyle diyorsanız öyledir ama ben anlatamadım karışık yemin içinde bazı aspirler bazı darılar bu hali almışlar size göre kuşların bu tohumları bu şekilde saçaklı yemesi veya bir yem firmasının bu yemleri bu şekilde satması normal mi

Kuşlara faydası olanlar vardır olmayanlar vardır. O tohum zararlı mıdır orasını bilemem ama ben de olsam asla yedirmem kuşlarıma. Sadece acımsı bir tadı olduğunu biliyorum. O tohum yada başka tohumlar hiç farketmez bilmediğimiz şeyleri hayvanlara yedirmemiz doğru değil. Kaldı ki o tohum yabani bir otun tohumudur. Seçmekle en doğrusunu yapmışsın. Bu işi çok iyi bilen; tecrübeli biri olarak şüphelerini bizimle paylaştığın için de ayrıca teşekkür ederim.

tşkler dostum bende ilk defa görüyorum böyle şey kucukluğumden beri bizde kuş besleriz ama böyle şey denk gelmedi hiç. açık mal hayatta almam hep kapalı kutuda fln olur... ve markalı şeyler olmasına özen gösteririm...

şu güne kadar karşılaşmadım hiç bu fırçalı çimlenmeyle. ne olur ne olmaz iyi ki ayırmışsınız, zararı da dokunabilirdi.

Ben paketli quik veya champion yem alıyorum en iyisi

Geri