petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kullanıcı Sirkülasyonu

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve Rüstem EROĞLU tarafından 3 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar siteyi üye olmadan önce de uzun zamandır takip etmekteydim.
    Birbirine yardımcı olmaya çalışan pek çok bilgili arkadaş vardı.
    Ancak son zamanlarda büyük bir kullanıcı sirkülasyonu olmaya başladı.
    Epey zaman emek vermiş pek çok arkadaşımız uzun zamandır uğramıyor siteye.
    Moderatör seviyesine gelmiş pek çok kişi artık yok.
    Tabii herkesin kendine göre sebepleri, kişisel sorunları olabilir.
    Ama bu kadar sirkülasyon olması, biraz da sitede kalitenin düşmesi ile alakalı bence.
    Benim bildiğim Mana, İlknur Singin, Selen Canaydın Bedel, Mustafa Murat Karacakaya, Ceren S., Semiha Feyza Bayyurt, Cihan Aytan, Ezel Albayrak, Duranettin Aydın, Okan Şenol gibi (daha sayamadığım çok var) siteye günlerini vermiş birçok arkadaşı uzun zamandır göremiyorum, daha eskileri ise hatırlamıyorum.
    Serkan Erkan, Murat Demir, Atılım Bukağıkıran, Mustafa Büyük, Mehmet Özel, Ömer Macit gibi bazı arkadaşlar siteye giriyorlar ancak eskisi kadar katkı vermiyorlar.
    Site kurucusu Muhammet Çelik yine öyle, çoğu zaman kendi konuları veya birbirlerinin konuları dışında yorum yapmıyorlar.
    Bir çok arkadaş genel olarak aldığı, yetiştirdiği kuşların resimlerini paylaşmak için giriyor siteye, denk gelirse iki üç konuya da cevap yazıyorlar.
    Bir çok kullanıcı sorularına cevap alamıyor.
    Forum Kuralları bölümüne "Yuvadan sesler geliyor", Organizyonlar bölümüne "Erkek muhabbet kuşum uçmuyor" gibi konular açılıyor ama kimse ilgilenmiyor.
    FileStore hatası bile haftalardır düzeltilmedi, siteye girerken antivirüsü uyarı veren arkadaşlar var, çözüm yok.

Siteye katkı vermeye çalışan Yusuf Kürşat Akkuş, Levent Acar gibi üyelerimiz var, ancak onlarda da bir yetememe veya yorgunluk söz konusu gibi.
    Bilgisiz arkadaşların yanlış cevapları oluyor sık sık ama kimse müdahele etmiyor.
    Aynı konuda bile birbirleriyle çelişen ama siyahla beyaz gibi net bir sonucu olması gereken cevaplar var.
    Kimi arkadaşlar cevap veriyor ama dönüş yapıldığında tekrar cevap yazmıyor.
    Kimileri ise bildiği halde, konuya cevap vermek yerine ya konuyla alakasız cevap veriyor, ya da konuyla alakalı yarım bir cevap veriyor, geri dönüş yapmıyor.
    Sitenin gidişarını pek iyi görmüyorum.
    Buranın bir parçası olarak ilgililere bir dost tavsiyesinde bulunmak istedim.
    Saygılar...

#1 Rüstem EROĞLU, 3 Mart 2015
    Son düzenleme: 3 Mart 2015
  2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yazınızı dikkatlice okudum haklılık payiniz yüksek inşaallah el ele daha yüksek seviyelere çıkarız kendi adıma konuşayım yeni işe girdiğim için bu yakın zamandır pek bakamıyorum ama sabah ve akşam bakiyorum gün içerisinde de arada kaçamak yapıp giriyorum dediğim gibi inşaallah daha ileri seviyelere çıkarız hep beraber

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Bende yaklaşık 2 senedir hergün her saat onlineyim ama gerçekten çok saçma sorular oluyor ama elimden geldiğince yardımcı oluyorum her ne kadar görevim olmasada sorulara cevap ve paylaşım yapmaya çalışıyorum

#3 g0rky06, 3 Mart 2015
  4. R.MANTARCI

R.MANTARCI New Member

Beğenileri:
    0
    Aynen katılıyorum ilk başlarda daha canlıydı

5. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Sirkülasyon tabi ki olacak bilenlerden öğrenenler yeni gelenlere bilgi verecek eskiler emekli olacak bu gayet normal. Birde kendi adıma benim vereceğim bir bilgiyi başkası yazmışsa konu tekrar etmesin diye cevap vermiyorum. Bir konu ya bakıyorum 3 sayfa %70 aynı cevap gereksiz uzamış gitmiş cevap vermeye gerek yok . Gereksiz konu çok Açılıyor. Bir de herkes bir oldu. Soru soruyor cevap veriyorsun ama diye karşı cümle kuruyor madem bu kadar eminsin neden soruyorsun oluyorum. Neyse kısacası forum da yardım konularından daha çok yeni kuş ve yavru paylaşımlarına yazmak daha çok işime geliyor. Kimse ile ama şöyle ama böyle tartışmasına girmiyorum temiz mis.

Herkese hayırlı üretimler ;)

6. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    Evet sirkülasyon oluyor eskilerden bazi arkadaslarimiz hic ugramiyor bu konuda herkesin bir gerekçesi vardır bilemeyiz neler olduğunu. Mesela ben isimden dolayı tatil zamanlarındaki gibi vakit geciremiyorum. Sitenin verdiği hataya gelince teknik bir konu moderatör arkadaslarimizin hepsi bu konudan anlamiyor teknik konuyu [MENTION=1]Muhammet ÇELİK[/MENTION] bey hallediyor eminim ki o da elinden geleni yapıyor. hatanin sebebini buradan tekrar paylasacaktir bizimle.

Konulara fazla cevap vermeme durumuna ggelince de ercan beyin dediği gibi konuya bakiyorum bir kaç tane cevap verilmiş onların üzerine konusupta tartismaya girmek gereksiz geliyor.

Sonuç olarak siz rrahat olun allahin izni ile site çokdaha iyi olacak.

7. Emre Erman Ceyhan

Beğenileri:
    0
    iki üç çifti olan prof. kuşçu olduğunu sanıyor.Daha işin mantığını kavrayamamış ama kendinden çok emin.Böyle tarzda insan sayısı bir değil iki değil.Bunlara katlanmaya çalışmaktansa konulara yorum yapmamak çok daha iyi kendi adıma...

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Haklısınız. Mesela Okan uzun zamandır girmiyor. Filestore hatası oluyor hala ama 2. girişinizde düzeliyor. Maalesef herkes herşeyi en iyi şekilde bildiğini zannedip, burada yeni başlayan arkadaşları yanlış ve hatalı yönlendirebiliyorlar.

9. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    sirkülasyon konusunda bişey diyemem.önceden aktif olup simdi foruma girmeyen arkadaşların,ustaların iş yoğunluğu olabilir.kişisel tercihi olabilir.ama yanlış yere açılan konuların hala yanlış yerlerde kalması göze hoş gelmiyor.forumda bu konuda dağınıklık var.benim bildiğim 4-5 tane mod var hatta forumda vakit geçirmeyen ama mod gözükenler de var.ama düzenlilik yok.mutlaka gördükçe müdahale ediyolardır ancak moderatörler arası kategori paylaşımı felan yapılsa.herkesin kategorisi belli olsa ve orayı sürekli takip edip düzene koysa forum daha düzenli olur.belkide vardır bu bahsettiğim kategori paylaşımı.ancak biz göremiyoruz.hangi moderatörün hangi kategori veya konulardan sorumlu olduğunu bilsek daha iyi olur.

bir de ben konulara yazı yazıldıkça ilk yazının son sayfada olması yazıldıkça yeni yazılan yazının ilk sayfada felan olması konusuna ayar oluyorum :) hiç bir forum sitesinde böyle bişey yok.konuyu açarsın ilk sayfa adı üstünde ilk yazılanlarla olur.yazıldıkça 1-2-3 sayfa vs diye ilerler.konuyu açıyorum en son sayfaya gidiyorum.ordan okuya okuya 1 e geliyorum.bilmem belkide ben ayar oluyorumdur bu duruma sadece.

site sahibi muhammet bey'in siteyi yenileyecez açıklaması vardı.inşallah yenilendiğinde daha düzenli daha göze hitap eden bir site olacaktır.

10. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Tabii ki bu kullanıcıların ve diğer herkesin hayatı bu siteden ibaret değil.
    Herkesin giremediği zamanlar, cevap veremediği sorular olacak.
    Ancak giden bazı arkadaşların bir vesile ile internette online olduğunu gördüğüm oluyor.
    Yani internete girememe değil bu siteden bir uzaklaşma var.
    Konulara fazla cevap verilmemesi konusuna ben de katılıyorum.
    Net ve tek bir cevap varsa daha da yazmanın anlamı yok.
    Ama daha önce bildiğine ters birşey yazılmışsa tekrar sormasında sakınca var mı sizce [MENTION=5249]Ercan YAŞAR[/MENTION] .
    Mesela adam sürekli kuşuna ballı kraker vermiş, burada aksi istenince tereddüt edebilir bence.
    Adam çok önemli bir soru sormuş, diyelim ki kuş çok hasta.
    Ama 2-3 saat geçmiş kimse cevap vermemiş, oysa konuya 20-30 kişi bakmış.
    Bilmediğim halde konu önlere çıksın da bilgili arkadaşlar cevap versin diye konuya yanlış yönlendirmeyecek cevap verdiğim çok oldu.
    Konusuna cevap verilmeyen çok kimse gördüm, zaman zaman başıma da geldi.
    Halbuki o sırada bu konuya cevap verebilecek arkadaşların sitede online olduğunu da görüyorum.
    Bazı arkadaşlar yanlış cevaplar veriyor, müdahele eden olmuyor.
    Diyelim ki kuşlar kuluçka döneminde ise iki günde bir mama verin diye yazılmış.
    Bunun böyle böyle zararları var, haftada bir verin yazıyorum, ben 5 yıldır kuş besliyorum problem olmadı diyor.
    Kimse burnundan kıl aldırmıyor, hata yapıyorsan kabul etmek erdemdir ama yok.
    Sonra başka başka konularda da yanlış cevaplar veriyor, düzelen birşey yok.
    Bir başka durum, konu açıyorsun mesela kuş çok şişman.
    Birisi konuya girip bu kuşta yağlanma var yazıyor.
    Ne yapmalıyım diyorsun, cevap vermiyor, başka cevap da gelmiyor, meşgul mu yok, başka konulara cevap yazıyor.
    Özel mesaj atıyorsun, yine cevap yok, oysa bir kaç gün sonra bir konuda suyuna limon damlat diye tavsiyede bulunabiliyor.
    Ee bana mı gıcığın var, şurada iki günlük kullanıcıyım bilmiyorum ki.
    FileStore hatası daha önce de yazılmıştı, Muhammet Bey ilgilendiğini yazmıştı ama sonuç yok [MENTION=853]Mustafa BÜYÜK[/MENTION] .
    Üstelik çözümü de (buraya yazan arkadaşlara göre diyorum, yoksa bilmiyorum) basit olmasına rağmen.
    Bu hatadan dolayı bazen siteye girerken virüs uyarısı veriyor, bu gibi durumlar insanı siteden soğutuyor.
    Sitede bir başıboşluk, bir kalite düşümü olduğu yadsınamaz bence.

11. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Herkes cevap verip vermeme konusunda özgürdür. Tecrübeli diye her konuya cevap verme zorunluluğu yok. Bence bu kadar takılmamalı bu konuya

12. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Haklısınız, kimsenin cevap verme zorunluluğu yok.
    Vermiyorsa saygı duymak lazım.
    Ama eskiden kimse bildiğini diğerinden sakınmıyordu.
    İnsanlar bu sayede kendilerini geliştirdiler.
    Muhabbet kuşu sevgisi bu sayede yayıldı.
    Problemi olunca burada çözüm bulabileceğini biliyordu üyeler.
    Artık öyle bir düşünce kalmadı, yoksa tabii ki herkes istediği konuya cevap verip vermemekte özgür...

13. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Site Hakkın'da hayırlısı neyse o olsun yanlız şunu söyleyeyim.Muhammet Çelik'le samimiyim bilen bilir elinden geldiğince sitedeki sorunları çözmek için uğraşıyor. " FileStore hatasını " da çözmeye çalışıyor ama biraz sıkıntılı gibi

14. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    hahhahah Ercan ustaya ilave olarak geçenlerde şahit olduğum hatta direkt katıldığım bi olayı da eklemek istiyorum. Misal bazı üyeler konu açmış cinsiyet konusunda soruyor cinsiyet nedir erkek kuşa erkek diyoruz yok o ısrarla dişi diyor petshop bana dişi veya erkek verdi diye tutturuyor yetmiyor gün içinde aynı konuyu tekrar açıyor. bir de hakikaten bu forumdaki bazı üyelerin çok yanlış bi konuşma üslupları var konuya cevap yazıyor alaylı şekilde yazma kardeşim böyle yapıcaksan.

İyi forumlar :)

15. Emre Erman Ceyhan

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar önce öğrenmekmi istiyoruz yoksa başka şeylerinmi peşinde koşuyoruz onu çözmek lazım.Bir konuda yorum yapmıştım çifthaneler 1 çift kuş için uygundur öteki türlü ara bölme kullanılarak iki çift kuş 30cm ölçüde kuşlara yazık oluyor diyorum.Hatta uzunca açıkladım çifthaneler kanaryalar için eşe atılmadan önce ara bölme kullanılarak birbirini tanıması için kullanılıp vakti geldiğinde eşe atılması için yapılmıştır diyorum.Gelen cevap sen yanlış anlamışsın.Şimdi ben bu cevaba ne diyeyim.Bir halt bilmediğin belli.Üstüne tüm forum hayırlı üretimler olsun u basmış geçmiş.Benden başka uyaran yok.Hatta çok kişide uyguluyor.
    Mevzu sevgi yumağı yapmak değildir.Doğru bildiğini yerinde söylemektir.Bu tarz şeylerede ben ayar olduğum için kolay kolay yorum yapmıyorum.

#15 Emre Erman Ceyhan, 3 Mart 2015
  16. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    $47 gunum kaldi dostlarim sarikamistan selamlar buralardan istegi arzusu olan var mi?

17. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    son zamanlarda site biraz durgunlaştı haklısınız

18. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Benim de şikayetçi olduğum konulardan biri bu, doğru.
    Kimse yanlış yaptığını kabul etmek istemiyor, oysa hatasını kabullenmek erdemdir.
    Değmeyen için çabalamaya gerek yok.
    Belki de bu gibi sebeplerden dolayı yorumlar vs azaldı.
    Çoğu kimsenin diğerine saygısı kalmadı.
    Forumda kalitenin düşmesi, kullanıcı sirkülasyonu tam da bu işte...
    Ömer hocam askerde olduğunuzu bilmiyordum, sağolun, hayırlı teskereler...

19. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Kars kaşar peyniri istesem getircen mi? dayı , yoksa nezaketen mi? Soruyorsun? :)

20. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    Getiririm sorun yok ezel albayrak kargoda yapariz burdan isterseniz

Sayfayı Paylaş