Karadeniz Pet

kuluçka dönemi 20 günü geçti

• Konbuyu başlatan Bülent KÖSE
  • Başlangıç tarihi
B

Bülent KÖSE

Guest
arkadaşlar benim kuşlar 2 martta yumurtlamıştı ilk olarak şimdiye kadar bi hareket yok dişide hep yuvada

acele etmeyin 2 3 gün sarkabilir..dişi boşsa atar dışarı..

pardon ben 20 gün diye okudum..sizin baya bi olmuş..muhtemelen ilk 3 yumurta boştur :( kontrol etmeniz lazım..

pardon ben 20 gün diye okudum..sizin baya bi olmuş..muhtemelen ilk 3 yumurta boştur :( kontrol etmeniz lazım..

Ayrica sanirim ilk kulucka eger ilk kulucka degilse erkekte sorun vardir degistirin derim.

bugün bi yumurtayı atmış dışarı baktım boş diğerlerine bakıcam ama çıkmıyor yuvadan

5 ve üzeriyse dolu olma ihtimali var 1 tanesinin ama değilse hepsi boştur büyük ihtimalle..

yuvadan kaldırayımmı dişiyi ne önerirsiniz arkadaşım.

bülent abi yumurtaları kontrol edebilirsen kaldır derim yazık boşa atıp yorulmasın dişi..ama doluysa hemen geri koyun..

bu duruma çok üzüldüm. kontrol etmek için yuvalığı açıyorum kuş biraz kızıyor

inşallah bir tanesi dolu çıkar .

yumurtaların hepsi boş çıktı arkadaşlar aldım yumurtaları ilginize ve bilgilerinize teşekkür ederim.

Rica ederiz Bülent abi ne demek..En azından dişiyi daha fazla yormamış oldunuz..Şuan kuluçka tekrar başlar kızışıp çiftleşirler muhtemelen...Ama bu ilk kuluçkasıysa ve 2. kuluçkada da aynı sorunla karşılaşırsanız erkeğini değiştirin derim..

2.kuluçkada allahın izniyle yavru alırısınız inşallah.

Geri