Karadeniz Pet

kuluçka dönemi,dışkı

umut ercan

Meraklı Üye
arkadaşlar daha önce aldığım sarı yeşil kuşumun kaçması sebebiyle evde yanlızlık çekmeye başlamıştım.ve birçok dükkanı gezdim.hiç birini beğenemedim.ve acayip fiyat çekmeye başlamışlar yerli kuşa 40 lira nedir ya?ve bayagıda kırık.neyse gaza geldim yumurtalı bi çift aldım mavi.7 adet yumurta var dişi sürekli yatıyor bazen çıkmak istiyor çünkü erkek beslemiyo sanırım gagalıyo sürekli çıkmaya calıştıgında azcık kavga havası hakim su sıralar.bı ara dısarıya çıktı ve dıskısını yaptı serçe parmak genişliğinde
neden böyle birşey oldu ki normal mi ?sanki 2 haftalık dışkı bi anda oldu nedir bu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:53 -->-> Daha önceki mesaj 19:40 --

arkadaşlar yardımcı olacak kimse yokmu ?

dışkısında cişleride oluyor ıslaklık ondan olabilir ama tam ishal gibi gelmedi bana, anlamadıgım şey yumurtalı kuş niye alırsınızki para tuzagından başka birşey değil bunlar :D

ya hocam ishal değil gereginden fazla buyuk 1 cm e 0.5 cm boyutunda çok büyük.ya yavru sevme isteğinden dede olmak istiyorum :)sanki yeni yumurlamış kanal buyuk dicemde bütün bagırsagı mı boşalttı ne yaptı :D

yuvalıkta dışkısını yapmadığı için biriktiriyor hepsini bir anda yapıyor.. dışkıda problem yok.

yokyok boyutunda bir sorun var bide aşagıdan yukarıya aktıgı icin öyledir :) benimkiler karga kadar yapabiliyor :)

ya dişi yuvadan çıktı işini gördü geri girdi.kız arkadaşım söyledi.bi gördüm ben şok :Dama ciddi dediğim boyutu bi düşün yani acayip geliyo ister istemez :D bide anüsün orlar tellere tırmanınca acayip sekilde tüysüz durdu yeni yumurtlamışta daha vucut kendini toplayamamış olabilir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 20:09 --

yuvalıkta dışkısını yapmadığı için biriktiriyor hepsini bir anda yapıyor.. dışkıda problem yok.

aaa gerçekten mi?yazık hayvana...:(peki bi sorun teşkil eder mi veya herkesin kuşu bu şekilde midir?daha önce yavru baktıgım için acayipgeldi de

yumurtaya yatan kuşlarda dışkı büyük oluyor.. normalin 4-5 katı kadar.

çok teşekkürler içimi rahatlattnz.peki şunu sorayım sadece normal yem su gaga tası var.mama koymalı mıyım ?

çok teşekkürler içimi rahatlattnz.peki şunu sorayım sadece normal yem su gaga tası var.mama koymalı mıyım ?

yumurta maması, ve en azından haftada 1 gün vitaminli su vermeniz gerek.

yumurtlayana kadar 3 günde bir verin.. max 8 saat dursun, yumurtladıktan sonra 2 günde bir vermeye baslayın.. 1 gün yumurtalı, 1 gün yumurtasız olsun.. cok yumurta kusu tüye sokabilir.

Geri